Nezaradené

Balcony inspiration

Source: Pinterest.com
Dnes som sa rozhodla pripraviť opäť post, ktorý na mojom blogu nie je celkom tradičný. Momentálne sme ešte stále vo víre zariaďovania a dokončovania nášho príbytku. Väčšina vecí je už hotová a tak už len dolaďujeme posledné detaily. Momentálne dávame do poriadku balkón. Je to časť bytu, na ktorú sa často zabúda. Väčšina ľudí ho síce má na zozname nutností, keď kupujú byt, no málokto ho nakoniec plnohodnotne využije. Niekto tam chodí len na cigaretku, iný tam skladuje haraburdy a niekto tam len suší prádlo. U rodičov v Leviciach sme napríklad balkón nikdy nevyužívali. Máme tam odloženú zeminu na kvety a v chladnejších mesiacoch ho občas využijeme ako chladničku keď niečo nevojde do tej klasickej. Raz za čas na ňom mamina suší prádlo, no inak sa tam prakticky vôbec nechodí.

My s Michalom sme sa však rozhodli náš balkón v Senci využiť najviac ako sa dá. Nie je najväčší, no miesta je na ňom dosť a preto tam chceme mať oddychovú zónu (a ostane aj miesto na sušiak s prádlom). Už teraz na ňom máme kvety a bylinky a tiež sme už spravili sedenie. Ešte musíme vymeniť staré linoleum, ktoré bolo v dezolátnom stave, postaviť policu na ďalšie kvetináče a doplniť zopár detailov. Výsledok vám určite ukážem, no zatiaľ tu mám výber z obrázkov, z ktorých sme čerpali inšpiráciu.

Budem sa možno opakovať, no nepoznám lepšiu stránku na zbieranie inšpirácie ako je Pinterest. Nájdem tam všetko čo hľadám a ešte si to môžem pripnúť na nástenky a mať prehľad. Nič si nemusím sťahovať do počítača a vždy sa k vybraným obrázkom môžem vrátiť. A čo je najlepšie? Z akéhokoľvek zariadenia, či už z tabletu, PC alebo mobilu. Pinterest jednoducho zbožňujem a je to môj najčastejší spôsob prokrastinácie.

Ale späť k balkónu. Opäť sa chceme vyhnúť strohému sterilnému minimalizmu. Chceme farby, ktoré vnášajú do interiéru ale aj exteriéru útulnosť. Tiež nejaké tie lucerničky, sviečky a lampióny, ktoré nahradia pevný zdroj svetla. A kvety, veľa kvetov. Moja najideálnejšia predstava balkónu je niečo v takom marockom štýle. Tie ich farebné lucerny a veľa vankúšov a kobercov. Až taký veľký však náš balkón nie je a tiež je pomerne nákladné všetko zabezpečiť. Preto improvizujeme a snažíme sa, aby náš balkón orient aspoň niekoľkými prvkami pripomínal. Uvidíme ako to nakoniec dopadne, keďže ja som v štýloch veľmi nerozhodná a páči sa mi z každého rožka troška. Vždy sa snažím pospájať to rôzne do hromady, aby to bolo vkusné a osobité. Tak sa nechajte prekvapiť. Nakoľko balkón využívate vy a máte ho nejako upravený?
 

 

 

 

 

 

 

PICTURES: PINTEREST.COM
                                                                           PODPIS

(7) komentár

 1. perfektné, just wow ❤

  Izabell zo SYDNEY SLEEK

 2. perfektné, just wow ❤

  Izabell zo SYDNEY SLEEK

 3. Super! Mám krásný velký balkon a pořád přemýšlím, jak ho využít 🙂

  BLOND SITE

 4. Super! Mám krásný velký balkon a pořád přemýšlím, jak ho využít 🙂

  BLOND SITE

 5. Waaau ten koberec na tom prvom obrázku je úplne dokonalý! :3

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *