Adventný kalendár

22. V čom vyraziť na večierok / Adventný kalendár

Obdobie večierkov je v plnom prúde a nás čoskoro čaká ten najväčší žúr tohto roka. Silvester. Niektorí ho trávia doma, iní na chatách v horách a ďalší oslávia príchod Nového roka na nejakej super nablískanej párty. A práve pre tú poslednú skupinu je určený dnešný článok. Pretože ja som si pre vás pripravila inšpiráciu, ak si neviete rady v čom vyraziť na silvestrovskú párty. 

Keďže na sebe by som vám toho veľa neukázala, rozhodla som sa vytvoriť dve koláže pomocou webu Polyvore.com. Ak ho ešte nepoznáte, určite sa naň mrknite. Je to super nástroj na vytváranie rôznych fashion koláží a mne osobne zvykne pomáhať aj pri tvorbe outfitov. Nájdem si tam podobné kúsky aké mám v šatníku a vymýšľam všemožné kombinácie. Vidím, či to bude k sebe pasovať no zároveň si nespravím doma bordel. A všetky veci majú aj odkaz na obchod kde sa dajú zohnať, takže možno aj nakúpite. Len pozor, je to veľký žrút času, takže odporúčam dávkovať opatrne.

Oslnivá

V prvom outfite som sa rozhodla využiť nohavice. Je to stále trochu netradičný kúsok na slávnostné príležitosti. Väčšina žien ešte stále siaha po sukni či šatách. No aj nohavice môžu pôsobiť slávnostne a dá sa s nimi vytvoriť moderný neokukaný look. Zabudnite na klasické čierne kostýmovky, siahnite po výraznom kúsku, z ktorého urobíte ústredný bod celého outfitu. Ja som v tomto prípade vybrala lesklé flitrové nohavice s vysokým pásom, ktoré s vysokými lodičkami vykúzlia krásne dlhé nohy aj na nižšej postave. 

Pokiaľ ide o vrch, tu som zvolila transparentný krajkový top. Takéto kúsky sú momentálne veľmi v kurze a pôsobia naozaj žensky. Pozor ale, aby ste nepôsobili vulgárne. Preto pod neho radšej zvoľte body, či už čierne alebo ak ste odvážnejšie, môže byť aj telové. Zakryje čo má, správny materiál a strih pomôže dotvarovať postavu a nechá priestor aj fantázii. 

Silvestrovský večierok je skvelá príležitosť ako zažiariť a preto lesklé nohavice nemusia byť jediným  žiarivým kúskom. Pokiaľ siahnete po tlmenejšej farbe tak ako ja, môžete k nim pridať pokojne aj výraznú farebnú kabelku. Ostatné šperky aj makeup ale už nechajte v úzadí, aby len jemne dotvorili celý look. A pokiaľ ide o vlasy, tu zabudnite na zložité výčesy alebo veľké vlny. Tu už stačí nechať ich voľne rozpustené, prípadne nahladko začesané dozadu alebo stiahnuté do nízkeho vrkoča. 

Pôvab starého Hollywoodu

V druhom prípade som sa rozhodla pre poriadnu dávku elegancie a ženskosti. Vrátila som sa v čase a inšpiráciu čerpala v starých filmoch, kde ženy boli oslnivé, elegantné a úplne dokonalé. Milujem si prezerať fotky herečiek z 50. rokov a sledovať staré filmy. Tá móda bola jednoducho úchvatná. Takže pri tvorbe druhej kombinácie som vôbec nemusela dlho uvažovať, ktorým smerom sa budem uberať.

Vybrala som červené zamatové šaty, ktoré pôsobia naozaj honosne. Teraz určite nebudete mať problém nejaké nájsť, keďže obchody sú plné zamatu. Alebo skúste nakuknúť do maminej skrine, možno sa tam nejaký poklad ukrýva. 

Aký kov by ste pridali k červenej? Stavím sa, že väčšina z vás odpovedala zlato. Ja som sa ale rozhodla pre striebro. Metalické farby sú teraz tiež veľmi populárne a netreba sa ich báť. Pri doplnkoch som teda stavila na striebornú a rozhodne som ňou nešetrila. Nájdete ju aj na topánkach, kabelke aj na šperkoch. Strieborná má jednu výhodu. Hoci vyberiete strieborné metalické doplnky, neodpútate pozornosť od ústredného prvku a v podstate akoby ste nepridávali ďalšiu farbu. Dá sa ňou skvelo nahradiť klasická čierna. 

A keďže sme v časoch starého Hollywoodu, chce to naozaj glamour šperky. Ja mám slabosť na smaragdy a k červenému zamatu sa podľa mňa dokonale hodia. V tomto prípade stačia iba náušnice a prsteň. Nemusíte mať na sebe celú sadu, nejdete predsa za vianočný stromček. Aby náušnice vynikli, vlasy stiahnite do pevného nízkeho copu, ktorý môže byť navlnený. Tým spojíte moderné so starým a nebudete pôsobiť až tak snaživo. Pokiaľ ale chcete, pokojne zvoľte bohaté glamour vlny, nič nimi nepokazíte. Na záver už len červený rúž a dokonalá diva z hollywoodskeho filmu môže vyraziť za zábavou. Pohárik so šampusom bude už len čerešničkou celého looku. 

Ako budete tráviť tohtoročný Silvester? Vyrážate na večierok?

COLLAGE BY: NITA (Polyvore.com)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *