Nezaradené

Vo folklórnej blúzke, prezradím vám 10 vecí o mne

Dnes som sa rozhodla prezradiť vám o sebe opäť niečo viac. Takéto články mám rada u iných, pretože dávajú možnosť lepšie spoznať danú osobu a možno sa s ňou aj viac stotožniť. Snažila som sa vybrať také zaujímavosti, o ktorých som ešte nikde nepísala a nemáte o nich zatiaľ skade vedieť. Tak verím, že to pre vás bude zaujímavé a možno sa aj v niečom zhodneme.

10 zaujímavostí

1. Milujem filmy od Marvel. Všetky tie superhrdinovské akčňáky ma neskutočne bavia. Mojím favoritom je Iron Man ale môžem tiež Thora či Kapitána Ameriku. Teraz sme začali sledovať aj seriály a momentálne máme rozpozeranú Jessicu Jones.

2. To, že nemám vyhranený hudobný vkus som vám už spomínala. No určite som nikde nespomenula, že popri rocku, klasickej alebo popovej hudbe mám rada aj ľudovky. Vôbec mi nevadí, keď na svadbe alebo plese príde ľudovkové kolo. Nie som teda žiadny profi folklorista, no rada si ich zaspievam aj si na ne zatancujem.

3. Mám úchylku na papier a papiernícky tovar. Áno, rôzne lepiace papieriky, bločky, zošity, diáre, perá, fixky, farbičky, washipásky.... Dokážem to doma hromadiť a čo je najlepšie, keď je to okulahodiace, mám problém používať to, lebo mi je ľúto to minúť 😀 Tu hovorím hlavne teda o zošitoch a rôznych papierikoch. Michal je zo mňa zúfalý.

4. Tento bod trochu súvisí aj s tým predchádzajúcim. Som zberateľ. Nie taký ten, ktorého idú veci zavaliť a má v byte len cestičky pomedzi krabice. No ťažko sa vecí zbavujem. Hlavne oblečenia, spomínaného papiera, bižutérie, krabičiek a podobne. Možno je to tým, hlavne teda pri oblečení, že si naň dávam extrémny pozor a aj po rokoch je väčšinou v dobrom stave. No zároveň si rada kúpim aj niečo nové a tak sa mi to potom hromadí. Ešte že sa v poslednej dobe rozmohol trend bazárov. Vďaka tomu sa učím triediť a vyraďovať.

5. Mojím snom je mať eventovú agentúru. Ešte neviem či a ako, no stále snívam a možno raz sa do toho aj pustím. Akurát mi príde, že trh je nimi už tak presýtený, že to ani nemá zmysel skúšať.

6. K tomu sa viaže aj ďalší bod. Som extrémne opatrná. Všetko si vždy musím poriadne premyslieť a potom od toho väčšinou upustím. Keď to nie je istota a zaručené, nepúšťam sa do toho. Napríklad chcela by som nejaký čas žiť aj niekde v zahraničí. S Michalom sme to už viackrát riešili, no akosi nemáme odvahu sa len tak zobrať, vypadnúť a všetko a všetkých nechať tu.

7. Som mäsožravec. Bez mäsa si život neviem predstaviť. Ak mi chcete spraviť radosť, zoberte ma na steak alebo burger. A domáce údené výrobky? To je lahoda. Vôbec ma nezaujíma, že to údajne nie je dvakrát zdravé. Ale chutí to.

8. A ďalšia neresť, kola. Hej tiež nie je práve zdravá a obsahuje veľa cukru a blablabla. Dokonca ma z nej extrémne nafukuje. No a čo, ale keď mi tak chutí. Nepijem ju samozrejme denne, no niekedy si ju doprajem.

9. Celú základnú školu som hrala volejbal. Aj súťažne. A tiež som chodila na klavír. Mám absolvovaný celý prvý stupeň na ZUŠ. No a počas príprav na prijímačky na strednú som chodila na výtvarku. Tam to chvíľu vyzeralo, že pôjdem na umeleckú, ale keďže tá bola len v Bratislave a naši neboli stotožnení s myšlienkou, že by som už od strednej bola na intráku, skončila som na pedagogickej u nás v Leviciach.

10. Veľmi, ale naozaj veľmi som túžila študovať psychológiu. Nedostala som sa, skončila som na manažmente. No čo už, ako sa hovorí: "človek mieni, Pán Boh mení."

Našli ste sa tiež v niečom, alebo ste úplný opak?

Folklórna blúzka

Takáto ružová som už dávno nebola. No k tejto roztomilej blúzke sa mi to akosi pýtalo. Je z mamininej skrine a má dobrých 30 rokov. Takže by sme jej mali zrejme vykať. Ale je vo výbornom stave, celkom ako nová a myslím si, že je aj veľmi aktuálna. Momentálne totiž letí trend folklórnych vzorov. Celkovo sa opäť viac pozornosti venuje tradíciám a folklóru, čo mňa veľmi teší. Bola by škoda, keby sa na to zabudlo. Keby naše deti nevedeli čo je to kroj, ako znie ľudová hudba a aké sú naše tradície. Udržiavajme ich teda a tradujme ďalej. Hoci aj vzormi na oblečení.

PHOTOS BY: MICHAL BÉRES (blog: CHILLI MØNKEY)

(2) komentár

 1. Sabi hovorí:

  krásny outfit, veľmi ti to pristane a páči sa mi aj prostredie na fotkách 😉 inak, až ma vydesilo, koľko máme spoločné 😀 a som rada, že v pohode priznávaš, že papáš mäso, údeniny a konzumuješ kolu – v dnešnom ultra zdravom raw vegan svete to nevídať často a ja sa pred tebou totálne skláňam 😀 😉

  Sabi z blogu Beautiful savage
  VEĽKÁ GIVEAWAY

  1. Nita hovorí:

   Ďakujem a ja to na tvojom blogu vždy tvrdím keď pridáš podobný článok 😀 Myslím, že by sme si rozumeli 🙂 A s tým mäsom a kolou, no nikdy sa nebudem tváriť, že to je fuj keď to proste zbožňujem. Teší ma, že s tým niekto nemá problém 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *