Móda Nezaradené

Ako som sa rozhodla viac počúvať srdce

Toto nebude článok o láske a vzťahoch. Bude to článok o živote. O životných rozhodnutiach, väčších či menších, pre niekoho banálnych pre iného absolútne fatálnych, pre ďalšieho an...ych, jaj to už sme niekde inde. Hlavne teda o tom, ako som sa rozhodla zmeniť svoje nastavenie.

zelená blúzka

RESET. Posledné obdobie som mala trochu ťažšie. Povedala by som, že som mierne depkovala, čo ste si možno všimli na instagrame pri zmienke o mojich narodeninách. Ale rozhodla som sa spraviť vo svojej hlave jeden veľký reset. Len tak z minúty na minútu, alebo teda zo dňa na deň. Večer v posteli som si povedala, že potrebujem zmenu a ráno som sa zobudila s iným nastavením. A viete čo? Posledné dva dni boli zrazu úplne fajn. Proste som prestala nad všetkým donekonečna premýšľať.

A presne o tom to dnes bude. Naučíme sa, ako prestať všetko analyzovať a jednoducho začať žiť. A naučíme sa to spolu, pretože ja to ešte stále nemám zmáknuté, no snažím sa. Aby som vás uviedla do problematiky, som človek nesmierne zodpovedný (pokiaľ nejde o školu, čo našťastie už nejaký ten piatok nejde :D). Každý vážnejší krok, každé jedno rozhodnutie musím mať dokonalo premyslené. Musím mať aspoň polovičnú istotu, že to dobre dopadne a že nebude nasledovať absolútne zlyhanie. V podstate nikdy nekonám zbrklo (iba pri nakupovaní, ale tam sa lepším, prisahám) a keď by niečo vyžadovalo veľa zmien, nemuselo by to ísť ľahko a možno by to nebolo to najlepšie riešenie, tak do toho jednoducho nejdem.

kabát

retro outfit

No v poslednej dobe som mala pocit, že kvôli tomuto môjmu nastaveniu nežijem naplno. Niečo si vymyslím, vysnívam, predstavím, no v zápätí o tom začnem uvažovať, premieňať to na drobné, písať scenár a hodím to do pomyselného šuflíka s nálepkou ZAMIETNUTÉ! Ale ja to už takto nechcem. Iný sa učia hovoriť NIE, ja sa idem učiť hovoriť ÁNO. Áno svojim snom áno zážitkom. Samozrejme viem, že teraz už to nie je len o mne. Som mama a manželka, preto musím zohľadňovať aj tento aspekt, no to neznamená, že sny sú už zakázané. Život sa neskončil! Takže s Michalom začíname snívať vo väčšom a tento raz, si tie sny splníme.

Teraz nevravím o tom, že by sme sa presťahovali na opačný koniec Zeme. Len chceme viac žiť a užívať si v rámci našich možností. Neriešiť úplne každé Euro (našťastie si to môžeme dovoliť), investovať viac do zážitkov, ukázať Riškovi o čom je život, skúsiť nové veci, rozbehnúť nové projekty a ktovie, možno sa aj niekam presťahovať. Budeme počúvať naše srdcia, ktoré sa za tie roky už parádne zladili. A to, o čom sme sa rozprávali po večeroch pri telke, alebo v aute počas dlhších ciest začneme konečne realizovať. To nevadí, že to občas možno úplne nedopadne podľa našich predstáv, dôležité bude, že to vôbec skúsime. Tú nalinkovanú časť našich životov máme za sebou, je na čase naladiť sa na dnešnú dobu.

čierny klobúk

kabát a klobúk

Ak ste dočítali až sem a ešte ste aj pochopili o čo mi išlo, ste super. Ak do toho idete so mnou, dajte mi vedieť. Ja tú našu cestu budem určite dokumentovať, takže ak ste zvedaví, sledujte môj Instagram anita_beresova.

PHOTOS BY: MICHAL BÉRES (blog: CHILLI MØNKEY)

 

 

(2) komentár

  1. Sabi hovorí:

    V prvom rade vyzeráš úžasne. Nepoznám nikoho, komu by sa rozšírené rifle hodili viac ako tebe. 😉 A je najsvätejšia pravda, že všetko je to v hlave a základom je pevná vôľa. Držím ti palce, aby si šla tou cestou, ktorá ťa bude robiť šťastnou a spokojnou. 🙂

    Sabi z blogu Beautiful savage

    1. Nita hovorí:

      Ty ma vieš vždy tak potešiť 🙂 Ďakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *