Adventný kalendár Krása

10. Make-up k štedrovečernému stolu / Adventný kalendár

Máme tu druhú adventnú nedeľu a s ňou už len dva týždne do Vianoc. Najvyšší čas naozaj začať riešiť všetko potrebné, aby sme si ten krásny deň mohli naplno vychutnať. To znamená nie len nákup darčekov a pečenie dobrôt, ale tiež poriadne premyslenie toho, ako chceme na Štedrý večer vyzerať. A tak nastáva otázka, čo na seba a ako sa nalíčiť. Ja som si dnes pripravila takú malú inšpiráciu, ako by mohol vyzerať váš štedrovečerný make-up.

Pleť

Nakoľko moja pleť je momentálne v trochu dezolátnom stave a ja si s ňou tak úplne neviem rady, pleťovku som spravila len úplne jemnú základnú. Make-up s ľahkým krytím, ktorý nespraví až takú masku, jemné kontúry a trochu rozjasňovača, ktorý ale ako pozerám na fotkách ani nevidno. Nechcela som svoju pleť zbytočne zaťažovať množstvom vrstiev, ktoré by ešte viac zvýraznili šupinky (aj napriek mastnej pleti), ktoré sa mi začali tvoriť a ktoré neviem úplne odstrániť ani peelingom a dôslednou hydratáciou. Takýto problém som pravdu povediac nikdy nemala, takže to pripisujem poblázneným hormónom pred pôrodom.

Oči

Rozhodla som sa nezvoliť úplnú klasiku, takže nečakajte sýtu červenú, zelenú ani zlatú. Aby tam však ten vianočný nádych bol, predsa som len ostala pri takých tradičnejších farbách. Zvolila som teda odtiene medenej. Tieto odtiene sú pomerne univerzálne a pristanú ako blondýnkam, tak brunetkám a samozrejme aj červenovláskam. Treba však dať pozor, aby oči nepôsobili uplakane. Preto je dobré pri takomto líčení použiť aj čiernu linku a ideálne aj tmavšiu linku na spodok do vnútra oka. Ja som zvolila hnedú, aby oko nebolo ostro orámované a nepôsobilo prísne. 

Aby líčenie pôsobilo živšie, do vnútorného kútika oka som použila svetlý lesklý tieň a do stredu viečka trochu zlatého, ktorý to pekne rozžiaril. Vo vonkajších kútikoch očí som medené tiene kombinovala s matným hnedým, aby boli výraznejšie a zvýraznila som tak zároveň záhyb oka, čím pohľad pôsobí hlbší. To isté som spravila aj na spodnom viečku, čím sa celé líčenie zjednotilo. Úplnú bodku tomu dala čierna mačacia linka. 

Pery

Na pery som použila tekutý rúž od NYX Liquid Suede Metallic Matte v odtieni Pure Society, ktorý som vám spomínala v poslednom Cosmetic random článku. Na stred som však ešte pridala trochu medeného tieňa, ktorý som prstom jemne vklepala do pier, aby som im pridala trochu viac lesku. Veď kedy inokedy využiť leska ak nie na Vianoce. 

Možno to niekomu príde zbytočné, líčiť sa pod stromček. Ja som ale od mala zvyknutá na to, že sme sa k štedrovečernému stolu všetci vždy pekne obliekli a upravili, preto od kedy sa aj líčim, je mi prirodzené spraviť si tiež make-up. Ako to máte u vás, ste v domácom alebo sa naparádite?

PHOTOS BY: NITA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *