Móda

The magic of winter accessories

 
Toto ročné obdobie má jednu nevýhodu. Nech si oblečieme čokoľvek, musíme to schovať pod kabát. Preto sú ulice v zime jednotvárne a často nudné. Všade je plno čiernej. Jedinou možnosťou, ako aspoň trošku vytŕčať z davu, sú detaily. Napríklad výrazná kabelka, alebo topánky. No čo si na vás ľudia všimnú ako prvé? Prvý pohľad nám vždy padne na hlavu. Tá veta znie divne, priznávam, no je to tak. A preto spôsobom ako sa v zime aspoň trošku odlíšiť, je jednoznačne pokrývka hlavy. Ja osobne nosím čiapky celú zimu. Mám veľmi citlivé uši takže musím, no aj chcem. 

Čiapky a iné doplnky s rovnakým poslaním som si obľúbila. Sú skvelým doplnkom z viacerých dôvodov. Spestria nudný kabát, pritiahnu pozornosť, schovajú vlasy ak práve nemajú svoj deň, zvýraznia tvár, zohrejú. Navyše ich môžete skombinovať so šálmi, šatkami či rukavicami a docieliť pekný zjednotený look. Môžete zvoliť doplnky vo výraznej farbe, či už červenej, fialovej alebo hoc aj fuksiovej. K takým už nepotrebujete na pritiahnutie pozornosti naozaj nič. Či chcete alebo nie, budete neprehliadnuteľná. Ak siahnete po decentnejších odtieňoch modrej, béžovej či smaragdovej, budete za dámu. A ak sa rozhodnete pre farby kovov, ako strieborná, zlatá alebo bronzová, dodáte svojmu outfitu luxusnejší vzhľad. Čiapky, čelenky ale aj šály tiež môžete ozdobiť výraznou brošňou. Vytvoríte tým jedinečný kúsok, v ktorom budete výnimočná. Ja som siahla po striebornom sete pletenej čelenky a rukavíc s modrými kamienkami. V kombinácii s tmavomodrou bundou to pôsobí elegantne a šik. Ak máte svetlú pleť, strieborná farba ju ešte zvýrazní, preto nezabudnite na dokonalý make-up. Keďže čelenka pritiahne pozornosť k tvári, dajte si záležať aby ste pleť mali pekne zjednotenú. Nezabudnite na farbu na líčka. Jemnou ružovou docielite vzhľad akoby vám líčka vyštípal mráz. Ale neprežeňte to! Inak budete vyzerať skôr ako Marfa. Na pery môžete použiť výraznejší rúž. Ak siahnete po červenom, bude celkový vzhľad viac glamour. Ak sa rozhodnete pre niečo jemnejšie, napríklad svetlejší ružový, budete pôsobiť nežne a dievčensky. Na oči vám už stačí iba maskara, prípadne linka. Vyskúšajte napríklad modrú alebo striebornú. Nebude pôsobiť tak prísne ako čierna.
 
 
 
Ďalším detailom, ktorým môžete oživiť inak nevýrazný vzhľad v kabáte sú pančuchy alebo podkolienky, prípadne nadkolienky. Ak sa tak ako ja nemienite ani v zime vzdať sukní a šiat, je to najlepší spôsob ako sa ochrániť pred chladom. Pokiaľ nenosíte kabát až po zem, práve pančuchy sú jediná vec, ktorú z celého vášho outfitu vidieť. Preto siahnite po nejakých výraznejších a zaujímavých. Dnes máte možnosť vyberať z veľkého množstva farieb, vzorov a materiálov. Môžete tiež vyskúšať nad/podkolienky. Nechajte ich vykukovať z čižiem. Docielite tým zaujímavý detail a trochu oživenia.
 
 
Posledným doplnkom a tiež must have, teda kúskom ktorý by vo vašom šatníku nemal chýbať, sú kožušinové doplnky. Kožušina môže byť rovno súčasťou kabáta, čo môžeme vidieť na väčšine búnd, ktoré v obchodoch ponúkajú. Ak ale radšej nosíte kabáty bez kapucne, zaobstarajte si k nim miesto klasického pleteného šálu kožušinovú štólu. Či už bude pravá alebo umelá hlavne nech je farebná. Smaragdová, malinová, mentolová, modrá… Dodá vám šmrnc a budete sa cítiť naozaj výnimočne a krásne. K takémuto doplnku už naozaj nepotrebujete nič iné len úsmev.
 
 
 
 
 
 

Foto: Michal Béres

Dress: Mango/ Coat: Stradivarius/ Shoes: Humanic/ Bag: Aldo/ Headband and gloves: H&M/Knee-socks: Koton

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *