Móda

Hometown

Dnes to bude možno trošku dlhšie, no nedá mi inak. Fotky, ktoré dnes môžete vidieť sme fotili v Leviciach. V mojom rodnom meste. Tam som vyrástla a prežila tam krásnych 19 rokov. Chodila som tam do škôlky, na základnú školu a aj na strednú (mám vyštudovanú pedagogickú keby vás to zaujímalo). V Leviciach som našla pravé kamarátstva, ktoré pretrvávajú do dnes, prežila som tam prvú veľkú lásku – bol to dlhovlasý gitarista v punkovej kapele, bola som náramne zbláznená s ocino to samozrejme vôbec neschvaľoval. V Leviciach sa zo mňa stala žena :). Prežila som tam aj ďalšiu veľkú lásku – “prekvapivo” tiež punkovú a umeleckú a prekvapivo v očiach ocina tiež nepochopenú. Aj napriek tomu trvala krásne tri roky. A v Leviciach som tiež spoznala Michala, moju najväčšiu lásku. Nie je ani punková ani umelecká, no je ocinom akceptovaná, a je tá najkrajšia a najsilnejšia akú som kedy zažila. A v Leviciach túto lásku tiež spečatíme.

Aj keď občas skonštatujem, že levice sú “diera”, nikdy to nemyslím vážne. Možno to tam dnes už nežije tak ako kedysi a ich tvár sa trochu zmenila, no stále je to môj domov, do ktorého sa budem vždy rada vracať. Žijú tam moji rodičia, takmer celá moja rodina – aj tá budúca, množstvo mojich kamarátov a kopa skvelých ľudí. Možno to nie je metropola, ani historický poklad, no pre mňa je to krásne mesto, na ktoré nikdy nezanevriem. A aby ste vedeli, máme aj hrad, aj nákupné centrum a dokonca aj kino :D.

O tom, čo sa v “mojom” meste aktuálne deje vám písať nebudem. Niektoré veci ma tešia, iné zas veľmi mrzia, ale kde to tak nie je. Verím, že ľudí, ktorí sa snažia Levice revitalizovať a dostať viac do povedomia bude stále viac a ja im budem držať palce aby sa im ich robota darila.
Na sebe mám samé známe veci. Keď som si tento outfit vyberala, mala som náladu na čiernu a popravde nič iné som so sebou doma nemala :D. To sa stáva keď máte dva šatníky a z toho jeden zahŕňa len veci, ktoré už vôbec nenosíte alebo sú vhodné maximálne do záhrady. Akurát kabelku som si požičala od maminy, nech vám tu už asi miliónty raz neukazujem tú istú. Bohužiaľ neviem momentálne akej je značky a keďže píšem z BA tak to ani neviem pozrieť, no viem vám povedať aspoň toľko, že som jej ju kupovala v Cube pred pár rokmi. Viem to vám asi moc nepomôže no aj snaha sa cení nie? A aj tak by ste ju už nezohnali, takže značka v konečnom dôsledku ani nie je podstatná. Už kecám, takže to ukončím. Prajem vám ešte pekný večer a budem rada, ak mi do komentárov napíšete, odkiaľ pochádzate vy, prípadne kde teraz žijete.

 

 

 

Foto: Michal Béres

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *