Woman in mens world

Na MDŽ som na Facebook pridala status, v ktorom som citovala Marilyn Monroe. ” Nevadí mi žiť v mužskom svete, pokiaľ v ňom môžem byť ženou.” Hoci žila pred niekoľkými desaťročiami, tento citát je nadčasový. Stále žijeme v mužskom svete, aj keď už sa čo to zmenilo. Ženy sa dostávajú stále viac na vysoké pozície vo firmách, vo veľkom podnikajú, sú samostatné a byť slobodnou matkou nie je hanba. Na druhej strane však stále dostávame nižšie finančné ohodnotenie za tú istú prácu, muži s nami do podnikania nejdú s takou dôverou, lebo veď čo keď skončíme na materskej a biznis nás prestane zaujímať a na slobodnú matku sa ľudia stále pozerajú s ľútosťou, že si neudržala chlapa. Nie som žiadna feministka, dokonca si myslím, že feminizmus nám vo veľa veciach viac uškodil než pomohol, no sú veci v živote ženy, v ktorých sme v nevýhode.

Ale, a veľké ale, som rada, že som ženou. Keď opomenieme niektoré nevýhody, nachádzam radu výhod. Dokážeme priviesť na svet dieťa, sme viac empatické, nežnejšie, vieme sa roztomilo hašteriť a hneď na to byť opäť milé. Máme ženské “zbrane”, môžeme nosiť opätky, sukne, šaty, výstrihy a nikto na nás nebude zazerať. Môžme si však obliecť aj pánsku košeľu, motýlika, oblekové nohavice, pánske sako… No aby sme si zachovali ženskosť, dáme si červený rúž a pohľady mužov sú zaručené. Sme ako chameleón. Takto by som toho mohla vymenovávať ešte kopu. Pridajte sa a napíšte mi do komentára, v čom vidíte výhody toho byť ženou. 
 

 

 

 

 

 

 

Coat- F&F/ Jeans – Forever 21/ Bag – Harpers Bazaar/ Shoes – Humanic/ Earrings – I am/ Hat – H&M
PHOTOS BY: MICHAL BÉRES
                                                                                      PODPIS

10 thoughts on “Woman in mens world

  1. Byť ženou je nádherné, aspoň podľa mňa. Každý deň máme možnosť byť trochu iná – elegantná, sexy, či úplne normálna baba. Záleží len na tom, čo si oblečieme a aký make-up zvolíme 🙂
    Mimochodom tento panský look Ti veľmi svedčí 😉

    MargiFashion

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *