Móda

Nestrácajme samých seba

"Tvoj život nie je tvoj, ak sa neustále staráš o to, čo si myslia ostatní." - veľká múdrosť. Človek je tvor spoločenský a každý viac či menej potrebujeme byť obklopený ľuďmi. To nás automaticky núti správať sa tak, aby sme sa ostatným zapáčili. No nestrácame tým náhodou samých seba?

Neriešim

Pri výbere účesu či mejkapu riešime, ako sa na nás budú pozerať na ulici. Pri obliekaní premýšľame, či tá červená blúzka s fialovou sukňou nie sú príliš extravagantná kombinácia. Niekomu by sa to predsa mohlo zdať prehnané. A tak radšej zvolíme klasický účes, jemný nenápadný mejkap a k tej červenej blúzke si oblečieme sukňu bielu či čiernu. To až tak nekričí. Ja nie som výnimka. Tiež mi tieto myšlienky niekedy napadnú, no naučila som sa ignorovať ich. Hlavne v poslednej dobe ich neriešim vôbec. Tak ako som ich neriešila v puberte. Chodila som extravagantne oblečená a vôbec mi nevadilo, ako po mne budú ľudia pozerať. A teraz to tak mám tiež. Až teda na tú extravaganciu. Tá trochu zmenila smer a už nechodím v roztrhaných pančuchách s trčiacou podprsenkou a na čierno orámovanými očami. Na punkový spôsob. Áno, počas puberty ste ma veru mohli stretnúť aj tak. Dnes to skôr zahŕňa kombinovanie vzorov a farieb, extravagantnejší účes či doplnky. 

"Tvoj život nie je tvoj, ak sa neustále staráš o to,

čo si myslia ostatní."

A pri čom ešte prestávam riešiť čo si pomyslia ostatní? Pri fotení. Dlho som mala problém pri fotení outfitov na blog, že som sa hanbila fotiť medzi ľuďmi, len tak na ulici. Možno ste si aj všimli, že som sa vždy snažila nájsť miesta, kde sa tých ľudí pohybovalo pomenej, aby na nás nepozerali. No hoci s tým stále ešte trochu bojujem, rozhodla som sa byť aj v tomto smere odvážnejšia. Veď čo. Keď sa môžu fotiť japonský turisti pri každej budove a zo všetkých uhlov, tak aj ja môžem hodiť pár póz na ulici pred zrakmi okoloidúcich. Tak ako keď sme fotili tieto fotky. V centre Starého mesta v sobotu popoludní, za pekného počasia. Viete si teda predstaviť to množstvo ľudí. Ale viete čo je najzaujímavejšie? Nikto na nás nepozeral divne. Práve naopak. Väčšina ľudí čo prešla okolo sa na nás usmiala. Nie posmešne, milo. A to mi dodalo ďalší kúsok odvahy a posilnilo moje odhodlanie viac fotiť aj medzi ľuďmi. Lebo veď čo si budeme.... väčšina outfitov sa hodí viac do ulíc ako na poľnú cestu :D. 

Tričko - Forever 21/ Nohavice - H&M/ Tenisky - Puma/ Trenchcoat - Peek & Clopenburg/ Kabelka - Aldo

V princeznovských teniskách

Tento outfit ste mohli vidieť na mojom instagrame v podobe flatlay fotky (pozn.: jednotlivé kúsky naskladané na čistom bielom podklade). Chvíľu si musel počkať, kým nabral aj reálne kontúry a dostal príležitosť. Priznám sa, že keď som ho vtedy skladala na ten flatlay, nebola som si istá, ako to bude vyzerať oblečené. Stavala som na nových princeznovských teniskách a mala som obavy o to, akú budú vyzerať s tými nohavicami. Ono farebne mi ten kúsok čo vidieť na fotke pasoval, no nevedela som, či aj strihovo to bude ok. A bolo. Keď teda konečne prišiel deň, kedy som si to aj reálne obliekla, bola som veľmi milo prekvapená ako pekne to spolu hrá. Presne tak ako som si vysnívala. 

Nemusíte mať nový každú sezónu.

Budete ho nosiť roky.

Akurát také samotné to bolo akési "holé". O ničom. A tak som vyskúšala niekoľko búnd až som skončila pri klasike - béžovom trenčkote. Tam som mala začať. Pasol k tomu absolútne perfektne. Nechal vyniknúť tenisky a kabelku, no celkový look pekne dotvoril. Nie nadarmo sa hovorí, že je to základný kúsok, ktorý by vo svojom šatníku mala mať každá žena. Je to priam zázračný kus odevu. Hodí sa k teniskám a uvoľneným outfitom, no výborne pasuje aj k business looku. Zachráni vás vždy, keď máte pocit, že sa vám k danému outfitu nič nehodí. Rovnako ako kožená bunda. Takže ak ten svoj ešte nemáte, odporúčam si ho čo najskôr zaobstarať. Nemusíte mať nový každú sezónu. Budete ho nosiť roky. Preto do neho pokojne zainvestujte aj viac. Vyplatí sa to.

 

PHOTOS BY: MICHAL BÉRES (blog: CHILLI MØNKEY)

(2) komentár

  1. Sabi hovorí:

    ja ti za tento postoj úplne najviac tlieskam! správne, choď si svoje a nerieš blbosti – to treba prenechať tým, ktorých to baví 😉 ja som to mala podobne, že som sa hanbila fotiť pred ľuďmi, no najnovšie to beriem tak, že ja budem mať pekný blog a Instagram, nie oni 😀 inak vyzerá skvelo, vždy ma bavil tvoj zmysel pre módu, no v poslednom čase úplne mega 🙂

    Sabi z blogu Beautiful savage

    1. Nita hovorí:

      Ďakujem za nádherný komentár. Je super, že aj tebe sa podarilo prekonať sa. A veľmi ma teší, že sa ti outfity páčia 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *