Nezaradené

Home decor inspiration

Zdroj: Pinterest.com
Už som vám spomínala, že sme s Michalom kúpili byt a postupne ho prerábame. Aj keď je to náročné a občas to nejde tak ako by sme chceli, – hlavne keď hľadáme v obchodoch niečo konkrétne a nikde nič nevieme nájsť – veľmi nás to baví a tešíme sa na výsledok. Momentálne sa robia také tie menej zaujímavé veci ako je prestavba bytového jadra, omietky, obkladanie a podobne. Keď však prejdeme na samotné zariaďovanie, chystám sa pripraviť vám pár postov.

Zatiaľ sme vo fáze hľadania. Hľadania inšpirácií, konkrétnych produktov, nákupu materiálu a podobne. Dnešný post bude práve o spomínaných inšpiráciách. Dá sa povedať, že túto časť Michal nechal na mňa. Zadal svoje podmienky a už len schvaľuje moje návrhy. Páči sa mi, že sa z toho nevyvliekol úplne ako niektorí chlapi. A potom len frflú, že sa im to nepáči. Aj keď mi dal Michal pomerne voľnú ruku, o všetkom sa s ním radím a na konečnom výbere sa podieľa tiež. Koniec koncov má to byť NÁŠ domov, preto sa snažíme zohľadniť nároky oboch.
Najväčšiu inšpiráciu nachádzam na Pinterest.com. Je to fenomenálna stránka, kde nájdete množstvo rôznych obrázkov, z rôznych oblastí. Chodím tam naberať inšpiráciu z módy, líčenia, vlasového stylingu a momentálne hlavne z oblasti interiérového dizajnu. Iste, dalo by sa to nazvať prokrastináciou, no momentálne si ju môžem ospravedlniť práve zariaďovaním bytu :D. Je ťažké vybrať len pár obrázkov z toho množstva čo ma zaujali, no pokúsim sa o to. Takže aby ste mali predstavu, čo približne môžete čakať od nášho interiéru. Samozrejme, sme limitovaní financiami, takže to možno nebude také luxusné, ale bude to naše a verím, že hlavne útulné.

 

Pokiaľ ide o interiéry, mám rada farby. Páči sa mi aj minimalistický, väčšinou bielo – biely štýl, no bývať by som v ňom nechcela. Farby robia bývanie útulným, vďaka nim nepôsobí tak sterilne a neosobne. Aspoň ja to tak vnímam. Vhodne zvolené farby môžu vytvoriť krásny interiér, ktorý nás bude nabíjať energiou. Samozrejme treba dať pozor aby sme to neprehnali, pretože priveľa výrazných farieb nás môže naopak ubíjať a unavovať.
Štýlovo mi je najbližšie Art Deco. Krásne línie, farby, kovy, sklo, luxus v minimalizme. To všetko v ňom nachádzam. Je to nadčasový štýl či už v architektúre alebo v dizajne. Pôsobí stále moderne a pritom útulne. To je presne to, čo ja od interiéru očakávam. Akurát je ťažké nájsť vhodné kúsky, ktoré by nestáli majlant. Takže náš interiér možno nebude striktne Art Deco, no určite ním bude inšpirovaný.
Tiež sa mi páčia prvky baroka – kryštálové lustre, zrkadlá v opulentných zlatých rámoch, no mám rada aj dotyk orientu – orientálne lucerny, perzské koberce, zlato a ornamenty. Možno to znie hrozivo, keď si to predstavíte všetko dokopy, a určite bude výzva vkusne skombinovať z každého rožka troška, no verím, že sa nám to podarí a v konečnom dôsledku vznikne náš osobitý a vysnívaný domov.
Nechajte sa prekvapiť, snáď už čoskoro uvidíte, ako to u nás vyzerá. V tejto súvislosti mám na vás otázku. Privítali by ste aj roomtour video, alebo uprednostňujete post na blogu s fotkami? 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
PICTURES: PINTEREST.COM
                                                                                 PODPIS

(12) komentár

 1. Takéto interiérové inšpirácie milujem ! 🙂
  GIVEAWAY ! THE COLORFUL THOUGHTS

 2. Takéto interiérové inšpirácie milujem ! 🙂
  GIVEAWAY ! THE COLORFUL THOUGHTS

 3. Ať se Ti to povede, máš super styl!:) Pinterest je k nezaplacení:)

  sweetcitruslemonade

 4. Ať se Ti to povede, máš super styl!:) Pinterest je k nezaplacení:)

  sweetcitruslemonade

 5. krásne inšpirácie, máme podobný štýl 🙂 držím palčeky nech môžte čím skôr zariaďovať 😉

  Dominika Makarová fashion blog

 6. tyjo, nemuzu se dockat az budu taky zarizovat byt♥

  All About Everything

 7. tyjo, nemuzu se dockat az budu taky zarizovat byt♥

  All About Everything

 8. Krásný inspo fotky 🙂 My jsme ted předělávali nově obývák a šla jsem do takového toho severského minimalistického stylu 🙂
  http://verrygusto.blogspot.cz/

 9. Krásný inspo fotky 🙂 My jsme ted předělávali nově obývák a šla jsem do takového toho severského minimalistického stylu 🙂
  http://verrygusto.blogspot.cz/

 10. Nádhera! Ještě se do toho pustit.

 11. Nádhera! Ještě se do toho pustit.

 12. […] preferencie v dizajne ste mohli vidieť už vo vianočnom dekoračnom článku alebo v článku s home decor inšpiráciou. A hoci som teraz dekorácie neťahala vyslovene do nejakého art deco alebo elegancie, snažila […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *