Cestovanie

Na návšteve u krvavej grófky

Ako som spomínala v poslednom poste (ak ste ho nevideli tak šup šup kliknúť sem), v sobotu sme vyrazili na neplánovaný výlet na Čachtický hrad. Sľúbila som vám pár fotiek a tiež som hovorila niečo o videu :). Takže plním sľuby. Históriou hradu vás zaťažovať nebudem, kto máte záujem môžete si čo to vygúľať (rozumej vygoogliť). Aj keď išlo o neplánovaný výlet a možno práve preto, dopadol úplne na výbornú. Počasie nám prialo a celý čas svietilo slniečko, takže prechádzky po ruinách boli viac než príjemné. Aj keď sa na prvý pohľad zdá, že hrad je už len kopa kameňov, strávili sme na ňom celkom veľa času.

Dá sa povedať, že sme tam boli skoro celé popoludnie. Prechádzali sme sa kade tade po hradbách, po nádvorí, lozili po skalách a fotili sa o stošesť. Mali sme so sebou aj selfie stick. To je teda super vynález. Podľa mňa, ešte nevymysleli žiadny lepší doplnok k telefónu ako je selfie tyčka. Skvelá je hlavne keď sa chcete odfotiť všetci, pretože nemusíte otravovať okoloidúcich. Akurát, ako už jej názov hovorí, strááášne zvádza fotiť samých seba. Ak sa rozhodnete si ju zaobstarať a využívať ju na výletoch, pripravte sa na to, že telefón budete mať plný selfie fotiek. Selfie s kameňom, selfie so stenou, selfie s výhľadom, selfie s okoloidúcimi…. Vráťme sa ale k hradu. Aj keď to naozaj sú v podstate už len ruiny, prostredie hradu je veľmi príjemné. Hrad je udržiavaný, máte si kde posedieť, môžete sa pokochať výhľadom, kde tu vyliezť na skalu. Ak mu dáte šancu, uvidíte, že zažijete krásny výlet tak ako my.
Máte radi históriu a chodenie po pamiatkach? Budem rada ak mi do komentárov napíšete svoje tipy na pamiatky, ktoré stoja za návštevu. 
 
Pokiaľ ide o outfit, veľmi som nevymýšľala. Zvolila som najpohodlnejšie ako sa dalo. Celý outfit ste už mohli vidieť aj na blogu (tu). Akurát tento raz som si nezobrala batoh ani šatku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Fotili: Anitka, Vladko, Mirko, Miško

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *