Krása

“Divoch” Halloween makeup

Ha-ha-halloween! Pre niekoho je to sviatok, pre niekoho blbý prevzatý zvyk, pre iného spôsob ako sa vyblázniť a popustiť uzdu fantázii. Nech už to máte akokoľvek, tento deň sa blíži. Kedysi v staršom článku som určite písala, ako vnímam Halloween ja. Ale keďže ho neviem nájsť, trochu to dnes pripomeniem. Pre mňa to nie je sviatok, tým je pre mňa "Všech svätých". No nevnímam ho ani ako blbý prevzatý zvyk. Som za tretiu možnosť. Ako deti sme chodili na karneval počas fašiangov, dnes si karneval môžeme užiť práve na Halloween. Takže pre mňa je to možnosť vyblázniť sa s makeupom, vymyslieť nejaký kostým a nechať svoju fantáziu pracovať.

Tento rok z pochopiteľných dôvodov na žiadnu kostýmovú párty nejdeme. Preto tu pôvodne žiadny podobný článok ani nemal byť a dnes sa tu mal objaviť klasický outfit post. Ten si ale ešte počká v "šuflíku", pretože ja som dnes ráno (o 4:00 hod presne, keď som už naozaj nemohla spať), dostala neskutočnú chuť vyblbnúť sa s farbičkami. Takže o tej štvrtej som si všetko naplánovala, spravila som si mood board a spokojná som si šla znovu trochu pospať. Teraz totiž spávam na etapy :D. Keď som vstala, hneď som sa pustila do realizácie.

Savage

savage

Tento look by som nazvala "Divoch". Využila som tribal prvky, ktoré boli veľmi obľúbené toto leto vo festivalovom líčení, spojila ich s ďalším indiánskym pomaľovaním tváre a dodala tomu trošku temnejší ráz. A tak z toho vzniklo toto. Nešla som do žiadnej umelej krvi ani latexových rán. Celé to bolo dosť na rýchlo a tak sa mi pravdu povediac nechcelo až toľko špekulovať. A tiež by som si tú masku až toľko neužila, takže mi bolo ľúto púšťať sa do niečoho zložitejšieho. Aj pri tomto mi bolo ľúto, keď som sa v podstate hneď po dofotení musela odlíčiť.

Chvíľu som mala síce chuť ísť tak aj do Bratislavy, kde sme poobede museli niečo vybaviť, no veru viem si predstaviť tie pohľady na zmaľovanú tehotnú ženu. Tak som to Michalovi predsa nemohla urobiť :D. Takže svoj výtvor predvediem aspoň vám. Ak sa chystáte na nejakú párty, možno to pre vás bude inšpirácia.

savage

Ešte v skratke čo som použila. Základom bol svetlejší makeup, ktorý som zafixovala transparentným púdrom. Vykontúrovala som si lícne kosti a trochu čelo. Na čierny a červený pás cez oči som použila klasické práškové tiene. Najväčšia zábava bola potom s tými čiarkami. Tu mi veľmi pomohli tekuté očné linky od NYX Cosmetics, kde majú na výber naozaj širokú škálu farieb a skvelo sa s nimi pracuje, pretože sú dobre pigmentované a pekne kreslia. Netreba ich pretierať na stokrát ako farebné linky od iných značiek. Na ústa som použila tiež matný tekutý rúž tej istej značky v sivej farbe.

savage

savage

savage

Ako vnímete Halloween vy? Chystáte sa tento rok na nejakú párty?

 

PHOTOS BY: NITA

(3) komentár

  1. Tak to je úúžasné! Masky “domorodců” miluji a nejraději bych tak chodila taky i přes den do města 😀
    Já beru Halloween stejně jako ty.. dřív jsem na něj hrozně nadávala, že to je nějaky americký výmysl, že my máme přece Dušičky.. ale ted jsou pro mě dušičky klidným dnem a Halloween bujarým večerem, kdy se můžu vyřádit na masce 😛 Letos mám v plánu Mrtvou nevěstu, tak jsem zvědava, jak to dopadne :))

  2. Sabi hovorí:

    už som obdivovala na Insta, ale musím pochváliť aj tu, lebo je to vážne pecka 🙂 nielen že sa ti to hodí, ale je to niečo originálne a zároveň v tom fakt cítiť prvky kultúry domorodých kmeňov 😉

    Sabi z blogu Beautiful savage

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *