Cestovanie

Pod Sicílskym slnkom

Pred pár dňami sme sa vrátili z dovolenky v Taliansku. Už som spomínala, že Taliansko je moja srdcová krajina a navštívila som ho už niekoľkokrát. Ani tento raz ma nesklamalo. Nádherná krajina, krásne mestá, milí ľudia a čo bolo pre nás tento raz najdôležitejšie, majú more. Našu dovolenku sme strávili na Sicílii, asi 40km od prístavného mesta Messina. Väčšinu času sme trávili na pláži a užívali si more. Aj keď ja so svojou bledou pokožkou som dosť času trávila pod slnečníkom a natretá opaľovacím mliekom s faktorom 50. Mám veľmi citlivú pokožku a musím si dávať pozor na alergiu či spálenie, takže bronz som príliš nenachytala. Ale leňošenie na pláži som si aj tak užila do sýtosti. 

 

 

 

 Jeden deň sme si spravili výlet do neďalekého mestečka Milazzo. Je to úžasné mesto, nad ktorým sa rozprestiera obrovský hradný komplex. Tento bol budovaný tisíce rokov rôznymi kultúrami. Tak ako na celej Sicílii, aj tu sa miešajú rôzne prvky, ktoré sem storočia prinášali nový obyvatelia z rôznych kútov sveta. Od Normanov, Arabov, cez Španielov a Grékov až po Rimanov. Z hradu nad Milazzom je nádherný výhľad, ktorý nám umožnil naraz sa pozerať na Stredozemné a na druhej strane na Jadranské more. Bolo to priam neuveriteľné, keďže ja osobne nepoznám iné miesto, kde je niečo také možné.


Milazzo


Aj keď bola prehliadka hradu pôvodne bez sprievodcu, narazili sme na jedného pána, ktorý pôvodne dohliadal na kostol v rámci areálu hradu. Hneď sa nás pýtal skade sme, dokonca vedel že Slovensko je už samostatné, čo sa v Taliansku nestáva často (a to to nie je ani Amerika :D). Keď sa dozvedel, že sa učím po taliansky a trošku rozumiem, povodil nás po celom areáli a v rámci 1,5 hod. prehliadky nám porozprával všetko o histórii hradu. Bol to zaujímavý a hlavne nečakaný zážitok, ktorý si budem určite pamätať navždy (teda aspoň pokým ma oň senilita nepripraví :D). Opäť sa nám raz potvrdilo, že pokiaľ v Taliansku prejavíte záujem o ich jazyk a kultúru a nebudete ich trápiť s angličtinou, sú z nich veľmi ústretoví a milí ľudia.


s naším sprievodcom Fracesscom

 Pôvodne som sa s vami chcela podeliť o zážitky ešte priamo z dovolenky, no po dvoch dňoch nastal problém s internetom a až do konca dovolenky sme sa k nemu už nedostali. Pár fotiek ste už mohli nájsť na instagrame ešte počas tých prvých dní a v tomto príspevku je niekoľko ďalších. Ale naozaj len pár, keďže som sa cez všetky ešte nedostala. A ak ste ešte neboli na dovolenke a hľadáte tú správnu destináciu, určite odporúčam Sicíliu. Ja sama nepochybujem o tom, že sa tam ešte vrátim.


 

aj takto som sčasti trávila dovolenku, keďže ma čakajú prijímacie skúšky na magisterské štúdium

 

(3) komentár

  1. júúú krásne miesto, veľmi sa mi páči. a to čierne tričko, parádne. išla by som opäť na dovolenku..

  2. Vypadá to tam nádherně:)

  3. Vypadá to tam nádherně:)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *