Cestovanie

Krkonoše & Brno

Tak, konečne sme doma z dovolenky. Píšem konečne, pretože to bola asi prvá dovolenka, z ktorej som sa naozaj tešila domov. Nie že by som bola nespokojná. Bolo dobre, no stačilo. Veď nie nadarmo sa hovorí: “všade dobre, doma najlepšie.”

Tento rok sme nemali v pláne žiadnu veľkú dovolenku niekde pri mori. Nie že by sme na nejakú nechceli ísť, no financie to akosi nedovolili. A tak sme sa rozhodli, že tohtoročnú dovolenku strávime u našich českých susedov. Bola to taká rodinná dovolenka, keďže s nami išli aj svokrovci. (Alebo my s nimi?) Cieľom našej cesty boli Krkonoše a vrcholom dovolenky mal byť výstup na Sněžku. Nakoľko v deň, keď sme sa na ňu vybrali, hore fúkal vietor 70km/h a bolo tam ledva 6°C, výstup sme vzdali a šli sme len na Růžovú horu, kde boli podmienky o poznanie lepšie. Nie sme predsa len super vybavení a skúsení turisti, tak načo zbytočne pokúšať. A v tej hmle by sme z toho aj tak nič nemali. Tak možno o rok.

Po Krkonošiach sme si to namierili do Brna, kde má Michal starých rodičov a u nich sme strávili zvyšok týždňa. Prešli sme ešte nejaké pamiatky a týždeň sme v piatok zakončili gastro turistikou. Ochutnali sme nejaké kávy, jedlá a zákusky a spokojní sme mohli ísť domov, kde nás čakali nechápavé otázky, prečo nechceme nič jesť. Tak to ale u starých rodičov chodí, iní už nebudú. Keď spomínam tú gastro turistiku – Michal sa rozhodol, že si založí blog. Keďže sme naozaj navštívili skvelé miesta a kopa ďalších je aj u nás, blog bude zameraný práve na túto oblasť. Chce vám prinášať tipy, kde sa dobre najesť, dať si dobrú kávu či zákusok. Občas prinesie nejaký ten recept a určite sa nájdu aj random články o všeličom. Takže ak si chcete prečítať viac o tom, čo sme v Brne ochutnali, utekajte na jeho blog Chilli Mønkey.

Ja tu dnes mám pre vás výber random fotiek z našej dovolenky aj s krátkymi popismi, no v najbližších článkoch vám predstavím aj moje dovolenkové outfity. A ako toto leto dovolenkujete vy?
 
Vyplazovanie jazyka máme zrejme v rodine. Aj naša Ela tak najradšej pózuje.

 

Ochočený motýľ, nie a nie odletieť.

 

Prvý augustový deň a vonku sotva 10°C. Ale zvládli sme to a poctivo sme šli na túru.

 

V Brne už bolo o čosi teplejšie, takže sme si dali skvelú zmrzku od Božský kopeček na Zelnom trhu.

 

Takýmto parádnym obedom sme začali našu gastro túru po Brne.

 

Boli sme aj na sushi, ale to bol skôr taký malý medzichod.

 

Tieto sympatické slečny v milých šatočkách nás nalákali na burger do Pin up Grill. Musím však skonštatovať, že marketing bol lepší ako ten burger.

 

Dovolenku sme zakončili tými najlepšími cheescakes na svete. V melounovém cukru je kaviareň, ktorá určite stojí za návštevu!
PHOTOS BY: NITA
                                                                               PODPIS

(4) komentár

  1. Krásne 🙂 Pre nás sú rodinné dovolenky klasika z toho dôvodu, že tam máme celú rodinu, takže Česko mám už pochodené 🙂 Turistiku mám veľmi rada, ale niekedy je doma proste doma 🙂
    Skvelé fotky 🙂

  2. Krásne 🙂 Pre nás sú rodinné dovolenky klasika z toho dôvodu, že tam máme celú rodinu, takže Česko mám už pochodené 🙂 Turistiku mám veľmi rada, ale niekedy je doma proste doma 🙂
    Skvelé fotky 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *