Móda

Najkrajšia jeseň

Takúto krásnu jeseň si už dávno nepamätám. Nekonečné babie leto, slnečné teplé dni, farebné lístie a to všetko už takmer dva mesiace. Veď to je splnený sen. Presne toto som si priala, keď skončilo to dlhočizné horúce leto. Ďakujem, príroda, že si nám takúto jeseň dopriala.

S takouto krásnou jeseňou sa spája aj jednoduché obliekanie. Netreba veľa vrstiev, no predsa sa dá vrstviť a spraviť tak zaujímavejší look. Dajú sa stále využiť letné kúsky, stačí pridať niečo teplejšie na vrch. Aj keď priznám sa, ja sa už teším aj na obdobie, kedy bude ešte chladnejšie a na rad prídu aj hrubé šály. Ale to má čas, ešte si pár dní užijeme toto krásne počasie.

zelená kabelka

oranžové šaty

Jednoduché vrstvenie

Poďme sa teda pozrieť, ako rýchlo vytvoriť zaujímavý, pohodlný jesenný outfit. Netreba toho veľa, stačia letné šaty a sveter. Všetko je o doplnkoch. Ja som zvolila čisto jesenné farby. Oranžové šaty ste už mohli vidieť v jednom s letných postov. Teraz som na ne dala sveter z blogerského bazáru od Romilikes a vznikol tak dojem sukne. Celé to má trochu taký boho nádych, takže som pridala výraznú bižutériu. Navrstvené korálkové náhrdelníky, veľa prstenov, všetko opäť v zemitých farbách. Jedno dopĺňa druhé.

jesenné farby

Ako na farby?

Najvýraznejší prvok celého outfitu je jednoznačne kabelka. Zelená s oranžovou vždy išli dokopy. Treba len nájsť správne odtiene, aby ste nevyzerali ako semafór. A samozrejme výrazný kontrast zjemňuje práve sveter, ktorý má úplne neutrálnu farbu a robí akúsi bariéru medzi týmito kúskami. Tieto prírodné odtiene pristanú ako blondýnkam tak brunetkám či červenovláskam. Na rozdiel napríklad od horčicovej. Pri tej treba dávať pozor, pretože sa nemá rada s úplne každým typom.

Avšak aj pri farbách, ktoré vám možno úplne nepristanú, no napriek tomu sa vám veľmi páčia a rady by ste ich nosili sa dá nájsť riešenie. Stačí, ak v danej farbe zvolíte kúsok, ktorý nemáte priamo pri tvári. Takže nie top, bundu či čiapku, ale skôr kabelku, sukňu prípadne topánky. Jednoducho si vyberte kúsok, ktorý viete od tváre oddeliť ešte nejakou inou, neutrálnejšou farbou. Ja to tak mám práve so spomínanou horčicovou. Zatiaľ som však nenašla vhodný kúsok, takže som sa rozhodla vyblázniť na Riškovi, ktorému táto farba pristane. Čo som mu v tejto farbe zadovážila vám ale ukážem niekedy nabudúce.

slnečná jeseň

detaily

jeseň

essentials

v jesenných farbách

PHOTOS BY: MICHAL BÉRES (blog: CHILLI MØNKEY)

(3) komentár

 1. Sabi hovorí:

  Super tipy a veľmi pekný outfit, vyzerá to úžasne! A veru babie leto bolo naozaj krásne a hlavne super dlhé! To mohlo pokojne trvať až do Vianoc. 😀

  Sabi z blogu Beautiful savage

  1. Nita hovorí:

   Ďakujem, ano babie leto bolo tento rok perfektné, ale do Vianoc by sa mi zunovalo 🙂

 2. Krásne topánky! 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *