Nezaradené

Wedding plannig – part 2

Doba pokročila a nám ostávajú dva týždne do svadby. Viem, že pôvodne som vám chcela prinášať pravidelné informácie z príprav, no vlastne ani  nebolo aké. Keďže som sa rozhodla zo svadby nerobiť veľký cirkus, naše prípravy obnášajú len to najnutnejšie.

Po stanovení dátumu – 10.10.2015 – ktorý sme vlastne vyberali operatívne pri rezervácii miesta svadobnej hostiny, sme zašli na matriku, tam sme vypísali žiadosť, tú sme potvrdenú vzali na faru a tam sme si rezervovali čas sobáša. Týmto dňom naša svadba začala naberať reálnu podobu. Keď už sme mali dátum, obvolala som pár fotografov, kým som našla toho, ktorý bol voľný a dohodli sme sa. Potom ešte hudba a bolo to. Najdôležitejšie veci boli vybavené.
Problém nastal pri výbere starejšieho. Volali sme viacerým, no žiadny už na ten deň nebol voľný, tak sme sa rozhodli, že starejšieho mať nebudeme. Aj tak svadba nebude nejak typická, plná rôznych zvykov, ktoré vlastne ani nie sú naše zvyky, len sa popreberali skade tade ako sa komu čo páčilo. Tu by som sa rada pristavila. Dnešná nevesta má normálne problém s plánovaním priebehu svadby. Ten chaos v zvykoch, ktorý vznikol miešaním a preberaním je obrovský. A nie je sa ani poriadne koho opýtať, pretože všetci sú už “pokazení”. Veľa vecí sa prebralo len z amerických filmov. Pomiešali sa zvyklosti z rôznych kútov Slovenska, takže spraviť svadbu, ktorá bude “taká aká má byť” je v podstate takmer nemožné. Človek by musel pátrať v kronikách a v pamätiach starých mám. Avšak načo robiť svadbu podľa tradícií, ktoré nám už nie sú blízke. Načo by som mala mať čepčenie v kroji, keď som vyrastala v meste a nikdy som ani len nevystupovala vo folklórnom súbore. Folklór mám rada, aj kroje sa mi páčia, hlavne ten náš Tekovský. Ale nie je mi to prirodzené. A takých zvykov je veľa, ktoré nevesty majú len preto, že to dobre vyzerá. A pritom sú prebraté z inej oblasti, alebo vôbec nevedia prečo sa to či ono vlastne robilo. Jasné, že niektoré tradície zachováme, svadba predsa nejaké tie náležitosti mať musí.Len to nebudeme preháňať. Takže starejšieho sme vypustili. (Nebudem predsa platiť niekoho, kto bude mať sprosté vtipy, trápiť svadobčanov hlúpymi úlohami a nakoniec sa mi tam ožerie a nebudem vedieť čo s ním.)
Nechcem sa tu príliš rozpisovať a trápiť vás dlhočizným čítaním. Aj tak máme všetci najradšej prezeranie obrázkov :D. Preto je to na dnes všetko. Najbližšie vám napíšem niečo o výzdobe a takých tých veciach, ktoré sú na prípravu príjemnejšie a záživnejšie (šaty, obrúčky, svadobné oznámenia, atď). Teraz, keď už máme takmer všetko nachystané, bude sa mi o tom písať ľahšie a možno vám aj niečo ukážem. Takže zatiaľ vám prajem pekný zvyšok nedele a príjemný začiatok nového týždňa.
A aj keď teraz na blog, práve kvôli blížiacej sa svadbe prispievam menej, na Instagrame je moja aktivita väčšia a na Snapchate sa tiež čo to objaví, takže prípravy môžete sledovať tam. Nájdete ma stále ako – @blondava_potvora (IG) a @blondavapotvora (Snapchat).
PICTURE: PINTEREST.COM

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *