Adventný kalendár

7. Desať vecí, bez ktorých nedokážem žiť / Adventný kalendár

Poznáte to. Sú veci, ktoré vo vašom živote zohrávajú dôležitú rolu. Či chceme alebo nie, žijeme v materiálnom svete a hoci materiálne veci nie sú najdôležitejšie, sú neodmysliteľnou súčasťou našich životov. A presne o takýchto veciach som sa vám dnes rozhodla napísať. Dobre, ten nadpis je možno trochu prehnaný a bez niektorých predmetov z tohto zoznamu by som určite prežila, teda prežila by som určite bez všetkých, ale veď ma chápete.

Nebudem zbytočne chodiť okolo, ale prejdem rovno k veciam, ktoré tvoria môj zoznam nevyhnutností. 

Vankúš

Prvou takouto vecou, ktorá je pre mňa naozaj ale že naozaj dôležitá je môj vankúš. Možno vám to príde divné, no ja bez neho nedám ani ranu. Cestujem s ním všade a keď sa náhodou nedá, tak bez neho trpím. Mávam problémy s krčnou chrbticou a tento tvarovaný zázrak ma zachránil. No nie je jedno aký vankúš, nestačí hocijaký tvarovaný. Ale presne ten môj. Kúpili sme ho na veľtrhu nábytku a je pravda, že stál majlant. No tie peniaze stáli za to. Bohužiaľ značku vám už nepoviem, je to nejaký ten rok. 

Vaňa

Ďalšou nevyhnutnosťou v mojom živote je vaňa. To bola aj jedna z podmienok, keď sme kupovali byt. Obaja sme vaňové tipy a sprcháč by nám nestačil. Nie je nad to vyvaliť sa po dlhom dni do horúcej vane, zrelaxovať sa a užiť si ten čas, kedy nič nemusím. 

Smartphone

Ako ste určite čakali, nachádza sa tu aj mobil. Dnes už asi nikto bez mobilu nefunguje. Ja na svoj smartfón od Samsungu nedám dopustiť. Áno som tím Samsung už nejaký ten rok a som spokojná. A keby som aj niekedy zmenila značku, minimálne Androidu ostánem určite verná. Vyhovuje mi prostredie a tak jednoducho nie je o čom.

Notebook

Pokračujeme v moderných technológiách a ďalším na zozname je notebook. To je asi pochopiteľné a ani to nepotrebuje zdĺhavý obkec. Proste na prácu, na zábavu na uchovanie spomienok na všetko. Notebook je nevyhnutnosť.

Diár

A nevyhnutnosťou je pre mňa aj klasický diár. Hoci naplno využívam smartfón a aj kalendár v ňom, každý rok mám aj klasický papierový diár. Je pre mňa prehľadnejší a lepšie sa mi s ním pracuje. Nehovoriac o tom, že si ho môžem lepšie personalizovať, lepiť si do neho farebné papieriky a mať v ňom všetko čo potrebujem. 

Zápisník

Ďalšou takouto oldschool záležitosťou je aj klasický zošit. Ja ho teda využívam hlavne pri blogovaní. A hoci mám všetok materiál v počítači, poznámky si aj tak stále robím do zošita. Sem si plánujem články, zapisujem nápady a celkovo organizujem blog.

Knihy

Tlačené viazané knihy. Elektronické pre mňa totiž nemajú svoje čaro. Ja potrebujem knihu reálne držať v ruke, cítiť jej vôňu a môcť ňou listovať. V kníhkupectve dokážem stráviť hodiny pri výbere tej správnej a tiež by som tam dokázala nechať hádam aj viac peňazí ako za oblečenie. A to sa nikdy nezmení. Pretože podľa mňa do kníh sa oplatí investovať. 

Klasická hudba

Tiež klasická hudba je moja srdcovka. A najlepšie na platni. Asi to vyplýva z toho, že som ako dieťa chodila na klavír. Tam som si tú lásku nejako vypestovala  a ostala mi dodnes. Pri klasickej hudbe si dokážem oddýchnuť no tiež sa mi pri nej dobre premýšľa a pracuje. A prečo na platni? Pretože to pukanie, ak je platňa už staršia, jej dodáva to správne čaro.

Cestoviny a čaj

Na záver posledné dve veci, ktoré proste v mojom živote potrebujem mať. Sú nimi cestoviny a čierny čaj. Aj keby to mali byť len obyčajné špagety s Morca-dellou z konzervy, tak ich dokážem jesť hoci aj každý deň. A čierneho čaju vypijem na litre. Nie len v zime. Ten jednoducho môžem hocikedy. Najviac mi chutil v Turecku. Ten ich je senzačný.

A bez akých vecí sa v živote nezaobídete vy?

COLLAGE BY: NITA (by Polyvore.com)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *