Nezaradené

Advent calendar, #23: Christmas photos from childhood

Ahojte. Verím, že si naplno užívate posledný večer pred Štedrým dňom. My už máme všetky darčeky pobalené, koláče sú napečené a domácnosť uprataná. Snáď to tak je už aj u vás a môžete konečne vypnúť a len pozerať rozprávky.

Dnes som si pre vás pripravila článok s fotkami z detstva. Myslím, že každý má z detstva fotky pod vianočným stromčekom. Akosi to ide automaticky k sebe. Či už dieťa a stromček alebo dieťa a torta. Taký záber sa nájde vo väčšine rodinných fotoalbumov. A sú to tie najmilšie zábery. Veď kto sa zo stromčeka teší viac ako deti? Stromček je krásna súčasť týchto sviatkov. Je to nádherný symbol a často si deti okrem darčekov najlepšie pamätajú z detstva stromčeky.
My sme teraz boli zdobiť stromček u babiny. Má klasický umelý stromček, no ešte farebné staré svetielka a tiež klasické sklenené farebné ozdoby. V takom istom štýle majú stromček aj moji rodičia. Krásny farebný. A presne pri zdobení stromčeka u babiny som si uvedomila, že hoci dnes inklinujú ľudia k jednej maximálne dvom farbám na stromčeku a každý je elegantný a dokonale vyzdobený, tie klasické “staré” stromčeky majú väčšie čaro. Nie sú dokonalé, no sú veselé, sú na nich ozdoby, ktoré majú svoju históriu, sú osobité a sú krásne. Krásnymi ich robí každá jedna spomienka a to aké sú krehké. Dávame na ne veľký pozor, pretože to nie sú len farebné guličky. Každý tá guľa v sebe ukrýva spomienku na niektoré Vianoce. A presne to dáva stromčeku to čaro.
Adventný kalendár je takmer prázdny. Zajtra som tu ešte s jedným článkom a potom si idem naplno užiť sviatky. A to isté urobte aj vy. Užite si riadne tieto krásne sviatky, rodinu, koláčiky, rozprávky a pohodu. Oddýchnite si. Vidíme sa zajtra. Krásny večer prajem.

PHOTOS BY: FAMILY ARCHIVES
                                                                               

(1) komentár

  1. Super článek! Přeji krásné Vánoce!:-)

    http://www.jdeocestu.blogspot.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *