Móda

Detstvo & Minnie Mouse

Ahojte! Prázdniny sú v plnom prúde, školopovinní začínajú odpočítavať dni do začiatku školy. Je mi jasné, že nie preto že by sa na ňu tešili. Letáky z obchodov sú plné písacích potrieb, školských tašiek a otrepaných sloganov "Hurá do školy". Rodičia si nie sú istí, či sa majú tešiť alebo plakať. Odpadne im síce starosť kam s ratolesťou počas prázdnin, no opäť ich čaká ten kolotoč kontrolovania domácich úloh a robenia desiaty. A my bezdetní a neškolopovinní prežívame len ďalší začiatok mesiaca, ktorí zase raz rýchlo ubehne.

Detstvo

Ja si na tieto letné mesiace počas detstva vždy s láskou spomínam. Na leto som sa vždy tešila zo všetkých prázdnin najviac. Znamenalo to totiž, že väčšinu času strávim u starých rodičov. Milovala som to tam. Hneď vo vedľajšom dome mám kamarátky a kamarátov (4 súrodenci), s ktorými som trávila všetok čas. Chodili sme sa bicyklovať, hrávali sme sochy, vybíjanú, badminton. Vymýšľali sme veru všeličo. Babina mi spravila na jedenie čo som len chcela, najčastejšie to boli vyvarené domáce rezance a perník. Starý ocko ma previezol na motorke, cez víkend prišli rodičia a išli sme na vinicu. U druhej starkej sme si zas s bratrancom a sesternicou stavali laboratórium, vymýšľali vlastné stolové hry a po večeroch so starkou hrali karty. Boli to tie najkrajšie časy, na ktoré spomínam s obrovskou láskou a v tejto chvíli aj slzami kotúľajúcimi sa po lícach. Chýbajú mi. No verím, že moje deti raz budú prežívať rovnaké prázdniny ako boli tie moje. A hoci dnešnému svetu vládnu moderné technológie a každé decko visí nonstop na mobile, verím, že sa mi podarí ukázať im ako krásne môže byť na čerstvom vzduchu a že to veru nemusí byť žiadna nuda keď ten mobil na chvíľu odložia.

Detstvo & Minnie Mouse

Detstvo & Minnie Mouse

Minnie Mouse

A prečo som začala s témou detstvo? Pretože s detstvom sa mi spájajú aj rozprávky. Napríklad aj tie od Disney ako bol Mickey Mouse alebo káčer Donald. A jednu z týchto rozprávok teraz nosím na topánkach. Síce sa v obchodoch už snažím vyhýbať prehnane infantilným potlačiam s Mickeym alebo Minnie, tento raz som neodolala. Keď ma internetový obchod Spartoo.sk oslovil s ponukou spolupráce, chvíľu som váhala. Malo ísť totiž konkrétne o topánky. Topánky som si cez internet ešte nikdy neobjednávala a pravdu povediac, mám problém kúpiť si ich aj v kamennom obchode. Moje nohy sú totiž divné a naozaj málo čo mi sedí. Najťažšie je to s lodičkami a sandálkami. Preto som sa pri vyberaní zo Spartoo.sk zamerala skôr na dámske tenisky. Pôvodne som mala v pláne vybrať si tenisky Vans, ktoré si viem vyskúšať niekde inde a potom už len spokojne objednať. No keď som zbadala tieto Keds plátenky s Minnie, bolo rozhodnuté. Oslovili ma úplne okamžite a aj keď som si nebola istá, či mi sadnú rozhodla som sa pre ne.

A urobila som dobre. Sú skvelé. Vnútro je mäkké, veľkosť presne zodpovedá klasickému číslovaniu a vyzerajú krásne. A nie sú ani až tak veľmi infantilné, keďže vzor je decentný drobný, podklad tmavý. Vďaka tomu sa dajú aj dobre nakombinovať a čo ma na nich najviac baví je to vnútro. Hoci ho nevidno keď sú obuté, je to pekný detail.

Kým som ich však našla, prezrela som si nespočetné množstvo topánok. Na Spartoo.sk ich majú totiž v ponuke naozaj veľa, v rôznych štýloch, farbách, strihoch aj značkách. Určite si vyberie každý. A čo sa mi veľmi páči, pri každom číslovaní veľkosti, majú napísané odporučenie, či veľkosť zodpovedá štandardom, alebo si máte radšej objednať väčšiu či menšiu než bežne nosíte.

Teraz máte na Spartoo.sk aj vy možnosť nakúpiť so zľavou. Stačí ak pri objednávke nad 60 Eur zadáte zľavový kód LETO5. Zľava platí na všetok už zľavnený tovar do 22.8.2017.

Keds Minnie Mouse Spartoo

Detstvo & Minnie Mouse

Detstvo & Minnie Mouse

Outfit

Outfit väčšinou nezačínam vyberať od topánok, no tento raz to tak bolo. Tešila som sa, kedy vám ich ukážem a tak som dlho dumala s čím ich skombinovať. Sú to predsa tenisky, takže do príliš elegantných záležitostí som ísť nechcela, no ani čisto športovo sa mi to nepozdávalo. A hoci sa mi najviac páčia s obyčajnými čiernymi legínami a voľných tielkom, skúsila som to inak. Pôvodný plán bol plisovaná sukňa, no tá sa mi potom hodila k niečomu inému, čo snáď tiež čoskoro uvidíte, a tak som ju zamenila za tieto culottes nohavice. Keď prišli do módy, nevedela som si ich na sebe predstaviť. Pripadala som si na ne nízka a celkovo ma veľmi neoslovili. No keď som vo výpredajoch našla tieto, rozhodla som sa dať im šancu. A neľutujem. Sú pohodlné, outfit ozvláštnia a dajú sa pomerne dobre kombinovať. Jasné, postavu trošku opticky skrátia, ale pokiaľ k nim zvolíte správny top a trošku sa vystriete, nebude to až taká katastrofa. Dokonca nebudete potrebovať ani vysoké opätky. Ale je fakt, že úplne s každou postavou nefungujú - či už s opätkami alebo bez nich.

Ku "kulotkám" som tento raz zvolila len obyčajné biele tričko, ktoré svojim spôsobom tiež odkazuje na moje detstvo. A potom už len tie nádherné tenisky s Minnie Mouse, do ktorých som absolútne zamilovaná a vždy keď doma okolo nich prejdem musím sa usmiať. A aj našej Ele sa zrejme páčia, pretože vždy keď si ich obujem chodí za mnou a obzerá ich 😀 Čo na ne hovoríte vy?

Detstvo & Minnie Mouse

Tričko, Kabelka - H&M/ Culottes - Bershka/ Topánky - Keds (Spartoo.sk)/ Okuliare - Aldo

Detstvo & Minnie Mouse

Detstvo & Minnie Mouse

Detstvo & Minnie Mouse

 

PHOTOS BY: MICHAL BÉRES (blog: CHILLI MØNKEY)

(4) komentár

  1. Moc povedený outfit 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *