Nezaradené

Vianoce, Vianoce prichádzajú


Už nejakú dobu je v každom nákupnom centre plno blikajúcich svetielok, ozrutných zlatých ozdôb a rôznych stánkov s úzko zameraným tovarom. Keď to celé začalo, snažila som sa to silou mocou ignorovať. Nemám totiž rada, keď príliš skoro začnú všetci pripomínať, že sa blížia nejaké sviatky. Obzvlášť, pokiaľ ide o tie vianočné. Mám pocit, že potom nie sú také vzácne, lebo sa nimi presýtime už v novembri a v decembri už ani nevnímame, že sa niečo tak krásne blíži. Preto som sa snažila ako som vedela, aby som odignorovala všetky skoré prípravy.

Teraz však je koniec novembra a pomaly si začínam dovoľovať chystať sa. Vianoce zbožňujem. Sú to ti najkrajšie sviatky v roku a ešte stále sa na ne teším ako malé dieťa. Neviem sa dočkať toho, keď sa celým bytom bude niesť tá sladká vanilková vôňa všelijakých dobrôt, mixnutá s korenistou vôňou škorice, klinčekov a badiánu z vianočného punču, doplnená vianočnými pesničkami. Od kedy sme s mojím chlapom spolu máme vlastne Vianoce dvakrát. Za tie roky sa okolo nás vytvoril okruh ľudí, s ktorými sa vždy nejaký ten týždeň pred tým ako sa rozpŕchneme do všetkých kútov Slovenska oslavovať tie ozajstné Vianoce, stretneme a spravíme si také tie naše. Navarí sa kapustnica, upečie sa kačka, všelijaké sladké dobroty a uvarí sa punč. Najnovšia vychytávka, ktorú tento rok baby vymysleli a už sa na ňu tešíme, sú darčeky. Každý má priniesť nejakú drobnosť, tá sa vloží do vreca a na oplátku si z toho vreca niečo vytiahne. Už som zvedavá na tie prekvapenia :D.
Prejdime však na tie predvianočné prípravy. Prvými, do ktorých sa púšťam s najväčším predstihom sú tie darčekové. Vždy, na prelome novembra a decembra sa snažím mať vymyslené všetky darčeky, aby som ich potom mohla postupne zhromažďovať a nesedela dva dni pred Štedrým dňom s hlavou v smútku, že pre toho nič nemám a čo dám tamtej?! Priznám sa, že dva darčeky mám kúpené už teraz, šesť ešte zostáva. Prvou osobou na mojom zozname je môj chlap. Z časti preto, že je proste môj a tiež preto, že mu darček vždy vymýšľam najdlhšie. Mám už ale nejaké tipy a pri tom hľadaní som sa rozhodla, že dám nejaké aj vám. Takže ak ešte nemáte darček pre toho vášho, skúste sa inšpirovať tuto:
 
 
1. – 5. Kardigan, tričko, opasok, ponožky, šál – H&M
Myslím, že oblečenie je najjednoduchšia voľba pri výbere darčekov. Ja si ho nechávam vždy ako poistku, keby som nič iné nenašla. A priznajme si, pekným kúskom do jeho šatníka nič nepokazíme.
 
6. Hodinky – POLICE
Ak ste ochotné a tiež môžete investovať do partnera viac, určite ocení napríklad aj takýto krásny kúsok ako sú hodinky značky POLICE. Na výber máte z veľkého množstva a určite nájdete tie pravé, ktoré sa mu budú hodiť a páčiť. Ten môj jedny dostal na narodeniny a ešte stále sa z nich vytešuje.
 
7. – 8. Osobné kačičky – NUEVO alebo iné obchody s dizajnovými bytovými doplnkami
Osobná kačička je jeden z tých milých darčekov, ktoré potešia každého. My ich doma máme už tri a sú veselým spestrením našej kúpeľne. Môžete vyberať s obrovského množstva a podľa rôznych kritérií. 
 
9. Kniha Útek z tábora 14 – PantaRhei
Ak máte doma knihomoľa, kniha je ten najlepší darček. Mňa osobne knihy vždy potešia najviac. Nehovorím, že máte vybrať práve túto, no mám na ňu vynikajúce recenzie od partnera. Ale samy najlepšie viete o čo sa ten váš zaujíma.
 
10. Beats Solo HD – NAY
Opäť darček z vyššej cenovej kategórie. Avšak existujú rôzne ekvivalenty v rôznych cenových kategóriách, takže každý si vyberie to svoje. Tieto slúchadlá síce vyzerajú ako obyčajné slúchadlá využiteľné len k MP3-ke, no zdanie môže klamať. Je to plnohodnotné a navyše štýlové handsfree.
 
11. Gucci Guilty  – FANN parfuméria
Tento pánsky parfum je priam omamný. Mali sme doma síce iba vzorku, no obaja sme na nej boli závislí a ja vážne uvažujem, že môjmu chlapovi zabezpečím minimálne 50ml-litrovku.
 
12. Retiazka s príveskom Egoist Steel – SPLEEN
Ak máte doma chlapa, ktorý sa rád ozdobí, určite budú vhodným darčekom pánske šperky z chirurgickej ocele. Na výber máte z retiazok, príveskov, náušníc, prsteňov či náramkov. Cena je tiež prijateľná.
 
13. Pánska kozmetika Nivea – drogéria
Či už máte partnera, pre ktorého je jedinou akceptovateľnou kozmetikou voda po holení či deodorant, alebo metrosexuála, ktorý si potrpí aj na krémy, ide o darček ktorým určite nič nepokazíte. Asi ako ponožkami :D.
 
14. Komiksy Marvel – Brloh
Ak sa aj v tom vašom skrýva utajené dieťa, ktoré vylezie na povrch hneď ako začuje, že v kine bude premiéra Thora a dobre že nezačne skákať od radosti, určite mu kúpte komiks od Marvela. Aspoň jeden. Bude ho opatrovať ako oko v hlave a čítať hoc aj stokrát. A vy budete tá najúžasnejšia priateľka na svete. 
 
Prajem vám veľa šťastia pri hľadaní tých pravých darčekov 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *