Adventný kalendár Móda

6. Brmbolcová / Adventný kalendár

Mik-mik-mikuláš, čo v tom vreci máš? No ja síce nemám vrece a nie som ani Mikuláš, ale mám adventný kalendár a vy ste na ňom práve otvorili šieste okienko. To dnešné ukrýva po dlhšej dobe opäť outfit. Tých teraz nebolo až tak veľa, hoci môj blog je hlavne o móde. Ešte ale musíme všetci chvíľu počkať a potom sa k outfitom opäť naplno vrátim.

Dva brmbolce

Som tvor čiapkový. Teda nikdy som na čiapky nebola a ešte po strednú školu som ich zaryto odmietala nosiť. No potom som raz dostala prievan na uši a od vtedy ma bolí celá hlava už pri menšom vetríku alebo nižšej teplote (aj v bezvetrí). Takže som poctivo začala nosiť čiapky. Najskôr nasilu, no postupne som sa do nich zamilovala. Aj napriek tomu, že kazia účes, respektíve niektoré účesy sú s nimi nezlúčiteľné. Ich počet sa v mojom šatníku každým rokom zvyšuje. V priemere zhruba o jeden až dva kusy. Najviac ma momentálne berú tie s kožušinkovými brmbolcami. Tento rok som si už kvótu naplnila, takže týmto si oficiálne zakazujem pozrieť sa na akúkoľvek ďalšiu čiapku.

A práve táto ružová je môj najnovší úlovok. Jej kúpa bola neplánovaná - to je vlastne v mojom prípade každá... Ale bola to láska na prvý pohľad. Šli sme na vianočné trhy (o tých si povieme nabudúce) a ja som síce mala čiapku, no tenkú a neuvedomila som si, že s krátkymi vlasmi mi až tak uši neuchráni. Ešte sme prišli len na námestie a mňa už ukrutne začínala bolieť hlava. No nič, potrebujem poriadnu čiapku, inak to nedám. Zamierili sme teda úplne k prvému stánku asi ako na trhoch tak s čiapkami, ktorý sme zbadali. A tam sa už na mňa usmievala táto nádhera. Neodolala som jej. 

Keby ste videli tú radosť. Ako keď dieťa dostane vysnívanú hračku. Aj pani predavačky sa na mne celkom pobavili. Podobný scenár sa odohral aj vlani. Tiež na trhoch a tiež s čiapkou. Vtedy som ju síce akútne nepotrebovala, no tiež to bola láska na prvý pohľad. Ale teraz to nie je o tej ale o tejto kráske ružovej. A s dvoma brmbolcami. No a ako to už s novými vecami býva, razom sa stanú číslom jeden a isté obdobie nič iné nenosím. Takže preto ju tu hneď takto zhurta predstavujem. Ja ju proste milujem. A aj keď niekomu môže pripadať infantilná, mne to vôbec nevadí. Tá vlaňajšia je so zajacom Bugsom takže o infantilnosti pomlčíme. 

Tehu - netehu šaty

Presuňme sa k šatám. Tie ste ešte tiež nevideli. Mám ich síce už zhruba od septembra a párkrát som ich aj mala na sebe, no teraz vyzerajú lepšie. To veľké brucho im viac pristane. Teda aspoň podľa mňa. 

Kupovala som ich v Mohito, takže nie sú vyslovene tehotenské, no ten strih je vhodný aj pre nás sloníkov. A to sa mi na nich páči, že ich využijem ako teraz, tak aj potom keď už brucho zmizne. Sú z veľmi príjemného materiálu a páči sa mi na nich, že nie sú obyčajne sivé ale hrajú trochu do strieborna. A tie kvetinky na nich sú také roztomilé. No a vhodné sú pre akúkoľvek vekovú kategóriu, postavu a tiež udalosť. Ich variabilita je nekonečná, takže sa ich kúpa určite oplatila. Možno ich v obchodoch ešte ulovíte a dokonca by už mohli byť aj v zľave. 

Ja som ich tento raz skombinovala opäť s legínami, ako inak. A s vysokými čižmami, ktoré mi robia tú najlepšiu službu. Už som niekoľkokrát zmieňovala, že som zmrzlina a akonáhle sa trochu ochladí začínam pod nohavice nosiť ešte pančuchy. To teraz ale nie je možné, proste toľko vrstiev cez brucho neznesiem a tak sú mojou záchranou práve tieto vysoké čižmy. Sú mäkké a teplučké, čím mi nahrádzajú jednu vrstvu a ja nemrznem. Navyše sa ľahko obúvajú, takže to zvládnem aj sama. No vyzuť sa je už ťažšie ale s tým mi väčšinou pomôže Michal. A keď nie je po ruke tak sa z nich súkam celkom vtipne 😀 . 

Šaty, šál - Mohito / Rifľová bunda - Primark / Čižmy - CCC / Kabelka - H&M / Čiapka - vianočné trhy


PHOTOS BY: MICHAL BÉRES (blog: CHILLI MØNKEY)

(4) komentár

 1. Krásný outfit! Ta čepice je úžasná:D

  1. Nita hovorí:

   Ďakujem 🙂

 2. Krásna maminka, čiapka aj bruško ?

  1. Nita hovorí:

   Ďakujem si poklad :-*

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *