Móda

Umenie & Ja

Umenie je ten najkrajší spôsob sebavyjadrenia. Je to cesta, ako prinútiť ľudí na chvíľu zastaviť a zamyslieť sa. A to úplne bez slov. Vezme nás do krajiny fantázie. Pre každého totiž ten istý umelecký výjav môže nadobudnúť úplne iný význam. A to je na umení to krásne. Ono samo vie, čo chce povedať, no každý ho pochopí inak. Hovorí totiž za umelca, no tiež za diváka. A vždy niečo odovzdá. Vzbudí emóciu. Dá sa nájsť všade.

Umenie a ja

Môj vzťah k umeniu je veľmi kladný. Aj keď som nikdy nebola nejak úmyselne k nemu vedená, od malička som k nemu inklinovala. Myslím si, že je to aj znamením, v ktorom som sa narodila. O rybách sa hovorí, že sú umelecké duše a estetično je im blízke. Tiež to bude určite tým, že aj moji rodičia a viacerí členovia rodiny sú či boli hudobne alebo inak umelecky nadaní, alebo sa aspoň o túto krásnu oblasť zaujímajú.  Nebudem o sebe tvrdiť, že som nejaký expert, no umenie je mi naozaj blízke.

umenie

Už v škôlke som vysedávala za klavírom a tvárila som sa, že som klavírny virtuóz. Počas základky som dokonca absolvovala celý prvý stupeň na Základnej umeleckej škole. Ale ako už asi tušíte, klavírny virtuóz sa zo mňa nestal. No aj napriek tomu som rada, že som tam chodila (aj keď občas to bol boj, že mami). Aj vďaka tomu si dnes rada zájdem na koncert vážnej hudby alebo si ju pustím doma na platni. Patrí to k môjmu najobľúbenejšiemu spôsobu relaxovania.

Okrem hrania na klavír som občas aj kreslila, no nikdy som to nebrala ako niečo, čomu by som sa venovala naplno. Nemyslím si totiž, že mám v tejto oblasti nejaký extra veľký talent, aj keď niečo tam predsa len je ;). To som sa totiž dozvedela, keď som sa pripravovala na prijímacie skúšky na strednú školu. Chodila som na doučko z výtvarky, k jednej úžasnej učiteľke a umelkyni. Bolo to skvelé obdobie, plné kreativity, dobrých rád a nových vedomostí. A hoci sa zo mňa opäť žiadny veľký umelec nestal, bolo už predsa len trošku neskoro a rozhodla som sa pre iný smer, som za to doučko vďačná.

umeniu

umenie v detailoch

Danubiana

Zhruba pred týždňom sme boli s Michalom v múzeu Danubiana v Čunove. Do 2. apríla tam totiž vystavujú kolekciu obrazov a kresieb Martina Augustína, Slová v obrazoch - obrazy v slovách, ktorá vznikla v spolupráci s Kamilom Peterajom. Pokiaľ ide o moderné výtvarné umenie, tam až tak doma nie som a ani ma až tak nezaujíma. No keď som na internete našla túto výstavu, zaujala ma okamžite. Bol tam len jeden jediný obrázok a ja som vedela, že to musím vidieť. A neľutujem. Je to tá najkrajšia kolekcia obrazov a kresieb akú som kedy videla. Sú tak éterické, jemné, snové... Neskutočná nádhera, ktorú hádam ani nedokážem poriadne opísať. Určite odporúčam každému ísť sa pozrieť.

Okrem tejto kolekcie Danubiana ukrýva mnoho ďalších umeleckých diel. Niektoré vás zaujmú, iným možno vôbec nebudete rozumieť, no určite to nebude stratený čas ani vyhodené peniaze. Dokonca si trúfnem povedať, že to neoľutuje ani človek, ktorý až tak umeniu neholduje a nič mu to nehovorí. Už len samotná prechádzka po galérii je upokojujúca a povznášajúca. A keď už nič iné, užijete si to krásne miesto a spravíte niečo dobré pre svoju dušu.

Outfit

Na záver ešte niečo málo k outfitu. Ako iste viete, čierna je moja obľúbená farba. Mám ju na mnohých kúskoch v mojom šatníku a naozaj nikdy ma neomrzí. Preto aj dnes, čierny top so strapcami. Je vlastne úplne obyčajný no zároveň niečím zvláštny práve vďaka tým strapcom. Tieto boyfriend rifle sú mojimi najpohodlnejšími nohavicami a hoci mi skracujú nohy aj s vysokými topánkami, nevzdám sa ich. Ich variabilita je dokonalá, čo je pekne vidieť napríklad v mojom staršom poste Life update. V tejto kombinácii sa mi páčia tie kontrasty práve tých "faganských" gatí a elegantného topu. Spolu so statement náhrdelníkom to pôsobí premyslene, aj keď v skutočnosti táto kombinácia nevyžaduje žiadne dlhé vystávanie pred skriňou. Ideálne na neformálne príležitosti alebo aj do práce.

umenie

Rifle - Bershka/ Top - Mango/ Kabát - F&F/ Topánky - H&M/ Kabelka - Forever 21/ Náhrdelník - Femme Fashion

za umením

 

PHOTOS BY: MICHAL BÉRES (blog: CHILLI MØNKEY)

(6) komentár

  1. […] […]

  2. […] […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *