Nezaradené

Môj rok 2013

Vonku už prvý nedočkavci búchajú petardy, pomaly začíname popíjať a konzumovať pripravené dobroty. Celá chata je hore nohami, keďže prítomné deti sa tešia, že dnes nemusia ísť spať. To všetko nasvedčuje len jedinému, o pár hodín sa definitívne rozlúčime s ďalším rokom. A preto je čas zbilancovať čo nám dal a čo nám vzal. Pôvodne som nemala v pláne príspevok tohto tipu, no potrebovala som trochu ujsť z toho cirkusu, tak som sa schovala v izbe a bilancujem.

Veľa ľudí v mojom okolí sa už nevie dočkať, kedy tento rok skončí. Roku 2013 sa v jeho posledných hodinách ušlo mnoho rôznych prívlastkov, no mám dojem, že ani jeden nebol pozitívny.  Dokonca som sa stretla s informáciou, vraj rok 2013 mal byť niečím ako odplatou za všetko zlé čo sme napáchali v posledných siedmych rokoch. Neviem čo je na to pravdy, priznám sa, že ja rôznym takýmto poverám a posolstvám moc neverím, ale každý podľa svojho gusta. Môj rok 2013 nebol až taký strašný. Skôr by som ho nazvala neutrálnym. Ale pekne po poriadku.
Začiatkom roka som bola čerstvý bakalár a keďže som chcela v štúdiu pokračovať na inej škole, bola som tak nejako nezamestnaná. Prvé mesiace som si užívala voľno, veľa som spala, čítala, robila som čo sa mi zachcelo a nemala som žiadne povinnosti. Dokonca som si to celkom užívala. Počas tohto obdobia som zbierala nápady, inšpiráciu a potrebné informácie a v júny som sa rozhodla konečne začať blogovať. Chcela som to skúsiť už dávno, no nikdy som nenabrala dosť odvahy až do toho osudného júna. A preto môžem povedať, že rok 2013 bol pre mňa v niečom prelomový. Je to len pár mesiacov, no čísla návštevnosti pomaličky stúpajú a ja verím, že vás tu bude čoraz viac. Že môj blog sa stane zdrojom príjemného čítania, užitočných informácií, chutných receptov a tiež zdrojom inšpirácie. Ako sa hovorí, trpezlivosť ruže prináša a ja som si vedomá toho, že ešte mám na čom pracovať.

Okrem toho, že som začala v roku 2013 blogovať, dala som sa opäť na štúdium a rozhodla som sa dokončiť si školu na Univerzite Komenského. A tak som znovu školopovinná a ešte si užívam študentské radosti aj strasti. Tento rok do môjho života tiež priniesol nových ľudí, za ktorých som vďačná a niektorých trochu vzdialil. Dalo by sa to nazvať menšími organizačnými zmenami.

Najkrajšou udalosťou v roku 2013, vďaka ktorej tento rok vôbec nemôžem nazvať zlým, bol jeden augustový večer. Oslavovali sme s mojím chlapom tretie výročie a on zrazu vyslovil tú vetu, o ktorej sníva skoro každá žena. A tak sme sa 11.8.2013 zasnúbili. Dočkáte sa teda aj príspevkov so svadobnou tematikou.


Song use in video:  Marina and the Diamonds – Primadonna 

Celkovo by sa dalo povedať, že rok 2013 bol akousi reorganizáciou môjho života, tiež som si počas neho uvedomila množstvo vecí, a utriedila svoje priority, stanovila ciele a vydala sa na náročnú cestu k ich naplneniu. Ja teda na tento náš starý rok nadávať nebudem. Bolo v ňom veľa pekného aj niečo škaredé, ale keď to sčítame – odčítame – vynásobíme a vydelíme, môžem skonštatovať že stál zato.
A tak prajem sebe aj vám, aby ten nadchádzajúci rok bol aspoň taký dobrý ako tento starý, aby bol plný pohody, šťastných okamihov, nových príležitostí a možností. Aby sme si ho užili plnými dúškami a využili každú chvíľu čo najzmysluplnejšie ( a to môže byť aj leňošenie v posteli ). Tiež aby sme boli obklopení len tými správnymi ľuďmi a tí nesprávni sa nám vyhýbali.
Čiže na záver už len Šťastný Nový rok 2014 vám praje vaša Blonďavá Potvora.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *