Nezaradené

Advent calendar, #9: Film tips

Priznám sa, dnes som skoro na článok zabudla. Nemala som ho dopredu pripravený a pri všetkom zhone, ktorý momentálne okolo mňa panuje, mi článok úplne vyfučal z hlavy. Ale spomenula som si, takže poďme na to.
Dnes som tu s tipmi na filmy, ktoré sa podľa mňa oplatí vidieť.

Pre mňa celkom najnovší je Doctor Strange. Boli sme na ňom len nedávno, keďže sme sa chceli vyhnúť veľkým davom a preplnenej sále. A film sme si naozaj užili. Celá partia sme veľký fanúšikovia Marvel filmov. Máme ich všetky napozerané a momentálne dávame maratón, kedy ich spolu pozeráme od znovu. Počas filmov si dávame brainstorming a nakoniec spriadame rôzne teórie, ako sa to asi bude ďalej vyvíjať. Na Dr. Strange sa dlho tešili a nesklamal nás. A opäť nám pootvoril dvierka k ďalšiemu vývoju a ponúkol nové teórie. No necháme sa prekvapiť, ako to celé pôjde ďalej.
Ďalším, pomerne novým filmom, je aj Sirotinec pre neobyčajné deti pani Peregrinovej. Je to proste Burtonovka. Tim Burton sa nezaprie a ani tento film sa nijako nevymyká z jeho štandardov. Skvelé kostýmy, zaujímavý príbeh a dobré herecké výkony. Nám sa film veľmi páčil a tešíme sa ak bude aj pokračovanie. Pretože knižná verzia má viac častí 😉
Woody Alan sa opäť vrátil do New York city. A spravil ďalší skvelý film. Osobne jeho filmy naozaj milujem. Viem, že to zrejme nesadne každému, preto som aj Michala upozorňovala, že možno ho to až tak veľmi baviť nebude. No nakoniec som bola prekvapená, že ho film zaujal a páčil sa mu. Mne sa teda páčil ešte viac aj keď zrovna Kristen Stewart a Jesse Eisenberg nie sú práve moji najobľúbenejší herci. Woody to ale zachránil a ja tomuto filmu dávam 5* z 5.
Tak toto bola komédia. Mila Kunis naopak patrí do okruhu mojich obľúbených herečiek, a preto keď je nejaký nový film kde hrá, chcem ho vidieť. A Matky na ťahu boli dobrá voľba. Je to super zábava, nasmejete sa, možno si aj povzdychnete a určite jej dáte za pravdu. A zabavia sa aj muži, vyskúšané!
A teraz niečo vážnejšie. Anthropoid je dosť ťažký film z prostredia druhej Svetovej vojny. Odohráva sa v Prahe a je podľa skutočných udalostí. Dej je o príprave atentátu na Heydricha. O týchto udalostiach ste určite počuli a približne viete o čo išlo. Ja som chvíľu mala obavy, ako to bude spracované, keď to točia Američania. Predsa len ich spracovanie udalostí sa len málokedy priblíži skutočnosti a zo všetkého spravia veľkú show. Pri tomto filme to tak ale nebolo. Zostala som veľmi milo prekvapená ako dobre to spracovali. Film je nabitý emóciami a teda mnou tiež riadne zmietali. Zoberte si k sebe vreckovky, lebo ich určite budete potrebovať.
Posledným odporúčaným filmom bude Prekliaty ostrov so skvelým Leonardom. Tento film som videla už niekoľkokrát a v podstate do dnes nechápem. A aj práve kvôli tomu sa dá pozerať zas a znova. Pretože zakaždým nájdete nejaký detail, ktorý vám pred tým unikol. A zakaždým dospejete k novému záveru. Aj keď v konečnom dôsledku vlastne stále nebudete chápať. Ak má niekto vysvetlenie, napíšte mi 😉
To je z filmových tipov všetko. Ak máte aj vy nejaké tipy na zaujímavý film napíšte ich do komentárov. Rada si rozšírim obzory. A zajtra bohužiaľ článok nečakajte. Nestihla som ho pripraviť a máme nabitý program, takže ho ani nestihnem. Ospravedlňujem sa, naozaj ma to mrzí, keďže plán bol jeden článok každý deň. No stále sa môžete zapojiť do Giveaway o balíček dekoratívnej kozmetiky od značky NYX, tak verím, že vám to aspoň tá vynahradí.
SOURCE OF PICTURE: PINTEREST
                                                                               PODPIS

(1) komentár

  1. Právě jsi mi připomněla ten film s mamkama. Úplně jsem na něj zapomněla! Jinak máš super blog a začínám tě sledovat 😉 Tak když budeš chtít, můžeš se mrknout ke mě na blog a také se stát pravidelným čtenářem.

    http://www.jdeocestu.blogspot.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *