Mama svet Móda

Ešte som nebola in a už som retro

Pamätáte si ešte všetky tie detské pesničky, ktoré sme spievali v škôlke? Také tie klasické ako Kohútik jarabí, Prší prší či Pec nám spadla. Ja som teraz zistila, že v niektorých už mám medzery. Buď si nepamätám celý text, alebo si na niektoré pesničky ani nespomeniem. A to som chodila na strednú pedagogickú, kde sme ich mali na dennom poriadku. Takže nemusím loviť v pamäti až do doby detstva. No predsa mi vypadli. A teraz ich začínam znovu objavovať.

Dieťa v nás

Počas dňa, hoci má Riško len 3 mesiace, snažím sa vymýšľať rôzne aktivity aby sme sa nenudili. Najnovšie sme si začali spievať. Aj do auta sme si kúpili CD s detskými pesničkami. A spievali sme obaja s Michalom a Riško nezaspal ale počúval a smial sa. Spievali sme si napríklad Ak si šťastný alebo Po nábreží koník beží. A veľa sme sa nasmiali. Zhodli sme sa na tom, že s nami v aute nuda nebude :D. S dieťaťom je zrazu ten život opäť o niečo pestrejší. Prebúdza sa aj to dieťa čo je niekde v nás. Nie sme takí vážni, zase sa viac zabávame a smejeme. Celý deň, hoci na konci padám únavou, si veľmi užívam. Mám pocit, že môžem stihnúť všetko. Vôbec mi nepríde, že by ma dieťa obmedzovalo, ako si to niektorí myslia.

retro

retro

Často sme sa totiž stretávali s názormi, že na dieťa ešte máme čas. Že život skončí a mali sme si radšej ešte užívať. My sme si ale užili dosť. Možno sme neprecestovali celý svet, no zažili sme toho veľa. A dieťa bolo prirodzené rozhodnutie, ktoré nikdy nebudeme ľutovať. Nehovoriac o tom, že Riško nie je žiadne obmedzenie. Jasné, že sme náš režim prispôsobili jemu, no že by sme sa nejako obmedzovali. Možno tie prvé týždne, no teraz sa s ním už dá vybehnúť do obchodu, do mesta, posedieť na káve či dať si obed. Trochu sme sa báli, že nás takpovediac odstavia naši bezdetní kamaráti. No nestalo sa, práve naopak. Chcú s nami tráviť ešte viac času. A tak chodíme na prechádzky, máme návštevy a všetci si drobca užívame. Takže prosím, nebojte sa mať dieťa a nebojte sa ho mať pred tridsiatkou. Nič tým nekončí, práve naopak je to super a život naberie nový smer.

Mixuj

Ako som vám spomínala v minulom článku o šatníku, prestal ma baviť môj doterajší štýl obliekania a začínam viac experimentovať. Objavujem zabudnuté poklady mojej skrine a snažím sa vytvárať nové kombinácie. Tak vznikol aj dnešný outfit. Kto povedal, že letné šaty sa dajú nosiť len v lete? Stačí ak pod ne dáte rolák a razom sú z nich šaty do chladnejšieho počasia. Môj základ je mierne punkový. Prúžkované šaty, topánky na štýl kanád a roztrhaná rifľová bunda. To je také moje staré ja. No rozhodla som sa k tomu pridať niečo svieže a iné, čo by ste možno pri takomto outfite nečakali. 

Siahla som teda po žltej kabelke, navlnila si vlasy (teda Michal mi ich navlnil) a uviazala som do nich šatku v romantických letných farbách. Tá je mimochodom jediným novým kúskom v celom outfite a je z Bershka. Vznikla tak veselá kombinácia vzorov a farieb. Aj ponožky som nechala naschvál vykúkať, pretože na nich sú tiež ďalšie vzory. A veľmi ma to takto bavilo. Trošku som si pripadala tak retro. Ako z 80´rokov. Asi to je tými vlasmi. Ako to máte s kombinovaním rôznych štýlov a vzorov vy? 

PHOTOS BY: MICHAL BÉRES (blog: CHILLI MØNKEY)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *