Mama svet Novoty

Nákupy pre bábätko N°1

Zatiaľ najzábavnejšia časť na čakaní bábätka sú nákupy. Hovorím teraz o nákupoch priamo pre bábätko. Ak sa tak ako ja, rozhodnete nenakupovať zbytočne množstvo tehotenského oblečenia, ale behania po obchodoch sa nemienite vzdať, nákupy pre bábätko vám to skvelo vykompenzujú. Alebo potom môžete nakupovať pre partnera, no tomu sa dnes venovať nebudeme. V tomto článku, prvom z novej kategórie, ktorú som sa rozhodla nazvať Mama svet, vám ukážem prvé kúsky, ktoré sme nášmu malému drobcovi kúpili.

Do teraz sme toho ešte veľa nenakupovali, no detské oddelenia máme napriek tomu obehané dostatočne. Robili sme zatiaľ skôr len prieskum a kupovali sme len veci, ktoré nám vyslovene padli do oka. Nakoľko som ale práve začala ôsmy mesiac, zrejme sa to s nákupmi trochu viac rozbehne, no asi nebudem všetko dávať do článkov a skôr to nájdete na Instagrame v stories. Ak ma tam ešte nesledujete a chcete vidieť ako sa na príchod nášho malého pripravujeme, nájdete ma tam ako @anita_beresova

Ako som spomínala vyššie, detské oddelenia mám dobre zmapované. Čo ma najviac štve je, že všetky veci pre najmenšie detičky sú strašne fádne. Nevravím, že bábätko má byť ako kanárik, no prečo všetko musí byť len béžové a sivé? Sivé! Všade je samá sivá. Hlavne teda pokiaľ ide o veci pre chlapcov. A ak chcete naozaj nejakú tú farbu, tak ešte máte na výber baby modrú. Nepochopím, prečo ešte aj dnes je tak neskutočne zaužívané, že chlapci sú modrý a dievčatká ružové. A medzi tým je len béžová a sivá. Kde zmizla žltá, zelená, oranžová? Dobre, nemusia byť vo svojich najžiarivejších odtieňoch, no keby boli aspoň na obrázkoch a vzoroch. Ale ešte aj tie sú len sivé. Strašná nuda. Ale čo narobíme. A tak nakupujeme z toho čo máme na výber. 

Aj my sme zatiaľ boli nútení ostať pri "typických" chlapčenských farbách. No ja to nevzdám a budem hľadať ďalej. Takže zatiaľ takto:

F&F

Detské veci z F&F sú neskutočne rozkošné a navyše za dobré ceny. Osobne nepotrebujem, aby moje dieťa chodilo od hlavy po päty v drahých značkách. A už vôbec nie, keď z toho aj tak za mesiac vyrastie. F&F oblečenie mám vyskúšané aj osobne a tiež detské veci nosia moji synovci, takže viem že kvalita je dobrá. A áno tento nákup sa naozaj niesol v modrých farbách, no tie veci sú tak milé. Ale keby napríklad tie tepláčiky boli červené, tak určite neváham a kúpim radšej tie.

Primark

Tu ten výber pre najmenších nie je až taký veľký, no niečo predsa len majú. My sme kúpili pyžamká, bavlnené plienočky a osušku. Všetko bolo za super ceny a keď som rovnaké veci pozerala v našich obchodoch, bolo to to isté akurát raz tak drahé. Takže, ak potrebujete nakúpiť nejaké základné veci ako bodyčka a pyžamká, Primark odporúčam. Len teda opäť tie farby. Tu boli asi najobmedzenejšie zo všetkých obchodov, ktoré sme prešli.

Next a babynabytek.sk

Posledným obchodom je Next. Detské oddelenie majú skvelé. A ako jediný obchod ponúkajú aj farebnejšie veci. Áno ja viem, že stále točím len o tých farbách, no mne príde dieťatko rozkošnejšie v žltej ako v sivej. Sivú milujem a nevyhýbam sa jej, ale k bábätkám mi nepasuje. Preto keď sa jej aj nedá úplne vyhnúť, budem sa ju snažiť aspoň dopĺňať farbami. V Nexte sme kúpili trojbalenie týchto rozkošných pyžamiek so zvieratkami. Inak asi ste si všimli, že väčšina vecí má na sebe zvieratká, ono to nie je zámer ale tie sú jednoducho také milé. A teda nečakane aj deku, ktorú som objednávala z babynabytek.sk zdobia zvieratká. Keď som túto deku zbadala, okamžite som sa do nej zamilovala. Je taká krásna a ten zvieratkový motív... O hebkosti tej minky strany ani nemusím hovoriť. Tí, ktorí túto látku poznáte určite viete, aká je jemnučká a príjemná. Deka je aj mierne vypchatá, takže bude ideálna, keďže náš drobec sa narodí v tej najväčšej zime. 

A keďže je toto prvý článok svojho druhu na mojom blogu, zaujímalo by ma, či vás bavil a zaujal. Aby som vedela, či sa mám podobným článkom venovať aj v budúcnosti. Prípadne, či ich chcete viac alebo stačí jeden raz za čas 😀

PHOTOS BY: NITA

(9) komentár

 1. V nexte sa oplatí nakupovať vo výpredajoch, ale býva to mega drsné..na to sa priprav..mamičky pochytí ošiaľ a berú všetko za radom a potom preberajú..už o takej 10 ráno tam nič nie je ?? to musíš zažiť..odporúčam vybaviť babysitting a vziať ešte jeden pár rúk ?
  A pokojné pridávaj posty ako to ty cítiš ?

  1. Nita hovorí:

   No tak to som zvedavá 😀 Ale next ma zatiaľ fakt asi najviac zaujal.

 2. Mně se ten článek moc líbil, oblečky z F&F jsou nádhernéé!

  1. Nita hovorí:

   To som rada, ďakujem 🙂

 3. Laurey hovorí:

  To je tak cute! Krásny príspevok! Veľmi pekný blog! Určite budeš skvelá mamička. ?

  1. Nita hovorí:

   Jej, to ma teší. Ďakujem 🙂

 4. Super, ja síce bábo ešte nečakám, ale tieto články ma veľmi bavia, takže pokračuj :). Inak čo sa týka tých farieb, neboj sa, keď bude malý starší, nájdeš všetko, vo všetkých farbách! Ale pri novorodencoch sa odporúča biela, poprípade svetlé farby, pretože výrazné farby môžu kvôli farbivu podráždiť jemnú detskú pokožku. To mám od mamky a krstnej, tak snáď ma niekto neukameňuje za to, že som premúdretá. 😀 Inak páči sa mi tvoj triezvy pohľad na vec, že nenakupuješ veľa počas tehotenstva (ja som poverčivá :D) a tiež, že bábo nepotrebuje drahé veci. S tým absolútne súhlasím a budem to robiť rovnako. 🙂 Teším sa na ďalšie mama články!

  1. Nita hovorí:

   Veľmi ma teší, že článok zaujal aj bezdetné kočky 🙂 A ver tomu, že k prehnanému nakupovaniu ťa to bude nesmierne ťahať od prvej chvíle ako zistíš, že si v tom, no naozaj si myslím, že sa oplatí počkať. Takže nech ti to odhodlanie potom vydrží 😉 A ďakujem za pekný komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *