Mama svet Móda

Do plaviek

"Chudnem do plaviek. /Potrebujem sa dostať do formy. /Tento rok nutne potrebujem nové plavky. /Zase som to nestihla, ja sa do plaviek nevyzlečiem." Tieto frázy a mnohé ďalšie sa hádam u každého opakujú každoročne. Ja to počúvam zakaždým pred letom zo všetkých strán. Osobne som doteraz väčšinou riešila len tú časť s novými plavkami. No tento rok bola aktuálna aj tá s formou. Tak čo, aká je vaša forma do plaviek?

Pôvodne som mala v pláne rozsiahly článok na tému Do plaviek po pôrode. Nemal to byť článok o chudnutí, ale o výbere tých správnych plaviek, pokiaľ tak ako ja, nie ste ešte v pôvodnej forme a nechcete príliš pretŕčať popôrodné brucho. Netvrdím, že sa zaň máme hanbiť, no môže sa stať, že s ním nie sme úplne vyrovnané a chceme ho zamaskovať. Čo je aj môj prípad.

celé plavky

monokiny

Týždne však ubiehali, najskôr nebol čas, potom počasie, potom zase čas a hlavne chuť písať. Takže článok nevznikol. Teda aspoň nie v tej pôvodnej zamýšľanej forme s tipmi na plavky. Je koniec augusta, dovolenky končia, v obchodoch už kúpite zimné veci a ja teda nevidím význam takého článku. Ale keďže na Instagrame som vám sľúbila fotky v plavkách, ktoré som si vybrala tento rok ja, predsa tu jeden plavkový bude. A bude veru prvý svojho druhu na mojom blogu. Takáto odhalená som tu ešte nebola. Najskôr to mali byť len fotky na Instagram, no tak sa mi páčia, že vám ich chcem ukázať všetky.

Čo s tým bruchom?

Plavky som kúpila ešte niekedy v máji v H&M. Vyhliadla som si ich na ich e-shope, ale kúpiť som si ich šla do predajne, pretože som ich potrebovala vidieť na živo a hlavne vyskúšať. Sadli ako uliate. Jediný problém mám s ich obliekaním. Vždy sa zamocem do šnúrok. Inak som z nich ale nadšená. Keďže mi nezostali žiadne popôrodné kilá navyše, nepotrebujem toho zas až tak veľa maskovať. To, s čím nie som spokojná je bruško. Stále je dosť vypuklé a koža okolo pupku je trochu povolená a so striami. Bohužiaľ, nepomohlo na ne ani natieranie počas tehotenstva. Do ôsmeho mesiaca žiadne neboli, no v poslednom deviatom Riško ešte dosť podrástol a strie sa objavili. Pomaly ale blednú a prestávajú byť také výrazné. Cvičiť ešte len začínam, keďže som po cisárskom a skôr sa mi nedalo. Snáď to tiež trošku pomôže.

plavky

slnečnicr

turban

Ako v plienke

Najskôr som chcela dvojdielne plavky s vysokými nohavičkami. Myslela som si, že to bude vyzerať najlepšie a pekne zamaskujem bruško. Mýlila som sa. Klame to a také nohavičky sú len pre štíhle baby s úzkym driekom a peknými bokmi. Ja som v tom vyzerala ako v plienke a úplne zdeformovaná. Jedným slovom hrôza. Potom ešte bola možnosť klasických celých plaviek. No nechcela som žiadne obyčajné a hlavne v takých mi zas chýbajú prsia a proste v tom vyzerám smiešne. Takže keď som našla tieto, voľba bola jasná. Aj keď sú jednodielne, nie sú to vlastne celé plavky. Pás v strede ide presne tak aby zakryl čo má a inak sú to v podstate bikiny, v ktorých sa ja cítim najlepšie. Takže win win. Aj vzor a volániky sa mi veľmi páčia a napriek tomu, že so sebou nie som úplne spokojná, v týchto plavkách si pripadám pekná a nemám potrebu schovávať sa do uteráka. 

maj sa rada

forma do plaviek

zaujímavé plavky

Pomáhajú mi na ceste k tomu, aby som sa mala opäť rada taká aká som. Učím sa znovu milovať svoje telo aj keď je už iné. A teraz príde klišé... Aj keď mi ostali strie, povolená koža a 10 cm jazva, je to len minimálna daň za to, že som mama. Za to som vďačná a jediné na čom naozaj záleží je, aby som bola zdravá a spokojná mama, pretože len tak tu môžem byť pre svoje dieťa. 

maj sa rada

radosť

šťastie plavky

PHOTOS BY: MICHAL BÉRES (blog: CHILLI MØNKEY)

(1) komentár

  1. Úplne super vyzeráš a teda podľa mňa sa nemáš vôvec prečo stresovať, dokonalosť sa dosť preceňuje a základ je byť so sebou spokojná, potom aj na okolie pôsobíš ako misska, všetko je to v hlave ❤?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *