Krása

Advent calendar, #7: Cosmetic random N°4

Konečne sa mi podarilo nafotiť ďalší článok zo série Cosmetic random. Tentokrát tu mám opäť zopár produktov, ktoré mi vyhovujú, ale aj také, ktoré ma sklamali. Tak sa na ne poďme spoločne pozrieť.
Prvými, dá sa povedať ešte novinkami, sú tekuté rúže od NYX. Na fotke vidíte 4, no spokojná som len s dvoma. A to konkrétne s prvými dvoma NYX Liquid Suede v odtieni 01 Stone Fox a 23 Club Hopper. Dlho som hľadala sivý rúž, ale u nás to nebolo vôbec jednoduché. Z internetu takéto veci nerada kupujem, takže som netrpezlivo očakávala príchod značky NYX na Slovensko. Vedela som, že tam určite budem mať šťastie. A tak aj bolo.

A rovno so sivým som si kúpila aj hnedý, ktorý má nádhernú čokoládovú farbu. Sú to matné tekuté rúže, avšak neuschnú na perách tak ako sme pri tomto type zvyknuté. A to mi vyhovuje, pretože tým pádom nevysušujú a dajú sa ľahšie opraviť. Nevydržia síce toľko ako iné, no stále je to dostačujúca výdrž. Takže pre mňa rozhodne top a určite pôjdem aj do iných odtieňov.

Čo sa ale týka ďalších dvoch Comic Metals, z tých som sklamaná. Keď som ich kupovala, nesmierne som sa tešila z tých farieb. Hlavne teda z tej petrolejovej. No keď som ho doma vyskúšala, nadšenie opadlo. Hneď po nanesení je krásny. Farba naozaj zodpovedá a aj sa tak krásne trbliece. No nemôžte ani rozprávať, nie to ešte jesť. Rúže sú trochu lepkavé a čo je ešte horšie, z vnútornej strany pier sa drolia, opadávajú a následne lepia na zuby. Po chvíli to vidno aj zvonka a teda úsmev tiež nie je práve lákavý. Takže dobré tak na fotenie, no nie na bežné nosenie. Ja mám odtiene 02 Fuchsia Fusion a 07 Electromagnetic.

Ďalšie tu mám ceruzky a linky na oči opäť od NYX a tiež od Catrice. A zo všetkých som nadšená. Skvele sa s nimi pracuje, tie od Catrice majú príjemnú krémovú textúru, dobre sa nanášajú. Môžete nimi nakresliť ostrú linku alebo ich rozmazať. Aj výdrž je výborná. Mám ich v odtieňoch 210 Brownzer, 140 Chocwaves, 070 Take The Grehound. Biela Jumbo eye pencil od NYX je tiež poklad. Väčšinou ju používam na spodnú vnútornú linku pre rozjasnenie a otvorenie oka, no je skvelá aj ako podklad pod očné tiene. A na záver tu máme tekuté očné linky vo forme fixy. Po jednej zlej skúsenosti som dlho túto formu liniek bojkotovala. Teraz som jej však znovu dala šancu a dobre som urobila. Aj tmavozelená Colored Felt Tip Liner(04 Teal) aj čierna Super Skinny eyeMarker (Carbon Black) sú naozaj super. Pekne precízne s nimi vytvoríte úplne tenkú ale aj výraznú hrubšiu linku. Neotláčajú sa, dobre držia, no čo viac si priať.

Toto duo milujem. Možno ste si všimli, že som si nechávala odrásť farbené vlasy. Keď som sa dala ostrihať, mala som už len svoju farbu. Tá ma však prestala baviť a tak som si vlasy dala opäť zosvetliť, aby som ich následne mohla natónovať do fialova. Všetky tieto kroky boli pre ne záťaž a tak som nechcela podceniť starostlivosť. V kaderníctve som si kúpila tieto dve zlatíčka od značky L´Oréal. Šampón je určený na farbené vlasy, obsahuje UV filter a vitamíny na ochranu farby ale tiež dobrú kondíciu vlasov. A okrem toho ešte nádherne vonia. Vlasy mám po ňom krásne jemnučké, no zároveň sa s nimi dobre pracuje.

Druhou láskou je kondicionér na jemné a poškodené vlasy, ktorý obsahuje arganový olej a myrhu. Opäť krásne vonia a vlasy sú po ňom pekné lesklé, no nie sú spľasnuté. Ten však nepoužívam pri každom umývaní, aby vlasy nezaťažil.

A tu sa dostávame k produktom, ktoré ma až tak nenadchli alebo ma vyslovene sklamali. Prvým je makeup Excellent od Gabriela Salvete. Je to vysoko krycí makeup so SPF 30. To všetko je super. Farba je síce trošku tmavšia, keďže som ho kupovala na leto. No ani vtedy som ho nemohla používať, pretože… nie som tekvica a neopálim sa do oranžova. Tento makeup totiž strašne zoxiduje a dostane oranžový nádych. Proste celé zle a tak leží na polici a čaká kedy skončí v koši. Fotku už má, asi môže putovať.

Ďalšie dva produkty, ktoré ma sklamali sú tieto očné tiene od Essence. Viem, že to nie je žiadna drahá značková kozmetika, no aj tak mám ich produkty rada a vždy tam nájdem niečo, čo je dobré. Tieto tiene to však nebudú. Ešte ten svetlý zlatý je celkom fajn. Dá sa použiť ako rozjasňovač, no ten ružový je úplne nanič. Má slabú pigmentáciu a nedá sa dobre aplikovať ani štetcom, ani aplikátorom a ani prstom. Takže spolu s makeupom ďalší adept na vyhodenie. Možno ale ešte dostanú šancu pri nejakom halloweenskom diele.

Posledným výrobkom je tento prírodný francúzsky íl od Soaphoria, z ktorého sa dajú robiť pleťové masky. Kupovala som ho na svoju momentálne problematickú mastnú pleť so sklonom k akné. No nemôžem ho používať. To že bude trošku vysušovať som očakávala a vlastne aj chcela. No na pleti ma strašne svrbel a štípal, takže som ho po pár minutách musela umyť. A to teda nemám citlivú pleť, ktorá by takto reagovala na akúkoľvek kozmetiku. Takže íl čaká na svojho nového majiteľa, ktorý ho znesie a urobí mu lepšiu službu ako mne. Ak máte záujem, ozvite sa.

Ak máte s niektorými z produktov podobnú alebo úplne inú skúsenosť, budem rada ak mi ju napíšete dolu do komentárov. Nech dáme dokopy čo najviac informácii. Prajem vám ešte krásny siedmy decembrový deň a nezabudnite sa zapojiť do Giveaway o balíček dekoratívnej kozmetiky od značky NYX.

PHOTOS BY: NITA
                                                                               PODPIS

(4) komentár

  1. tie tekuté rúže majú ozaj super odtiene, NYX je v tomto fajn 🙂

    Sabi z blogu Beautiful savage

  2. Mám zkušenosti se Soaphoria a byla jsem strašně spokojená 🙂

  3. Áno, NYX je naozaj jednička u nás čo sa farieb rúžov týka. Majú hádam každú na akú si spomenieš 😀

  4. To je super, ja som nič iné od nich neskúšala tak neviem. A tu konkrétne to asi ani nebude značkou ako samotným ílom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *