Móda

Wishlist – Jeseň 2017

S príchodom jesene ma každoročne chytá nové nadšenie pre módu. V obchodoch sú nové kolekcie, väčšinou sa mi práve tie jesenné skvelo triafajú do vkusu, vonku už začína byť príjemne, takže sa dá oblečenie lepšie kombinovať a tiež na tvári znesiem viac ako len opaľovací krém a špirálu. Som jednoducho nabitá novou módnou energiou, z ktorej potom čerpám po celý zvyšok roka a teraz nemyslím toho kalendárneho. A práve tu prichádza priestor pre nový jesenný wishlist. 

Priority

Priznám sa, že väčšinou u mňa wishlisty skončia len v počítači, alebo teda na blogu a málo čo z nich si reálne zaobstarám. Ani neviem čím to je, jednoducho ich vytvorím a potom ich už nejako neriešim. Buď vec neviem zohnať, alebo usúdim, že ju až tak nepotrebujem a že peniaze sa radšej zídu na niečo dôležitejšie. Istotne to poznajú všetci, ktorí už fungujú sami za seba, musia platiť hypotéku a ostatné účty a rodinný rozpočet musia veľmi dobre premyslieť. To potom tie wishlisty, sú naozaj často len zoznamom prianí, ktoré zostanú neuskutočnené. Teraz sa nesťažujem, to vôbec nie, skôr len konštatujem ako to je. Zo začiatku som si na to zvykala ťažšie, predsa len pred tým som príliš nemusela riešiť, či tie topánky naozaj tak veľmi potrebujem. Neplatila som v podstate nič okrem svojich osobných výdavkov ako nákupy oblečenia a stravu. Žiadne účty za elektrinu, plyn či poistky. Ale už som si zvykla a beriem to ako súčasť dospeláckeho života. A som za to vďačná. Pretože ma to naučilo viac si vážiť peniaze, nemyslieť len na seba a správať sa zodpovedne. Respektíve ani nie že naučilo. To ma naučili už moji rodičia, no priznám sa, že ako som prišla na vysokú školu a bola mimo ich dosah, s vlastnými vyhradenými financiami, trochu som uletela. Hlavne prvý rok, tam som veru svoj účet statočne vybielila. 

Wishlist - Jeseň 2017
Collage by Nita with Polyvore.com

Wishlist

Ale nie o tom som sa chcela rozpísať. Chcela som vám ukázať môj tohtoročný jesenný wishlist. Už v ňom nie sú žiadne somariny, ktoré by som len tak chcela. Sú v ňom veci, ktoré by sa mi v šatníku naozaj zišli. Aj vzhľadom k tomu, že väčšina môjho doterajšieho šatníka mi už kvôli tehotenstvu nesedí a v niečom predsa chodiť musím. Najhoršie je, že ja vôbec nie som nejak extra šatový typ a keďže nechcem zbytočne vyhadzovať peniaze na tehotenské nohavice ani iné oblečenie, budem túto jeseň a zimu musieť nejako prežiť s jednými jeansami a jednými legínami. (Legíny som medzi ľudí nenosila už pekných pár rokov, takže to je celkom výzva.) 

Tiež by som chcela svoj šatník trochu zjednotiť a zjednodušiť. Aby obsahoval hlavne univerzálne basic kúsky, ktoré sú ľahko kombinovateľné, nadčasové, no zároveň pôsobia šik a aj s tými legínami nebudem vyzerať ako keby som si len odskočila vyniesť smeti. A tiež ich chcem nosiť aj po tehotenstve. Bude to asi celkom náročné, no našťastie sa teraz nosia oversize veci. Tie pri mojej výške síce nie vždy lichotia, no to už dávno neriešim, lebo by som sa zrejme vôbec neobliekla. Na ozvláštnenie, pretože ja proste úplne s basic kúskami fungovať nedokážem, to by som nebola ja a bola by to nuda, sú skvelé zaujímavé šatky a šperky. Tie dokážu pozdvyhnúť akýkoľvek jednoduchý outfit. A tiež makeup. To je asi jediná oblasť, v ktorej teraz nie som nijako limitovaná, takže to mám v pláne patrične využiť. Aspoň kým je na to čas. 

A poslednou výzvou pre mňa bude nejako poriešiť prechodnú bundu. Som zvyknutá celú jeseň nosiť koženú biker jacket, no tú momentálne nezapnem (prekvapivo) a tak to nejako musím vymyslieť. Vidím to jednoducho na vrstvenie. Takže ak ma niekde, či už na ulici alebo na blogu uvidíte naobliekanú ako cibuľu, majte prosím pochopenie. A keby ste niekde našli pekný prechodný oversize kabát, alebo bundu, budem vďačná za každý tip. Inak toto isté budem zrejme riešiť aj potom v zime, tak len aby ste boli pripravení. Alebo ešte lepšie, modlite sa spolu so mnou, aby jeseň trvala aspoň do januára. A čo je na vašom wishliste?

Zoznam vecí na wishliste nájdete na mojom Polyvore.com účte: NITA-B 

Zoznam berte orientačne ako ukážku jednotlivých kúskov, nie konkrétnych produktov.

(5) komentár

  1. Sabi hovorí:

    ánoooo, basic kúsky sú vždy správna voľba! 🙂 myslím si, že do toho sa oplatí investovať! som zvedavá, ako poriešiš zimu s bruškom, možno by si o tom mohla aj spraviť článok 😉

    Sabi z blogu Beautiful savage

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *