Novoty

New in N°6

NÁUŠNICE – I AM/ PULÓVER – H&M/ VIZITKÁR – PYLONES
V obchodoch nás už vítajú nové kolekcie a ja bez boja priznávam, že je ťažké odolať im. Aj keď sa snažím mierniť a ušetriť, niektorým veciam som podľahla. Niečo som chcela a niečo som potrebovala. Výsledok je však rovnaký – mám to. Už niekoľkokrát som spomínala, že za posledné mesiace, možno už aj rok, sa mi postava postupne zmenila. Jednoducho som pribrala a veci, ktoré som nosila predtým už neoblečiem. Preto väčšina mojich nákupov rieši túto situáciu. S príchodom nového ročného obdobia, teda opäť potrebujem doplniť garderóbu.

Avšak s nákupom oblečenia je to u mňa v poslednej dobe trochu problém. Nie preto, že by sa mi nič nepáčilo, akurát mám isté nároky na pomer cena – kvalita. A tu nastáva spomínaný problém. Každou novou kolekciou, ktorá príde do našich obchodov, sa kvalita jednotlivých kúskov rapídne znižuje. A je úplne jedno o aký obchod ide. Ale, pokiaľ ide o ceny, tie zas stúpajú. Pri lacných veciach (pojem “lacný” je dnes veľmi diskutabilný), by mi až tak nevadilo, že sa po prvom praní pokrútia (dá sa to od nich čakať), ale ak dám za niečo 30 Eur, čakám, že už by to mohlo mať aspoň akú takú kvalitu (rozumej, vydržať aspoň prvé pranie). Opak je však pravdou. Na cenu ako ukazovateľ kvality sa už spoľahnúť nedá. Tak isto ani na značku.
Tak podľa čoho dnes máme nakupovať oblečenie ak nechceme chodiť v handrách? Pretože ja teda nie som vyššia vrstva, ktorá si môže dovoliť lokálnych či svetových dizajnérov. Ba ani vlastnú krajčírku. V dnešnej dobe, kedy sme sa posunuli rapídne dopredu vo vývoji hádam všetkého, sa budeme musieť vrátiť k šijacím strojom a tak, ako naše mamy, ak budeme chcieť niečo poriadne, budeme si to musieť ušiť. Niet divu, že sa tak darí rôznym kurzom šitia. A v prípade, že šiť nevieme a budeme ďalej nakupovať v našich obchodoch, v 21. storočí, v dobe, kedy máme k dispozícii automatickú práčku s miliónom funkcií, budeme musieť opäť prať v rukách. Aby to oblečenie, ktoré si kúpime prežilo aspoň pár mesiacov.
Pravdu povediac, v poslednej dobe sa práve z týchto dôvodov snažím lepšie vyberať. Už nenakupujem všetko čo mi príde pod ruku ako kedysi. Občas síce podľahnem a kúpim si aj handru, no radšej z čínskeho e-shopu, kde je ten pomer cena – kvalita ako tak prijateľný. A aspoň nie som sklamaná, pretože nič úžasné neočakávam. Ako ste na tom s nákupmi vy? Kde nakupujete najčastejšie a ako vnímate pomer cena – kvalita?
 
Pár kúskov, do ktorých vkladám svoje nádeje som však našla aj v nákupných centrách. Ale nenakupujem len oblečenie, takže tu je výber z toho, čo som si za poslednú dobu kúpila.
BATOH VANS – ZEZULA

 

PODPRSENKA – LINDEX/ SUKŇA – STRADIVARIUS

 

TRIČKO, SAKO SO STRAPCAMI – BERSHKA/ KNIHA – PANTA RHEI

 

LÍCENKA – PUPA/ PALETKY OČNÝCH TIENOV, LAKY NA NECHTY CATRICE, ČISTIČ NA KOZMETICKÉ ŠTETCE EBELIN – DM DROGÉRIE/ BRONZOVÉ GUĽOČKY – AVON

PHOTOS BY: NITA

(6) komentár

 1. UU, super vecičky si si pokúpila 🙂

  Dijoun&Klaudi

 2. UU, super vecičky si si pokúpila 🙂

  Dijoun&Klaudi

 3. Máš stejný problém jako já :D….taky mám pocit že čím jsou ty hadry v obchodě horší, tím jsou předraženější. Ale tak, second-handy to stále ještě elkem zachraňují 🙂

  Jinak to vypadá na parádní nákup 🙂

 4. Máš stejný problém jako já :D….taky mám pocit že čím jsou ty hadry v obchodě horší, tím jsou předraženější. Ale tak, second-handy to stále ještě elkem zachraňují 🙂

  Jinak to vypadá na parádní nákup 🙂

 5. Super pulóver!!! 🙂
  Pozývam teba a tvoje čitateľky na vianočnú giveaway: http://www.rebelliouslily.blogspot.sk

 6. Super pulóver!!! 🙂
  Pozývam teba a tvoje čitateľky na vianočnú giveaway: http://www.rebelliouslily.blogspot.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *