Cestovanie Móda

Treasure

Náš posledný deň v Brne sme strávili sami, bez svokrovcov a bez Ely. Príliš sa im nechcelo motať po meste a my sme boli radi, že si môžeme program naplánovať úplne podľa seba – či už časovo alebo obsahovo. Ja som sa najviac tešila na jednu konkrétnu časť programu a to na návštevu Vily Tugendhat. Tento architektonický skvost som chcela vidieť už dlho, no nikdy sa nám nepodarilo rezervovať si lístky včas. Rezerváciu je totiž nutné urobiť najmenej dva mesiace dopredu, pretože záujem je obrovský. A niet sa čo čudovať. Je to ozajstný poklad. Tak ako aj môj manžel, ktorý tie lístky zohnal, aj keď sme si na to opäť spomenuli neskoro. Je to moje zlatíčko a presne za takéto veci ho milujem.

Ale prejdime k samotnej vile. S fotkami je to tam také ošemetné, keďže fotiť sa môže voľne len v záhrade. Vo vnútri si za fotenie zaplatíte a hlavne použitie fotiek je obmedzené.  Koniec koncov, na oficiálnej stránke, ale aj cez Google je možné nájsť kvalitné a pekné fotky, bez ľudí roztrúsených kde tu a kaziacich záber. My sme si chceli prehliadku vychutnať na vlastné oči a nie skrz šošovku fotoaparátu, preto sme si fotenie nepriplatili. A naozaj sme si ju aj vychutnali. Bol to úžasný zážitok, pretože vila je naozaj nádherná. Či už po technickej alebo po dizajnovej stránke, je to naozaj neuveriteľné, že takáto stavba vznikla v tridsiatych rokoch minulého storočia. A práve tu nádherne vidno, že dnešná doba v tejto oblasti nepriniesla takmer nič nové. Hlavne pokiaľ ide o interiérový dizajn. Ten je vo vile nadčasový a pokiaľ človek nevie, kedy bola postavená, tak ho ani nenapadne, že to nie je nová stavba. Ak ste dizajnový alebo architektonický nadšenci, určite pri návšteve Brna nevynechajte Vilu Tugendhat. Stojí to za to a som presvedčená, že aj menej zanieteného návštevníka jej nádhera ohúri.

Ako som spomínala, vo vnútri vily sme nefotili, no v záhrade sme si pár fotiek spravili. A tu sme sa tiež rozhodli nafotiť aj môj outfit. Myslím si, že vila nám prepožičala nádherné kulisy a skvelo sa na fotky hodí. Tak ako minulé brnenské outfity, aj tento som poňala minimalisticky a funkčne. Koniec koncov aj vila je funkcionalistická no nie?! 😀 Vedela som, že budeme celý deň chodiť a počasie tiež nevyzeralo príliš prajne, takže som siahla po teniskách. Zvyšok som poňala trochu námornícky, čo pripomína najmä prúžkované tričko. Moju biednu zbierku sukní som trošku rozšírila a nedávno som si kúpila v Reserved túto tmavomodrú so zipsom. Ten sa dá takmer úplne rozopnúť, takže vyzliekanie obliekanie nerobí žiadny problém aj keď je sukňa obtiahnutejšia. A keď už dnes hovoríme o pokladoch, jedným z nich je aj kabelka z Mango. Práve preto ste ju už viackrát videli. Je ľahká, malá no napriek tomu sa do nej vojde všetko čo potrebujem. A tým, že je čierna a v podstate nezdobená, hodí sa ku všetkému. Až mám strach, či nájdem adekvátnu náhradu keď ju zoderiem.

S makeupom som opäť nijako nešpekulovala a zase raz som siahla po výraznom rúži. K tomuto námorníckemu štýlu sa podľa mňa jednoznačne najviac hodí klasický červený, takže to bola pre mňa jasná voľba. Pokiaľ ide o červený rúž, veľmi som si obľúbila matný z exluzívnej kolekcie L´Oréal Paris Color Rich Pure Red, konkrétne odtieň J Lo. Skvelo drží a aj napriek tomu že je matný, tak mne osobne pery nevysušuje. Pokiaľ ale máte sklon k suchým perám aj bez matného rúžu, odporúčam ho naniesť na slabučkú vrstvu balzamu. Ten by tiež mal byť tuhší a treba ho nechať chvíľu vsiaknuť, aby rúž nestratil matný efekt.

Tu sa naša návšteva Brna končí a s ňou aj dovolenkové outfity. Nabudúce mám pre vás pripravené krásne fotky od jednej šikovnej fotografky, ale viac vám neprezradím. Vidíme sa zas o pár dní. Užite si tento presviatkovaný týždeň a naberajte silu na nadchádzajúci školský rok.

 

 

 

Skirt, T-shirt – Reserved/ Bag – Mango/ Shoes – Puma
 
PHOTOS BY: MICHAL BÉRES
                                                                               PODPIS

(7) komentár

 1. wáu, skvelá sukňa 🙂

  Izabell zo SYDNEY SLEEK

 2. wáu, skvelá sukňa 🙂

  Izabell zo SYDNEY SLEEK

 3. Máš moc hezký blog 🙂 a parádní kombinace
  http://nicoleshyblog.blogspot.cz

 4. Máš moc hezký blog 🙂 a parádní kombinace
  http://nicoleshyblog.blogspot.cz

 5. veľmi ti to sekne celé! :)) a veeeeľmi dobrý rúž!!! :3

 6. Ja sa tam chystam uz dva roky, ale ako pises s tymi listkami je to bohuzial osemetne :/
  Pozyvam na luxusnu GIVEAWAY o setrnu kulmu ROWENTA a balicek kozmetiky DOVE. Tu: http://biancaprincipessa.blogspot.sk/2016/09/obrovska-dove-rowenta-giveaway.html

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *