Nezaradené

Wedding plannig – part 3

Source: Pinterest
 Tak dnes som tu s ďalším sľúbeným svadobným postom. Do svadby ostáva už len 5 dní a nás ešte stále neprepadla predsvadobná nervozita. Dúfam, že ani neprepadne a všetko prebehne úplne v pohode. V posledných dňoch som sa venovala hlavne dokončovaniu rôznych maličkostí. Tak sa to pokúsim nejako zhrnúť.

Väčšinu vecí na svadbu si pripravujeme sami. Hlavne pokiaľ ide o výzdobu, tu bola voľba jednoznačná. Pre zaujímavosť som si síce dala spraviť cenovú ponuku v agentúre, no tá ma len utvrdila v tom, že výzdobu zvládnem aj ja. My sme totiž nechceli žiadnu veľkú výzdobu, vysoké svietniky obvešané kvetmi, oblečené stoličky a mašle všade kam sa pozriete. Sála, v ktorej hostina bude, je krásna. Je v secesnom slohu, tak ako celý hotel, postavený v rokoch 1909 -1910, ktorý nedávno prešiel kompletnou rekonštrukciou. Preto sme sa rozhodli len pre jednoduchú jemnú výzdobu, ktorá dotvorí celkovú atmosféru. A presne tak som si dala vypracovať aj cenovú ponuku. Malé kytičky na stoly, pár sviečok, menovky a čísla stolov, kvetinový aranžmán na hlavný stôl a možno nejaké štóly. A za toto chceli niečo okolo 1000 Eur. Za veci, ktoré mi len zapožičajú a kvety mi uvednú. Ja chápem, že chcú profitovať, no tá cena mi naozaj príde prehnaná. A opäť je to len preto, že je to SVADOBNÁ výzdoba. Preto sme veci na výzdobu začali postupne nakupovať. Kúpili sme svietniky, sviečky, vázy, servítky atď. a celková výzdoba nás aj spolu s kvetmi bude stáť podstatne menej. A za ušetrené peniaze si môžeme trebárs kúpiť práčku :D.

 

Source: Hotel Lev
Source: Hotel Lev
Ďalším bodom príprav boli svadobné oznámenia. Ešte niekedy v januári som začala pozerať stránky, ktoré ponúkajú výrobu oznámení. Prešla som asi všetky, ktoré u nás pôsobia. A všade bolo to isté. Oznámenia, ktoré sa tvária ako krajka, ďalšie ktoré chcú byť vtipné, potom klasika s holubičkami alebo obrúčkami, občas niekde niečo modernejšie. No nikde nás nič nezaujalo. Nič, pri čom by sme híkali. A tak prišiel na rad Pinterest. Tam som našla to, čo som hľadala. Boli krásne, iné, no nedosiahnuteľné. Nevedela som sa dopátrať, kde ich objednať. Nezostávalo nám nič iné, len si dať podľa tohto vzoru navrhnúť vlastné. Toho sa ujal náš kamarát Robčo, ktorý sa venuje grafike a robí rôzne dizajny. (Jeho prácu nájdete napríklad tu a čoskoro bude dokonca možné, kúpiť si veci jeho vlastnej značky.) On nám navrhol vlastné oznámenia a tie sme potom dali tlačiť. Oznámenia sú presne podľa našich predstáv, sú jedinečné a naozaj krásne. A čo sme si najskôr vôbec neuvedomili, majú trochu taký rockový nádych s odkazom na Guns ´n´ roses, takže nás dokonale vystihujú. Ďakujeme!

 

Tí, ktorí ma sledujete na Facebooku alebo na Snapchate (blondavapotvora), ste mohli vidieť, že aj pierka, ktoré sa pripínajú svadobným hosťom som šila sama. Nie je to nič náročné a aj keď ich bolo treba spraviť 83, išlo mi to celkom od ruky. Keďže aj výzdoba sa bude niesť v smaragdovej zelenej so striebornou, tak aj pierka sú v týchto farbách. Nájsť však potrebné veci v tomto odtieni zelenej bol celkom problém. Napríklad štóly sme nenašli, takže sme to vymysleli inak. Aj stuhy na pierka som objednávala a nebolo hneď isté, že naozaj budú v tom správnom odtieni. Nakoniec sa to však podarilo a všetko bude tak ako sme si to predstavovali. Výsledok vám určite ukážem po svadbe. To je na dnes všetko. O šatách a tiež o výzdobe a samotnej svadbe spravím príspevok až keď už bude po všetkom. Budem mať k dispozícii fotky a všetko vám pekne ukážem.
Zatiaľ sa majte pekne a držte nám palce.

(2) komentár

  1. Agentúry sú teda riadne predražené. Aby si za jeden deň toľko pýtali, no sila! Najlepšie si to všetko pripraviť sama alebo s pomocou blízkych. A slová "slobodný pán doteraz" a "osud jeho odteraz" fakt nemajú chybu. Veľmi ma pobavili. 🙂
    Katharine-fashionisbeautiful

  2. Agentúry sú teda riadne predražené. Aby si za jeden deň toľko pýtali, no sila! Najlepšie si to všetko pripraviť sama alebo s pomocou blízkych. A slová "slobodný pán doteraz" a "osud jeho odteraz" fakt nemajú chybu. Veľmi ma pobavili. 🙂
    Katharine-fashionisbeautiful

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *