Adventný kalendár

23. Plánovanie / Adventný kalendár

Blíži sa záver roka a s ním väčšina z nás začína plánovať ten budúci. Premýšľame, čo nás čaká, čo by sme chceli stihnúť a čo stihnúť musíme. Dumáme nad tým, ako ho spraviť zas o niečo lepší ako bol ten starý. Niekomu na to stačí vlastná hlava, no niekto si radšej všetko zapisuje. A práve pre tých z vás, ktorí rovnako ako ja radi svoje plány prenášate na papier, som sa rozhodla pripraviť malé prekvapenie. 

Zapisujem

Musím sa priznať, že tými modernými technológiami, ktoré nám uľahčujú život a nemusíme si vďaka nim pamätať už takmer nič som taká zblbnutá, že čo si nezapíšem to si nezapamätám. Občas si pripadám ako senilná a áno uvedomujem si, že to nie je na chválenie. Našťastie ale človek vymyslel papier, a tak si môžem všetko zapísať. Nerada si zapisujem veci do telefónu. To robím len vtedy, pokiaľ nemám po ruke papier a pero, no doma si to hneď poznačím aj do diára alebo na lepiaci papierik, ktorý umiestnim na viditeľné miesto. Telefón na mňa nefunguje. Proste som ten typ, čo si pamätá len to čo má na papieri. A potom sa už často na ten papier ani nemusím pozrieť, ten samotný úkon zapísania mi často zabezpečí, že si to zapamätám. S telefónom to tak nefunguje, neviem prečo. 

Moje plánovanie

Preto u mňa vyhrávajú klasické zošity, plánovače, kalendáre a diáre. Jeden kalendár mám na pracovnom stole, ten využívam väčšinou len na to aby som videla kto má narodeniny či meniny a aký je deň. Diár hneď vedľa neho zachytáva všetko čo treba urobiť od lekárov, kaderníčky, upratovania až po plánovanie príspevkov na blog. A na chladničke nám visí mesačný plánovač, kde zapisujeme obaja čo nás čaká, aby sme sa vedeli zladiť. Okrem toho najdôležitejšie veci máme aj v mobilnom kalendári, ktorí máme synchronizovaný. Asi si teraz ťukáte na čelo, že to je šibnuté, no v tomto ulietanom svete nám to takto najlepšie funguje. 

Plánovače

A teraz som k tomu všetkému ešte vytvorila ďalšie plánovače, o ktoré sa chcem podeliť aj s vami. Takže ak ste rovnako posadnutí plánovaním a záleží vám aj na tom, aby boli vaše poznámky pekné a úhľadné, smelo sťahujte. Stačí ich už len vytlačiť a začať plánovať.

Jedným z nich je To do list ktorý môžete využívať na rozplánovanie jedného dňa. Naplánovať si v ňom môžete jednotlivé úlohy, ktoré vás v ten deň čakajú a precízne si ich rozdeliť podľa časti dňa, kedy je potrebné všetko stihnúť. Tiež si do neho viete poznačiť či a čo máte cvičiť, alebo čo budete v ten deň jesť. A nezabudnite na pitný režim. Či ste vypili v ten deň dosť vody si môžete v to do liste tiež odsledovať. 

Druhý plánovač je týždenný. Do neho si môžete poznačiť vaše ciele, ktoré by ste chceli v ten týždeň dosiahnuť, ako je napríklad dočítanie knihy, alebo naučenie sa niečoho nového. A potom v ňom máte miesto na zapísanie úloh na každý deň v týždni. 

Oba plánovače majú roztomilý farebný dizajn s pandou aby vám pohľad na ne spríjemnil deň aj keď možno úlohy, ktoré vás čakajú až také príjemné nie sú. Verím, že vám pomôžu a budú vám verným spoločníkom pri plnení vašich cieľov. 

To do list + mesačný plánovač

 

PHOTOS BY: NITA

(2) komentár

  1. To je krásnéé:)
    Jsem stejná, bez diáře nedám ani ránu a nepamatuju si vůbec nic! Ještě máme s přítelem taky jeden kalendář na stole, který je společný, abychom oba měli přehled o událostech toho druhého 🙂

    1. Nita hovorí:

      Som rada, že v tom nie som sama 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *