Nezaradené

Bývanie snov

Ahojte, dnes som si pre vás pripravila opäť článok z kategórie bytového dizajnu. Táto oblasť ma veľmi baví a na Pinterest je to asi moje najvyhľadávanejšie slovné spojenie. Hoci už máme byt dávno zariadený, stále ma baví naberať inšpiráciu a kochať sa krásnymi interiérmi. Je to pre mňa taká forma oddychu. 

A tak som sa potešila, keď sa ma z Favi.sk nedávno opýtali, aké je moje vysnívané bývanie. Veď touto témou sa zaoberám veľmi často a hoci som si už zakázala kupovať akékoľvek doplnky do bytu, vždy si veľmi rada prezerám všetku tú nádheru čo obchody ponúkajú. A práve Favi.sk je stránka na to ako stvorená. Je to portál, na ktorom môžete vyhľadávať produkty z takmer 200 internetových obchodov s nábytkom a bytovými doplnkami. Nemusíte pracne prechádzať každú jednu stránku, stačí skočiť sem a už sa len kochať a vyberať. Tiež tu nájdete rôzne inšpirácie a kolekcie podľa aktuálnych trendov. 

Teraz teda k tomu môjmu vysnívanému bývaniu. Pripravila som si pre vás koláž práve z produktov, ktoré som našla na Favi.sk. Sú z rôznych stránok a v rôznych cenových kategóriách. Je to taká inšpirácia, ako by som si to asi predstavovala a k čomu som sa snažila aj u nás doma priblížiť. 

V staršom článku Home decor inspiration som vám spomínala, že štýlovo mi je veľmi blízke Art deco. Páči sa mi na ňom nadčasovosť, čisté línie, kovy, sklo, využitie farieb, proste všetko. V tomto duchu som sa do určitej miery snažila držať pri zariaďovaní našej obývačky. A tiež vyhralo pri tvorbe tejto koláže. Našla som naozaj krásne kúsky, ktoré aj keď možno nie sú úplne Art deco, no aspoň ho pripomínajú a dá sa nimi vytvoriť ten správny dojem. 

Takže Art deco hrá ústrednú rolu a k nemu sa pridávajú prvky z rôznych ďalších štýlov. Tak ma to baví. Nedokázala by som sa zamerať striktne len jedným smerom. Tak isto ako sa nedokážem udržať len pri jednej farbe. Pri mne teda nehrozí celo sivý interiér. Potrebujem farby. Aspoň jeden výrazný prvok. A kovy a sklo a trochu glamour. So škandinávskym dizajnom u mňa veľmi nepochodíte. Niekomu to môže pripadať nesúrodé, no verte mi, že v konečnom dôsledku sa tak dá vytvoriť nápaditý a osobitý no pritom vkusný dizajn. A viem, že som vám ukážku toho nášho sľubovala už dávno, no zatiaľ som sa k tomu nejako nedostala, ale aj to raz bude (keď nájdeme niekoho, kto to pekne nafotí). Opäť sľubujem 😉 Zatiaľ aspoň táto koláž, pri pohľade na ktorú sa musím usmievať a schovávať peňaženku.

koláž inšpirácia bývanie snov art deco

Zdroj obrázkov: Pinterest.com a Favi.sk

KOLÁŽ: NITA 

 

(4) komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *