Krása

Cosmetic random N°2

V poslednej dobe sa zo mňa stáva malý zberateľ kozmetiky. Začala som si na sebe všímať, že radšej ako do butiku s oblečením vleziem do drogérie alebo parfumérie a hneď si to namierim k stojanom s dekoratívnou kozmetikou. Neviem, či je to tým, že v tých butikoch naozaj nič nemajú okrem úplných handier alebo sa proste len začína opäť ozývať moja láska k líčeniu, ktorú som najviac prežívala niekde na strednej škole. Nech je to akokoľvek, opäť sa začínam viac zaujímať o novinky v tejto oblasti, sledujem desiatky beauty kanálov na Youtube a snažím sa aplikovať niektoré triky aj vo vlastnom líčení.

Nezaujímam sa však len o dekoratívnu kozmetiku. Celkovo sa snažím viac nahliadnuť do tohto sveta, či už ide o telové prípravky, starostlivosť o vlasy, nechty a podobne. Konkrétne sa začínam viac obzerať po prírodných produktoch a aj keď asi také tie drogerkové úplne nevypustím, keďže zatiaľ nezarábam a prírodná kozmetika ide predsa len viac do peňazí, nejaké základné produkty sa už u mňa nájdu. Ide teda hlavne o oleje. Na vlasy používam kokosový olej, ktorý vám tu určite predstavovať nemusím. A najnovšie som si objednala olej do kúpeľa Ylang Ylang, tak sa naň veľmi teším. Prejdem však už k novinkám v mojej zbierke, ktoré by som vám rada predstavila v tomto poste.
Cosmetic bag: Paul Frank, Powder foundation brush: P.S.Love… this, Nail file: P.S.Love… this
 Na úvod sa musím pochváliť touto krásnou kozmetickou taštičkou, štetcom na púder a pilníkmi, ktoré som dostala ešte ako vianočný darček od mojej Natálky. Pilníky som ešte nepoužila, lebo mi ich je ľúto zničiť :D. Štetec odskúšaný mám a som s ním spokojná. Je jemný, takže neškrabe, tiež nepĺzne a púder sa ním dobre nanáša. Nie som odborník, takže nejakú obsiahlu recenziu nečakajte. Z môjho pohľadu je však super. A taštička? Z tej som nadšená. Má akurát veľkosť na všetko čo si obvykle potrebujem zbaliť a je “super cute”. Ďakujeeeem!
Lipstick: Bourjois – Rouge Edition 12 heures (31 Beige shooting), Lip pencil: Catrice – Long lasting (080 That´s What Rose Wood Do!), Lip gloss: Catrice – Infinite Shine (020 Best Seller, Truth Teller)
 Toto trio milujem. Nikdy som nenosila nalíčené ústa. Rúž mi vždy zavadzal a mala som tendenciu vždy kontrolovať, či nevyzerám ako klaun. V poslednej dobe však rúžom začínam prichádzať na chuť a v mojom líčení sa objavujú čoraz častejšie. Na bežný deň sa mi nechce líčiť oči, tak si len nanesiem špirálu. Aby som ale look trošku pozdvyhla, použijem rúž a celkový vzhľad hneď pôsobí upravenejší a “hotový”. Keď práve nemám náladu na červenú, siahnem po tejto nude trojici. Odtieň približne zodpovedá mojím perám a aj keď rúž je Bourjois a kontúrka s leskom Catrice, odtiene sú úplne rovnaké. Rúž je opäť trošku suchší, no mne osobne pery nevysušuje a dobre drží. Kontúrku nepoužívam preto, že by sa rúž rozpíjal, ale aby pery boli precíznejšie nalíčené. Lesk má skvelú krémovú konzistenciu a skôr je to taký krémový rúž ako vyslovene lesk. Nakoľko rúž je úplne matný, lesk tomu dá takú tú bodku na záver a pery vyzerajú plnšie.
Mascara: Catrice – All Round (010 Blackest Black), Concealer: Maybelline – Affinitone (02 Natural), Highlighter: Essence – Soo glow! Cream to powder (20 Bright up your life)
Posledné trio tvorí pre mňa zatiaľ najdokonalejší korektor Maybelline, špirála Catrice a rozjasňovač Essence. Tento korektor je asi jediný produkt, ktorý si kupujem už dlhšiu dobu. Hneď keď jeden miniem, musím už mať v zálohe ďalší. Je tekutý a má aplikátor ako lesky na pery. Nanesiem ho pod aplikátorom pod oči a potom ho prstami vklepem. Má dobrú kryciu schopnosť a nehromadí sa mi po čase vo vráskach, čo považujem za veľké plus. Vydrží celý deň! Túto špirálu od Catrice mám prvýkrát a som s ňou spokojná. Riasy nezlepí a pekne ich predĺži. Nespraví síce mega objem, ale na bežné nosenie je skvelá, pretože riasy vyzerajú prirodzene. Má klasickú kefku a nanáša sa výborne. Neopadáva ani sa neotláča! Na záver rozjasňovač. Neviem ho porovnávať, pretože som pred tým žiadny nepoužívala. Tento som si však zamilovala. Má krémovú konzistenciu, po nanesení však ostane ako púder. Nanášam ho prstami pod obočie a na lícne kosti. Krásne rozžiari ale nepôsobí ako keď sa leskne mastná pleť.
Foto: Nita

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *