Móda

Nech žije život!

Viva la vida! Tak sa volá posledný obraz, ktorý namaľovala mexická maliarka Frida Kahlo. Jej život nebol ľahký, no dokázala si ho aj napriek tomu užívať. Mala detskú obrnu, neskôr prežila vážnu dopravnú nehodu, podvádzal ju manžel, niekoľkokrát potratila a nakoniec prišla o nohu. No aj tak to nikdy nevzdala a svoj život žila naplno. Bol to život bohémsky a typický pre umelca to áno, no naozaj pestrý. 

Ži život!

Užívať si život znamená pre každého niečo iné. Pre niekoho sú to divoké párty, pre iného možnosť vychutnať si v kľude rannú kávu. Pre mňa to znamená možnosť zobúdzať sa ráno vedľa môjho manžela, môcť pobozkať syna a celý deň sa s ním smiať, vyraziť s nimi na prechádzku, ale aj vychutnať si dobré jedlo, dať si v kľude tú kávu, napísať vám článok alebo si prečítať články na iných blogoch a ešte mnoho iného.

A najradšej si ten život užívam v dobrej spoločnosti. Som šťastná, že mám okolo seba skvelých ľudí, ktorí vo mňa veria a podporujú ma. S ktorými som zažila nespočet divokých párty ale aj pokojných posedení na káve či  pri dobrom obede. S ktorými sme videli množstvo nových miest a zažili toho naozaj neuveriteľne veľa. Či už je to rodina, alebo priatelia, všetkých si ich veľmi vážim a ďakujem im za to, že si svoj život môžem užívať v ich spoločnosti. 

Pre mňa to znamená možnosť zobúdzať sa ráno vedľa môjho manžela, môcť pobozkať syna a celý deň sa s ním smiať...


Frida na tričku

Tričko s Fridou som objavila počas jedného rýchleho nakupovania. Ono teraz s drobcom máme len rýchle nakupovania a snažíme sa tráviť v obchodoch čo najmenej času. No občas aj mama potrebuje vyvenčiť, takže úplne sa im nevyhýbame. Ale naspäť k tričku. Zaujalo ma svojou farebnosťou. Hoci je biele, obrázok je dosť výrazný a má krásne farby. Frida je v poslednej dobe celkom populárna na tričkách, rovnako ako bola jeden čas Marilyn, potom to zas bola Audrey. Teraz je to Frida. Je to ale pochopiteľné. Rovnako ako ostatné spomenuté, aj ona bola výraznou ženskou osobnosťou. Jej štýl obliekania, dlhé pestrofarebné sukne a kvety vo vlasoch ovplyvnili aj módny svet tej doby a do dnes sa tieto prvky vracajú v rôznych variáciách. 

Toto leto napríklad jednoznačne kraľujú šatky vo vlasoch, ktoré môžu byť decentnejšou náhradou kvetinových čeleniek. Kúpite ich naozaj v každom obchode s oblečením a výber je nekonečný. Čím farebnejšia, tým lepšie. Moja zbierka sa značne rozrastá čo dokazuje, že som si tento trend naozaj obľúbila. Je to len drobnosť, no krásne oživí aj ten najnudnejší outfit. Rozžiari tvár a pekne doplní účes. Ak si zo šatky uviažete turban tak vás dokonca zachráni počas tzv. bad hair day. To chceš! Tak šup šup, vyťahujte šatky, nech rozžiarime ulice. 

Tričko - Stradivarius/ Šatka - H&M/ Nohavice - Forever 21/ Topánky - CCC/ Kabelka, bunda - Mohito

Toto leto kraľujú šatky vo vlasoch...

PHOTOS BY: MICHAL BÉRES (blog: CHILLI MØNKEY)

(3) komentár

  1. Tak to je naozaj podarený outfit! Neviem čo sa mi páči viac, no ja ako maniak na vlasové doplnky úplne žeriem tú čelenku, je krásna! 🙂

    1. Nita hovorí:

      Ďakujem, teší ma, že sa nájdu ďalšie ženy a dievčatá, ktoré tiež obľubujú vlasové doplnky. Je to super 🙂

  2. Oooo..to tričko je skvelé..podobné som videla na jednej pani v Chicagu a pytala sa jej odkial ho ma..bol to však darček..tak som rada, že sa dá zohnať aj tu..zabiješ ma..ak si ho kúpim? ??

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *