Adventný kalendár Krása

15. Čo nesmie chýbať v mojej kozmetickej výbave / Adventný kalendár

Tiež to tak máte, že si obľúbite nejaké produkty a potom si ich kupujete stále dookola? Alebo radšej skúšate stále niečo nové? Ja mám pár favoritov, na ktorých nedám dopustiť a hoci rada skúšam aj nové veci, pár stálic nesmie v mojej kozmetickej výbave chýbať. A práve tie vám dnes predstavím.

Vzhľadom k mojej práci trávim v obchodoch s kozmetikou naozaj dosť času. Zastávam však názor, že kvalita sa dá nájsť aj za rozumnú cenu a netrvám vždy na tých najdrahších značkách. Naozaj baby, makeup nemusí stáť 50 Eur aby bol kvalitný. Na pracovné účely som si obľúbila napríklad značku NYX Cosmetics, no pre vlastnú spotrebu používam aj veci z bežnej drogérie.

Catrice a Essence

Mám napríklad veľmi rada veci od Catrice. Majú skvelý výber produktov a kvalita je tiež super. Ceruzka na obočie je od nich perfektná a hoci som sa už obzerala aj po nejakej náhrade, žiadnu adekvátnu som nenašla. Alebo tento púder od Essence. Stojí asi 3 eurá a je perfektný. Nedám naň dopustiť a používam ho na zafixovanie každého makeupu. 

Trend it up

Alebo aj nová značka Trend it up, ktorá je u nás dostupná len chvíľu, no za ten čas si ma získala. Bronzer od nich tiež využívam na kontúrovanie pri každom svojom líčení. Skvelý bol aj v lete, kedy som nepoužívala makeup. Stačil len tento bronzer, ktorý pleť krásne rozžiaril a dodal jej jemný opálený nádych. 

NYX Cosmetics

Ďalšou nevyhnutnosťou pri mojom líčení je korektor. Už dlhšie používam práve tento tekutý HD Studio Photogenic v odtieni 01 od NYX, ktorý veľmi dobre kryje a tiež má super výdrž. Dá sa kúpiť vo veľkom množstve odtieňov, takže každá žena si nájde ten svoj a tiež sa dá tým pádom využiť aj pri kontúrovaní, pokiaľ si kúpite aj jeho tmavšiu verziu. A keď sa mi nechce robiť kompletný makeup, použijem len samotný korektor, pretože sa dá pekne zapracovať aj tak. 

Zoeva

Kvalitné líčenie vyžaduje kvalitné štetce. Tu sa investovať oplatí. Dobré štetce sa hľadajú ťažko. Hoci ponuka je obrovská, nájsť také, s ktorými sa makeup dobre zapracuje, nepĺznu, nerozpadávajú sa po prvom umytí a majú príjemné štetiny, je niekedy naozaj ťažké. Tieto z rady Bamboo od značky Zoeva sú ale perfektné. Mám ich už naozaj dlho a stále majú všetky štetiny, dajú sa stále krásne vyprať a plnia svoj účel. A pre tých, ktorí si na to potrpia sú vegan. 

MAC Cosmetics

Na záver tu mám tiež síce drahší kúsok, no skvelú investíciu. Rúž je niečo čo sa až tak rýchlo nespotrebuje, teda aspoň nie v prípade, že striedate rôzne odtiene. Preto mi investícia do neho raz za čas neprekáža. Rúžov od MAC mám len 5 a kúpu ani jedného z nich neľutujem (teda jeden som dostala ako darček). Tento je ale môj najobľúbenejší a používam ho najčastejšie. Je v odtieni Media a jeho krásna matná bordová farba už doplnila nejeden môj look. Konzistencia je príjemná krémová, nesuší, nerozpíja sa a drží. Samozrejme nie je to tekutý matný rúž, ktorý by zaschol, takže po jedení ho treba opraviť ako všetky klasické rúže. Jáj a dobre vonia. Ja nemám rada také tie vanilkové a presladené vône, ktoré mi potom pod nosom doslova vadia. Tento ale vonia veľmi príjemne, takže ma neobťažuje. 

Máte aj vy svojich obľúbencov, ktorý nesmú vo vašej kozmetickej výbave chýbať a vždy vás zaručene zachránia?

PHOTOS BY: NITA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *