Autumn

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, aké ročné obdobie vás najviac vystihuje? Každý deň keď sedím za pracovným stolom, naskytá sa mi ohromný výhľad. Nie, nevidím more, lesy ani celé mesto. Dokonca z jednej aj z druhej strany bytovky sú dosť blízko ďalšie. No cez okno pod ktorým stojí stôl vidím dva krásne javory.

Prekrásne majestátne stromy. A až teraz som si tú ich nádheru všimla a uvedomila. Je to totiž prvá jeseň, ktorú prežívame v našom byte a práve tá jeseň ich teraz robí ešte krajšími a výraznejšími. Je to nádherný pohľad, pri ktorom si úplne zabudnete všímať tie okolité bytovky. A práve ten výhľad ma donútil zamyslieť sa nad podobnosťou ľudí s ročnými obdobiami. Je to možno celkom nezvyklé porovnávanie, no určite nie nemožné. Uvedomila som si, že ja som jednoznačne jeseň. Myslím si teda, že väčšina z nás je jeseň, ale určite sa nájdu aj nejaké tie letá, jari a zimy. No jeseň asi najviac vystihuje človeka. Dokáže byť nádherná, pestrá a veselá, no zároveň je chladná a tak trochu depresívna. Občas plače, zúri, aby nás v zápätí opäť zohriala tou trochou tepla čo jej ešte po lete ostalo. Vidíte tú podobu? Ktoré z ročných období najlepšie vystihuje vás?

 

A keď už tu máme tú jeseň, automaticky s ňou prichádzajú aj jej typické farby. Aspoň teda v móde, pretože reálna jeseň je omnoho farebnejšia než tovar na pultoch obchodov. Tentokrát som zvolila tú najtypickejšiu farebnú paletu a to bordová, čierna a tmavo alebo aj army zelená. Teda až na tie fialové vlasy, tie sa trošku vymykajú. Tieto farby sa v poslednej dobe do môjho šatníka dostávajú viac a viac. Už v lete som začala inklinovať opäť po dlhšom čase k čiernej a tmavo zelenej a tak sa zdá, že mi to nejakú tú dobu ešte ostane. Myslím, že som si na teraz našla štýl, ktorý mi sedí a určite na tom veľkú zásluhu má aj účes. Nebudete mi veriť, no prvý raz v živote som naozaj spokojná so svojimi vlasmi. S ich strihom, farbou aj kvalitou. A práve vďaka tomu som vlastne vyrovnanejšia a spokojná celkovo sama so sebou. A to mi pomáha aj pri obliekaní. Opäť ma baví kombinovať, vymýšľať a skúšať. Tak ako v tomto prípade, kedy som vyskúšala tohoročný trend šaty na tričku. Ideálna kombinácia na jeseň, keď sa ešte odmietate vzdať letných kúskov, no zároveň ich potrebujete trošku prispôsobiť chladnému počasiu. Vyskúšajte to a určite nebudete ľutovať. Práve vďaka tričku potom ľahučké šatočky vyzerajú dobre aj s hrubšími pančuchami, čo rozhodne tiež nie je na škodu. K tomu kožená bunda a veľký teplučký šál a môžeme vyraziť na prechádzku.

 

 

 

 

 

 

T-shirt, Scarf, Shoes – H&M/ Dress – Stradivarius/ Bag – Forever 21/ Leather jacket – Steffel
 
PHOTOS BY: MICHAL BÉRES
                                                                               PODPIS

9 thoughts on “Autumn

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *