Adventný kalendár

Už máme Vianočný stromček

Bez Vianočného stromčeka by Vianoce ani neboli. Ako som vám písala v článku o tradíciách, vždy sme stromček zdobili až na Štedrý deň. Odkedy ale bývame vo vlastnom, stromček nám nosí už Mikuláš. Je to preto, aby sme si ho užili čo najdlhšie a nie len dva týždne. Vďaka nemu je doma tá pravá atmosféra. 

Doteraz sme mali stromček aj adventný veniec vo farbách bielej, striebornej a pudrovo - ružovej. Tento rok som sa ale rozhodla farby zmeniť. Zvolila som typicky vianočné farby a to zelenú, červenú a zlatú. Keďže to budú iné Vianoce aj vďaka Riškovi, tak nech sú naozaj výnimočné so všetkým čo k tomu patrí.

Ako sme ho postavili, neviem sa naň vynadívať. Úplne žiari, je krásny. Áno, neznie to príliš skromne, ale pre mňa, pre nás, je naozaj ten najkrajší. A už sa teším, keď sa pod ním objavia darčeky. A tiež na tie fotky, ktoré si pod ním spravíme. Už teraz máme telefóny plné Riškových fotiek, no a teraz ešte s takouto kulisou...

CS

Špeciálne ozdoby

Keď som vám spomínala tie tradície, aj k nášmu stromčeku sa jedna viaže. S Michalom sme sa rozhodli, že každý rok kúpime za každého z nás nejaké špeciálne ozdoby. Vlani sme kúpili baletku a luskáčika, tento rok sa chystáme nájsť niečo na trhoch vo Viedni. No tento rok už budeme kupovať ozdoby tri, jednu aj za Riška. Takto budeme mať na každý rok zvláštnu spomienku  a aj preto nemáme prehnane veľa klasických ozdôb. Aby sme ho postupne mohli dopĺňať tými špeciálnymi.

Okrem ozdôb na stromček dávame aj také tie vlasy, alebo ako to ja volám "chlpy". To sú tie zlaté lesklé nite čo tam môžete vidieť. Pre niekoho je to možno gýč, no my sme to na stromčeku mali odjakživa a ja si to bez nich už neviem predstaviť. Je to ako taká posledná bodka, čerešnička na torte.

Máte tiež stromček už na začiatku decembra, alebo čakáte až na Štedrý deň? A v akých farbách sa tento rok budú niesť vaše Vianoce?

PHOTOS BY: NITA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *