Nezaradené

Advent calendar, #5: Christmas tag

Už dlhšiu dobu som pokukovala po rôznych tagoch na iných blogoch a YT kanáloch. Rozmýšľala som, že by som nejaký spravila aj ja, no nevedela som sa rozhodnúť či vo forme videa, alebo ako článok. Na také urozprávané video si zatiaľ netrúfam, takže vyhrala druhá možnosť. Preto vám v dnešnom piatom adventnom článku prinášam Vianočný tag. Otázky som povyberala z rôznych iných, takže je to taký mišmaš, no každá sa týka Vianoc. Takže sa zas o mne dozviete niečo viac.

1. Aký film je v období Vianoc tvoj najobľúbenejší?
Každý rok sa veľmi teším na program Českej televízie, ktorá vždy predstaví nejakú novú, väčšinou čertovskú, rozprávku. Ak by som si ale mala vybrať jednu konkrétnu, tak pre mňa to je jednoznačne Láska rohatá. Je to tááák krásna rozprávka.
2. Aká je tvoja obľúbená vianočná farba?
Určite zlatá. Tá dá všetkému taký punc sviatočnosti a elegancie. A to nie len na Vianoce. Ale paradoxne náš prvý stromček sa bude niesť v úplne iných farbách. Veď uvidíte čoskoro. A ak sledujete môj Instagram, možno si aj dokážete tipnúť.
3. Predstav si, že je Štedrý večer. Ostaneš v teplákoch, alebo sa slávnostne vyobliekaš?
Jednoznačne možnosť B. U nás je takým zvykom, že k štedrovečernej večeri si sadáme pekne oblečení. Takže žiadne tepláky nehrozia.
4. Pokiaľ by si mohla tento rok kúpiť darček len pre jednu jedinú osobu, pre koho by to bolo?
Pre seba, aby si ostatní nezávideli :D. Ale nie, to je ťažká otázka. Zrejme by som v takom prípade nekupovala darček nikomu. Nerada by som vyberala koho obdarujem a koho nie.
5. Kedy otvárate darčeky?
Na Štedrý večer po večeri. Takže zhruba o nejakej 19:00.
6. Upiekla si niekedy perníkovú chalúpku?
Áno upiekla a aj keď to chvíľu vyzeralo, že sa rozpadne, nakoniec to ustála. Ale nebola jedlá 😀
7. Čo robíš cez vianočné prázdniny?
Od kedy už  nechodím do školy a nemám ani striktnú pracovnú dobu, tak to ani ako prázdniny nevnímam. Ale teším sa na tie dni, pretože Michal má konečne dovolenku a môžeme byť spolu a s rodinou. Už niekoľko rokov po sebe chodíme s kamarátmi na silvestrovskú chatu, len ten sneh nás nejak obchádza, takže nemôžem napísať, že lyžovačku.
8. Máš nejaké vianočné prianie?
Aby ľudia boli k sebe milší a tolerantnejší a aby sa viac usmievali.
9. Aká je tvoja obľúbená vianočná vôňa?
Možno čakáte klasiku ako škorica alebo ihličie. No ja sa najviac teším na vôňu vianočnej kapustnice.
10. Aké je tvoje obľúbené vianočné jedlo, prípadne maškrta?
Linecké pečivo a spomínaná vianočná kapustnica.
11. Kedy zdobíte stromček?
Minulé roky som vždy stromček zdobila ja s ocinom na Štedrý deň. No tento rok budeme zdobiť náš prvý spoločný stromček s Michalom u nás doma a to už  za pár dní, aby sme si ho poriadne užili 🙂
12. Aké sú tvoje obľúbené vianočné pesničky?
Milujem, keď sa v kostole počas vianočných sviatkov spieva po každej omši Tichá noc. A z takých komerčných sa mi s Vianocami najviac spájajú vianočné hity od Boney M, ktoré u nás vždy zneli počas Štedrého dňa. Ale samozrejme klasiku Last Christmas alebo All I want for Christmas si “zaspievam” každý rok.
13. Máte živý, alebo umelý stromček?
Keď som bola úplne malá, mali sme vždy živý. No potom sa raz nestihol kúpiť, tak mamina kúpila umelý a od vtedy máme ten. Aj s Michalom budeme mať umelý. Príde mi to ako lepšia možnosť. Stojí menej peňazí, netreba ho kupovať každý rok, neopadáva a už sa dá nájsť takmer na nerozoznanie od živého. Ekonomickejšie aj ekologickejšie.
To je z vianočného tagu všetko. Opäť som sa vám snažila predstaviť zas z trochu iného svetla. Tak schválne, dajte mi do komentárov vedieť, či máte niektoré body rovnako.

(4) komentár

  1. Už sa neviem dočkať prázdnin, ale na druhej strane mi príde, že strašne rýchlo zbehol tento rok. Tento rok aj ja chcem vyskúšať upiecť perníkovú chalúpku tak dúfam, že sa mi to podarí. So stromčekom máš úplnú pravdu, že umelý je omnoho lepší a časovo menej náročný. 🙂

    https://thefashiontwiins.blogspot.sk/

  2. Také máme umělý stromek, vypadá hezky a není z toho takový bordel jako z toho živého 😀
    HAUTE BASICS giveaway

  3. Áno, ja mám tiež pocit, že to rýchlo ubehlo. Budem držať palce pri pečení a hlavne skladaní medovníkovej chalúpky 😉

  4. Presne tak 🙂 A navyše každý rok už dopredu vieš, že budeš mať pekný stromček a nemusíš dookola hľadať nejaký "použiteľný".

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *