Móda

Móda je hra, tak sa hrajme.

Víkendy ako bol tento mám rada. Čas strávený s rodinou je predsa najviac. Je to síce klišé, no je to čistá pravda. Každú chvíľu s NIMI milujem a vážim si ju. A preto si teraz sadám za počítač absolútne šťastná a hoci fyzicky trochu unavená, no inak nabitá energiou. Stihli sme toho naozaj veľa. Prechádzku s kávičkou v Mondieu, nákupy na blogerskom bazáre, fotenie outfitu, veľké jarné upratovanie aj pohostenie Riškových prastarých rodičov. 

V červenom roláku

Dnešný outfit je ale ešte staršieho dáta, teda presnejšie z minulého víkendu. Bolo síce teplo, ale ešte nie až tak ako tie nasledujúce dni. A hlavne dosť fúkal vietor. Prechádzku som teda s prehľadom zvládla v roláku a tejto super zimnej bundičke, ktorá mi bude do budúcej zimy asi aj chýbať. Chvíľu som rozmýšľala, či ho sem budem vešať, ale povedala som si, že ako posledný do chladnejšieho počasia ho hádam vydržíte. Okrem toho, keby sme rolák nahradili napríklad červeným tričkom a bundičku koženou bundou, výsledok by bol v podstate ten istý. Takže sa dá z neho vytvoriť aj jarný variant.

Vzory

Keď sa prejdete po obchodoch, určite vám neunikne, že vzorované nohavice tohto strihu sú teraz v kurze. Ja mám tie svoje už nejaký ten rok, no podobné by ste teraz určite niekde našli. Napríklad v háemku alebo v Caliope som podobné videla. Je to skvelý kúsok ako k teniskám tak k lodičkám. Dá sa s nimi vytvoriť prudko elegantný look, vhodný kľudne aj na spoločenskú udalosť, ale tiež ležérny na prechádzku do mesta. Záleží len na tom, aké doplnky a top k nim zvolíte. Skvelo vyniknú s jednofarebným vrchom, ale ak máte dostatok odvahy, pokojne ich môžete skombinovať aj s iným vzorom. Napríklad s kvetmi. Pokiaľ je ale vzor na nohaviciach menší, zvoľte väčšie kvety a opačne.

Strieborné oxfordky

Metalické kúsky sú v móde už nejakú tú chvíľu. Objavujú sa hlavne na doplnkoch a topánkach. Ja som už niekoľko sezón zháňala nové oxfordky. Najskôr som hľadala klasické čierne a na iné som sa ani nepozrela. No pred týždňom mi v Deichmanne padli do oka tieto a bola to láska na prvý pohľad. A tiež obutie. Krásne mi sadli a super sa v nich chodí. Bola som veľmi milo prekvapená, keďže s kúpou topánok mám večný problém. Nikdy mi nič nesedí, teda pokiaľ nekupujem tenisky. Tam to až také zložité nebýva.

Červená a čierna

Hoci je kombinácia červenej s čiernou pomerne bežná a niekomu možno už aj lezie na nervy, ja ju mám rada. Je to taká klasika. Červená pri čiernej pekne vynikne a v tomto prípade zvýrazní vzory na nohaviciach. Ak ale nechcete ísť do klasickej farebnej kombinácie, môžete pridať tak ako ja, inak farebnú kabelku. Mohla som zvoliť čiernobielu alebo červenú, no rozhodla som sa pre túto modrú. Pridáva do toho celého ďalší farebný akcent a hrá s topánkami. Celok potom nepôsobí prvoplánovo. Móda je predsa hra, tak sa hrajme.

Rolák - Caliope/ Nohavice, náušnice - H&M/ Bunda - Zara/ Kabelka - Aldo/ Topánky - Deichmann

PHOTOS BY: MICHAL BÉRES (blog: CHILLI MØNKEY)

(4) komentár

 1. Tyjo moc ti to sluší 🙂 normálně se mi oxfordky moc nelíbí, ale tyhle tvoje jsou pecka!

  1. Nita hovorí:

   Ďakujem, možno preto, že to nie sú také tie klasické čierne 😉

 2. Outfit je parádny 🙂 Veľmi sa mi páči tá farebnosť. Obliekla by som si ho kľudne aj ja ale bez náušníc 🙂 Nenosím bižutériu ale inak všetko top!

  1. Nita hovorí:

   Ďakujem, som rada že sa ti to páči a stotožnila si sa s ním. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *