Móda

Leto je za dverami, vyťahujte šaty prosím

Máte už aj vy takú letnú náladičku? Ja veľmi. Veď počasie je krásne, slniečko svieti, odvážlivci už vliezli do plaviek a poniektorí dokonca aj do vody. Ja by som sa teda ešte neodvážila, taký otužilec nie som, no leto už naozaj cítiť vo vzduchu. A s tým sa spája aj prechod na letný šatník. Všetky tie šatočky, sandáliky, rozviate sukne, ľahké topy a pestré farby. Presne také plánujem mať leto.

Leto v šortkách

Kedysi pre mňa leto znamenalo šortky a tričko. Na nohách žabky alebo tenisky a tam to pre mňa končilo. Nevymýšľala som. Je to predsa len tá najpohodlnejšia kombinácia na nekonečné chodenie po meste, vysedávanie na kofole a kade tade po lavičkách v parku. Tie pubertálne letá boli krásne. Trávili sme všetok čas vonku, stačila jedna sms a všetci sme sa zišli v parku alebo v Šariši (to bola krčma v Leviciach, kde sme strávili veeeeeľmi veľa času). Rozoberali sme pre nás vtedy naozaj vážne témy, rozumej kto s kým a kde... a bolo nám super. Piatok večer sme zašli s babami na diskotéku. Dokonca ani tam sme neriešili šaty či sukne. Ba aj opätky sme vytiahli naozaj len výnimočne. Šli sme sa vytancovať a to sa dalo najlepšie opäť v rifliach, tričku a teniskách. No jednoducho žiadne dámičky sme neboli.

Leto pre mňa znamenalo šortky a tričko.

Tým však nechcem povedať, že som vždy chodila ako taký fagan. Občas som šaty aj opätky vytiahla. A to hlavne na dovolenkách v rezortoch. Tam sa to hodilo. Inak presne tak som sa cítila počas tohto fotenia. No uznajte, nevyzerá to ako niekde pri mori? Ani netreba chodiť ďaleko, stačí zájsť u nás na Slnečné jazerá.

Leto v šatách

V posledných rokoch si šaty či sukne v lete obliekam čoraz radšej. Objavila som ich čaro a cítim sa v nich dobre. Tak ako v týchto. Mám ich už dva roky a stále sa z nich teším rovnako ako keď som si ich kúpila. Do istej miery to je aj preto, že šaty s odhalenými ramenami sú stále v kurze. Vyzerajú žensky aj keď práve nie sú upnuté na telo, pretože odhalené ramená a krk sú neskutočne sexi. Takže nepotrebujete hlboké výstrihy ani krátke sukne.

Odhalené ramená sú pekný detail, ktorý nájdete pri rôznych strihoch. Tu treba naozaj vyberať, aby ste trafili ten správny strih ku svojej postave. Ženy s mohutnejšími ramenami by si mali dať pozor na strihy, pri ktorých je odhalený celý vrch, alebo je zdobený veľkým volánom. Skôr sa zamerajte na šaty, kde je vrch ešte nejako delený. Tak ako napríklad pri týchto mojich šatách. Ramená ostanú odhalené, no pôsobia jemnejšie. Pokiaľ máte veľmi štíhlu postavu, spomínaný volán bude pre vás ako stvorený. Dodá vám trochu objemu v horných partiách.

K správnym šatám už totiž netreba nič, len úsmev.

To nespočetné množstvo variant, ktoré dámske šaty majú je skvelé. Vyberie si každá žena a zakaždým môže vyzerať inak. Rôzne strihy, štýly či farby. Stačí len hľadať. A práve teraz je v obchodoch naozaj veľký výber. Keby sme všetky chodili celé leto v tých nádherných farebných kreáciách, ktoré sa práve dajú kúpiť, ulice by boli veselé a rozkvitnuté. K správnym šatám už totiž netreba nič, len úsmev.

A ak ešte nemáte tie svoje správne šaty, alebo si ich zbierku len chcete doplniť, ďalšiu inšpiráciu za skvelé ceny nájdete na http://www.lovely.sk/.

Šaty, kabelka, bižutéria - H&M/ Sandáliky - Aldo/ Šatka - Bershka

PHOTOS BY: MICHAL BÉRES (blog: CHILLI MØNKEY)

(6) komentár

 1. celé je to dokonalosť! každý detail, ako si to zladila! ♥.
  tie šatičky ti nesmierne pristanú a proste som unesená! ^^.

  THE WORLD BY KEJMY | @LADY_KEJMY.

  1. Nita hovorí:

   🙂 Ďakujem za krásny komentár, veľmi si to vážim a teší ma, že sa ti to celé páči 🙂

 2. Šaty sú krásne, naozaj ti to pristane! 🙂 Pre mňa je leto obdobie potenia sa a nikdy neviem čo robiť so sebou kvôli teplu, som totiž človek, ktorý má radšej zimu. 😀

  ethical vibes / blog instagram

  1. Nita hovorí:

   Ďakujem 🙂 Ja tiež nemám rada také tie extrémne teploty, no posledné roky sa snažím užívať si každé ročné obdobie.

 3. Je to od hlavy po päty TIP TOP a si v tom nádherná! Tlieskam … :-*
  Katharine-fashionisbeautiful

 4. Ty šaty jsou nádherné ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *