Mama svet Móda

Ako sa vysporiadať s únavou

Posledné dni som nejaká unavená. Haha naposledy, keď som vám toto písala, nakoniec vysvitlo, že som tehotná. Tentokrát to tak ale určite nie je. No posledné týždne sa toho nakopilo celkom dosť a ja mám pocit, že stále len niekde lietame. Alebo sa s niekým stretávame a plníme si rodinné povinnosti. Nie že by ma to obťažovalo, som rada keď sa rodina stretáva, no je to celkom vyčerpávajúce.

žltá sukňa a fake loyalty

Rodinné povinosti

Hlavne s malým dietkom, ktoré chce každý vidieť, nosiť na rukách a zabávať. Nikoho nesmieme vynechať, u každého stráviť čas dostatočný na to aby nepovedali, že hneď len utekáme a všade byť v dobrej nálade a striehnuť, kde sa vlastne to naše dieťa práve nachádza. Každému opakovať či, čo a ako papáme, koľko prespí a či je stále taký nasmiaty.  Režim, ktorý si budujeme je ten tam a nikoho nezaujíma, lebo veď prečo by mal cez deň spať, keď oni ho chcú povarovať. Ja to všetko chápem, naozaj, že im je vzácny a teší ma, že ho všetci tak ľúbia a radujú sa z neho. No potom prídeme domov a dieťa rozmaznané nosením na rukách to vyžaduje aj doma. Podotýkam, že má už osem kíl a ja teda mám čo robiť. Potom na chvíľu zaspí a ja som celá rada, že si môžem na chvíľu sadnúť. Nie to ešte popratať domácnosť či navariť. A to ešte nebehá :D.

žltá sukňa a fake loyalty

žltá sukňa a fake loyalty

Neberte to tak, že sa sťažujem na materstvo. Nie, to je úplne super a toho nášho špunta zbožňujem. Vôbec mi nerobí problém venovať mu každú minútu dňa, no myslím si, že mám nárok vyhlásiť, že som unavená. Keď máme svoj režim a fungujeme v zabehnutých koľajách je to super. No keď prídu takéto väčšinou víkendy, mám dosť. V podstate sme spolu a zároveň vlastne nie sme. Domov prídeme úplne uťahaní, čo ma teda najviac mrzí za manžela, pretože ten potom zas musí fungovať celý týždeň v práci. Každé ráno a poobedie, niekedy aj počas dňa šoféruje, takže musí byť dokonale bdelý, hlavne v tej bláznivej bratislavskej premávke. No a potom príde ďalší víkend a kolotoč pokračuje. Utešuje ma už pomyslenie na to, že prázdniny sú v polovici a čoskoro toto obdobie skončí. Nás ešte nejaké tie povinnosti ale aj radosti spojené s letom čakajú. 

žltá sukňa a fake loyalty

žltá sukňa a fake loyalty

žltá sukňa a fake loyalty

Farbami proti únave

Preto som rozhodnutá ustáť to s úsmevom a vo farbách. A to je môj recept ako bojovať s únavou a prípadnou mrzutosťou. Pretože, čo si budeme klamať, ja teda viem byť dosť mrzutá a vtedy som naozaj nepríjemná. Preto sa snažím vyhýbať čiernym outfitom a siaham po farbách. Napríklad ako táto žltá sukňa. Stačí si obliecť podobný kúsok a dobrá nálada je zaručená. Únava potlačená. 

Tak som sa vám dnes trošičku posťažovala, už tu dávno nebol podobný článoček, tak dúfam, že mi to prepáčite. A môžete mi napísať do komentára, ako s únavou a zlou náladou bojujete vy. Za každý ďalší tip budem vďačná.

žltá sukňa a fake loyaltySukňa - Calioppe/ Taška - Fake Loyalty

žltá sukňa a fake loyalty

žltá sukňa a fake loyalty

PHOTOS BY: MICHAL BÉRES (blog: CHILLI MØNKEY)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *