Krása

Make up trendy 2020

Koniec starého a začiatok nového roka je už tradične spätý s predpovedaním a určovaním trendov na nadchádzajúce mesiace. O to intenzívnejšie je to v prípade, že začiatkom nového roka, začína aj nová dekáda. Tú nám otvára rok 2020 a je viac než isté, že trendy, ktoré tento rok ovládnu, nejakým spôsobom ovplyvnia celé nasledujúce desaťročie. Veď to poznáte, mali sme tu 70´s, 80´s, 00´s... A teraz opäť začíname 20´s.

Tie posledné 20´s boli vrcholom elegancie, opulentnosti, zhýralosti. Priniesli nám vytláčané vlny, čierne dymové oči, tenké oblé obočie a červené ostro vykreslené pery. Tieto trendy sa udržali dokonca dve desaťročia. Po nich prišlo prirodzenejšie obočie, mačacie linky, neskôr to boli farebné očné tiene a jemné ružové pery... Červené pery sa s prestávkami držia dodnes.

Dvadsiate roky 21. storočia budú úplne odlišné od tých minulých. Kraľovať im bude nežná ružová, neóny a štruktúrované obočie. Ja som vybrala niekoľko z nich, ktoré som sa rozhodla vyskúšať. Takže vám ich predstavím rovno na sebe.

Vodovky na očiach a pery bez kontúr

vodovky a neohraničené pery

Pamätáte sa ako sme na hodinách výtvarnej výchovy maľovali vodovými farbami? Obrázky pôsobili mierne priehľadne, jemne a najkrajšie vyzerali v svetlých, pastelových farbách. A presne toto sa teraz prenáša na líčenie očí. Dostratena rozmazané pastelové farby, ideálne odtiene ružovej, nanesené na horné aj spodné viečko. K tomu už len trochu špirály na horné riasy a svetlá vodová linka a romantické líčenie je hotové.

Aby bol efekt dokonale nežný, zabudnite na výrazné kontúry tváre! Tie tento rok vystrieda zjednotená pleť a líčka zvýraznené ružovou lícenkou

To isté platí pri perách. Nepotrebujete žiadnu kontúrku. Stačí vám balzam s farebným pigmentom. Ak sa chcete s nimi vyhrať viac, naneste si rúž od stredu pier von dostratena len prstom. Pery budú pôsobiť šťavnato a tiež sa nemusíte báť, že sa vám pri jedení rozpijú. A to je bod k dobru nie?

Žiarivo ružové pery

žiarivo ružový rúž

Opäť hrá hlavnú rolu ružová. Je to totiž farba, rovnako ako červená, ktorá pristane každej žene. Stačí len nájsť ten správny odtieň. A tento rok treba hľadať v tých najžiarivejších a matných prevedeniach. Dokonca si môžete dovoliť aj neónovo ružovú. Pri tej však pozor na farbu zubov, pretože zvýrazňuje zažltnutie podobne ako oranžová. Ja som si tento raz vybrala fuchsiovú, no v lete na mne rozhodne uvidíte aj neonku 😉 Koniec koncov, tá už niekoľko rokov patrí k mojej letnej výbave.

"Pops of neon"

dotyk neónovej

Vidíte to tam? Je vo vnútornom kútiku, neónovo zelená. Tu ma trochu mrzí, že na fotke sa mi to nepodarilo zachytiť tak dobre, ako to v reále vyzeralo. Možno by ste čakali, že to bude pôsobiť ako modrina. No kdeže! 

Ako som už spomínala vyššie, tento rok sa bez ohľadu na ročné obdobie o slovo hlásia aj neónové farby. Mali sme ich tu na oblečení už vlani, no teraz sa predierajú aj do mejkapu. Pokiaľ sa s nimi vyhráte, môžete vyčarovať veľmi svieži a veselý look. Farbičky ale nenanášajte na celé viečko, skúste ich umiestniť trochu netypicky. Napríklad ako ja, do vnútorného kútika oka a trochu ich potiahnuť zhruba do polovice horného viečka. Zvyšok oka nalíčte najskôr svetlým telovým tieňom a vytieňujte záhyb oka s trochu tmavším. Na záver opäť špirála len na horné riasy a svetlá ceruzka na vodnú linku. 

Na líčka trochu ružovej farby, žiadne výrazné kontúrovanie. Aby ste sa vyhli tomu, že budete vyzerať ako klaun, na pery zvoľte neutrálnejší rúž, prípadne len balzam. 

K takémuto looku sa inak skvelo hodí výraznejšie štruktúrované obočie, čo bude tohtoročným hitom. Obočie vyčešte, dokreslite prípadné prázdne miesta a zafixujte. Ja na fixáciu používam obyčajný lak na vlasy, ktorý si nastriekam na prst a "poďobkám" obočie. Ak ale chcete mať obočie upravené a fixnuté dlhodobejšie, vyskúšajte najnovší trend v jeho úprave a to lamináciu.  (Googlite a starostlivo vyberajte salón.)

Pastelové očné linky

pastelové linky

Ako vidíte, tento rok to je všetko o farbičkách. Ja som sa teda v tomto článku zamerala na ružovú, ale vy si môžete pokojne zvoliť aj modrú, zelenú, žltú... Pri očných linkách však stavte na pastelové odtiene a hneď z vás bude hviezda. Pastelky totiž v líčení budú hrať prím. A linkami môžete skúšať všemožné variácie. Či už kratšie, alebo poriadne mačacie, dve nad sebou, linka v linke... Záleží len od toho, akú máte trpezlivosť, predstavivosť a pevnú ruku :D.

Linka v záhybe oka

linka v záhybe oka

Pri tomto trende je dôležité, aký tvar oka máte a aké máte viečko. Ja som si síce takúto linku vytvorila a na fotke to takto vyzerá obstojne, no na bežné nosenie to pre mňa nie je. Keďže mám zapadnutý záhyb oka a pomerne malú plochu horného viečka, tento typ linky mi oko deformuje a v konečnom dôsledku pri otvorených očiach ju ani nevidno. Určite vám to však odporúčam vyskúšať. Budete potrebovať opäť farebnú linku (lebo veď farbičky teraz letia) a more trpezlivosti :D. No a samozrejme naozaj pevnú ruku. Linkou sa snažte kopírovať líniu záhybu, no nenanášajte ju úplne do neho. Umiestnite ju mierne nad záhyb. Najskôr si nakreslite klasickú mačaciu linku a od jej konca ťahajte linku tesne ponad záhyb. Hornú linku kúsok za polovicou viečka ukončite. Keby ste ju potiahli príliš do vnútorného kútika oka, to by pôsobilo deformovane a veľmi ťažkopádne. Toto líčenie znesie aj viac maskary, aby sa riasy pri dvoch linkách nestratili a oko nepôsobilo privreté. 

Tak čo, zaujal vás niektorý z trendov na rok 2020 natoľko aby ste ho zaradili do svojho líčenia? Budem rada, ak mi dáte vedieť, prípadne mi pokojne pošlite aj fotku alebo ma označte na instagrame (@anita_beresova). 

PHOTOS BY: NITA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *