DIY

Veľkonočná dekorácia na poslednú chvíľu

Na Instagrame som sa vám zdôverila, že už ma nebaví pridávať len outfity a písať k nim čo s čím mám oblečené. Áno, väčšinou vám síce napíšem aj čo je u nás nové, prípadne čo sme robili a pri tom aj ostanem. No rada by som sa tu venovala aj niečomu inému. A tak tu mám pre vás dnes prvý článok z iného súdka. Baby ma postrčili a ako prvé najrýchlejšie som si pripravila DIY návod na rýchlu veľkonočnú dekoráciu na poslednú chvíľu. 

Nie je to nič nákladné ani náročné na čas či šikovnosť. Poďme si povedať, čo budete potrebovať.

Ryža, polystyrénové vajíčka, gelové farby, zaváraninový pohárik, široká váza a dekoračná"výstelka".

Tú prírodnú stuhu som nakoniec nevyužila, pretože sa mi v konečnom dôsledku nehodila. Ďalší postup je úplne jednoduchý a rýchly.

Do pohárika nasypte rýžu, zhruba do jednej tretiny.

Kvapnite na ňu pár kvapiek vybratej farby, zavrite a poriadne pretraste aby sa zafarbili všetky zrniečka.

Vhoďte dnu polystyrénové vajíčko, zatvorte a už iba traste.

Pred farbením každého vajíčka znovu kvapnite 2-3 kvapky farby a trošku pretraste než dnu vhodíte vajíčko.

Ja som do modrej ryže kvapla aj pár kvapiek zlatej, no nebolo to vidieť. Preto som si odstrihla kúsok hubky na riad a všetky vajíčka som ešte dozdobila dodatočne.

Malo by sa to dať aj so slepačími vyfúknutými vajíčkami, no tam musíte dávať veľmi veľký pozor a netriasť s pohárikom ale skôr v ňom vajíčko len váľať.

Tak a to je všetko, malina čo poviete. Tak šup, ak ešte nemáte žiadnu výzdobu toto zvládnete za 15 minút. A všetok potrebný materiál vyšiel cca do 15 Eur. To aj keď započítam vázu, pohárik a ryžu, ktoré sme už doma mali. Takáto veľkonočná dekorácia je elegantná, vkusná a hodí sa aj do minimalistického interiéru. Pokiaľ ste sa inšpirovali a rozhodnete sa vyrobiť si ju tiež, budem rada ak mi dáte vedieť :).

Tip na záver: zafarbenú ryžu nemusíte vyhadzovať. Stačí ju nechať poriadne vysušiť a môžete ju využiť do svietnikov na čajové sviečky miesto dekoračného štrku 😉

PHOTOS BY: NITA

(1) komentár

  1. Sabi hovorí:

    Skvelé DIY, dokonca 2 v 1! Paráda. 🙂

    Sabi z blogu Beautiful savage

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *