Móda

Jarný refresh šatníka

Stokrát opakovaná fráza "nemám si čo obliecť" u mňa momentálne naberá na sile. Stojím často pred skriňou a hoci je v nej dosť vecí, som bezradná. Za tie roky sa mi nazbierali všelijaké kúsky, niekoľkokrát som zmenila štýl, a tak je teraz v mojej skrini akurát tak bordel. Môj šatník potrebuje radikálny jarný refresh!

Pokus číslo jeden bol pred týždňom. Začala som z opačného konca a vybrala som sa najskôr na nákupy. Asi si ťukáte na čelo, že najskôr som mala veci vyhádzať a potom dopĺňať. No nebojte sa. Aj tak som si vlastne nič nekúpila. Okrem jedného trička a nejakých doplnkov som si nevybrala nič. Nakúpila som len Michalovi a Riškovi. 

Ono sa dosť ťažko nakupuje, keď musím myslieť na to, v čom by sa mi dobre kojilo. Na košele príliš nie som a hlavne sa mi ich nechce žehliť. A výber tričiek bol slabý. Všade majú plno krásnych šiat, no tie sú pre mňa zatiaľ tabu. Takže tomu dám ešte trochu času a pôjdem na pokus číslo dva. Zatiaľ si musím vystačiť s tým čo mám. A tak vznikol aj dnešný outfit. 

Momentálne mám chuť experimentovať a ten môj bordel v šatníku sa nakoniec ukázal ako vhodný materiál. Tak som si povedala, že skúsil kombinovať. Doteraz som sa snažila všetko dokonalo zladiť a príde mi, že to už často bola až nuda. Preto to teraz skúsim inak. Na začiatok tu mám pre vás taký posledný zimný outfit, ktorý som mala na sebe minulú stredu. Vytiahla som culottes, ktoré som na sebe mala dokopy asi trikrát. Dlho som rozmýšľala čo k nim. Rozhodla som sa vyskúšať dlhý sveter. Najskôr sa mi to až tak nepáčilo a pripadala som si ako vodník, no keď som k tomu obula čižmy a obliekla kabát, konečne to začalo dávať zmysel. Spolu s okuliarmi to už bol hotový look, ktorý ma veľmi bavil. Keby sa zima rozhodla, že sa ešte na chvíľu vráti, určite by som do toho šla znova. 

Jediné čo mi tam chýba je kabelka. To som si uvedomila až neskôr. No keď ja teraz veľmi kabelky nenosím, keďže využívam ako kabelku tašku od kočíka a kočík samotný. Ach to je taká pomoc, keď sa vám nechce všetko vláčiť v rukách :D. Na to som sa inak veľmi tešila, že budem kočík na prechádzkach môcť využiť na odloženie prezutia k opätkom, kabáta, okuliarov, nákupu... Takže kabelka sa nekonala a vlastne sa mi tam ani žiadna z tých čo doma mám nehodí. To znamená, že potrebujem novú, nie? 

Keď sa ale vrátim k nákupom, rada by som trochu zmenila prístup. V obchodoch je síce plno krásnych nových vecí, ktoré lákajú. A práve v tom je problém, že ich je plno. Preto by som viac chcela podporiť recykláciu a vyskúšať second handy a bazáre. Keď sledujem niektoré kočky, dokážu tam nájsť hotové poklady. Tak som si povedala, že to skúsim aj ja. Rovnako by som chcela posunúť ďalej aj veci z môjho šatníka. Už som sa ako predávajúca zúčasnila pár bazárikov v Satori Stage, no teraz s malým Riškom to nejde. Takže všetko nafotím a spravím bazárik trebárs na instastories. Čo poviete? Ak by ste mali záujem o niečo z môjho šatníka, sledujte ma na Instagrame, som tam ako @anita_beresova. 

kočík

PHOTOS BY: MICHAL BÉRES (blog: CHILLI MØNKEY)

(3) komentár

 1. Sabi hovorí:

  jéj, veľmi sa mi páči tento outfit, hlavne tá kombinácia strihov 🙂 si neskutočne chic mamina 😉 a boj so šatníkom tiež veľmi dobre poznám, no nechce sa mi to riešiť, lebo nemám rada behanie po obchodoch, ktoré sú preplnené ľuďmi aj neforemnými handrami… a online nakupovanie nie je pre mňa, pretože si všetko musím najprv vyskúšať… ach 😀

  Sabi z blogu Beautiful savage

  1. Nita hovorí:

   Ďakujem, to ma teší 🙂 ja zas po obchodoch chodím rada a nevadia mi ani tak ľudia. A nakupovanie online tiež veľmi neobľubujem, nie len kvôli skúšaniu ale celkovo ja proste potrebujem danú vec chytiť do ruky 🙂

 2. […] som vám spomínala v minulom článku o šatníku, prestal ma baviť môj doterajší štýl obliekania a začínam viac experimentovať. Objavujem […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *