Nezaradené

Advent calendar, #2: Tips for gifts for him

Otváram druhé okienko na mojom blogovom adventom kalendári a to skrýva Tipy na darčeky pre neho. Chlapom je niekedy ešte ťažšie kúpiť darček ako ženám. Ja mám napríklad každý rok problém vybrať niečo pre ocina a bratov. S Michalom si väčšinou dávame spoločné darčeky, takže to je jednoduchšie. A úplne najľahšie sa vyberajú darčeky pre malých synovcov.


Dnes som pre vás pripravila krátky zoznam najuniverzálnejších darčekov. Zvláštnymi a inými ich robia skôr použité materiály alebo farby.

1. Peňaženka – Peňaženka je pre chlapa podľa mňa ten najlepší a najvďačnejší darček. Na rozdiel od tých dámskych, je pánska peňaženka nadmerne namáhaná. A teraz nemám na mysli, že by páni museli všetko platiť. Skôr narážam na to, že peňaženku nosia neustále v zadnom vrecku nohavíc. Trpí tým aj vrecko aj peňaženka a tak je frekvencia jej výmeny vyššia. Čo tak ale vyskúšať drevenú peňaženku? Drevo je pevnejšie, odolnejšie a keď už nič iné, bude ho v tom vačku tlačiť a možno sa aj naučí, že tam sa peňaženka nosiť nemá. Navyše drevená peňaženka od BeWooden aj dobre vyzerá a určite ju bude hrdo vyťahovať aby vám zaplatil ďalšie topánky, ktoré nepotrebujete.

2. Motýlik – Posledné roky sa do módy vracia nosenie pánskych motýlikov. A to je dobre. Motýlik je krásny doplnok a skvelo oživí obyčajný oblek. Zvlášť ak je drevený. Na prvý pohľad zaujme a zožne pochvalu na každom kroku. A nemusí byť nutne len k obleku. Dnes sa toleruje aj kombinácia košele, riflí a športového saka a aj do takejto kombinácie môže pribudnúť drevený motýlik. Či už ten ktorého  idete obdarovať nosí košele dennodenne alebo len na príležitosti, takéhoto motýlika istotne ocení. Ako darček je vhodný aj pre brata, kamaráta ale aj partnera či ocka.

3. Pánska kozmetika – Našťastie doba, kedy sa muži o svoj zovňajšok nestarali je už dávno preč a každý chlap používa minimálne deodorant. Ten si ale kúpi aj sám. Vy mu radšej kúpte set prírodnej pánskej kozmetiky. Prírodná kozmetika všeobecne je citlivejšia k pokožke ( a tú mávajú chlapi častokrát citlivejšiu než my ženy) a nebýva tak silno parfumovaná. To aký balíček je najvhodnejší viete vy samé, podľa toho, čo ten komu ho kupujete používa. Ak chlap nie je prehnane zaťažený na starostlivosť o seba, nekupujte mu hneď očný krém, postačí sprchový gél a voda či krém po holení.

4. Rámik na fotku – Aj mužovi môžete dať ako darček vašu spoločnú fotku. Či už je to brat, kamarát, priateľ, manžel alebo otecko. S každým z nich istotne máte kopu fotiek, ktoré zachytávajú pekné spomienky. Podarujte mu ju v peknom rámiku, ktorý si môže dať do izby alebo na pracovný stôl, aby mu pri každom pohľade vykúzlila úsmev na tvári a zahriala pri srdiečku. Nie len ženy dokážu byť sentimentálne.

5. Opasok – Páni majú radi praktické darčeky. A opasok je jedným z nich. Zároveň je však aj pekným doplnkom, dá sa kúpiť v rôznej cenovej kategórii a tak sa hodí ako darček pre ktoréhokoľvek muža vo vašom živote.

6. Kniha – U nás sa knihy mužom v rodine nekupujú. Teda okrem Michala, ale to si ja netrúfam, pretože trafiť sa mu do vkusu je ťažké. Inak ani jeden chlap v našej rodine knihy nečíta. Ak ale máte doma výnimku, poobzerajte sa po jeho knižnej zbierke a zhodnotte, aký skvost mu ešte chýba. Určite ho potešíte. Ak máte doma rockera telom i dušou, vyskúšajte napríklad Kroniku rocku. Je to super kniha, ktorá ponúka prehľad všetkých rockových kapiel, ktoré kedy existovali aj so stručným prierezom ich tvorby.

7. Hodinky – Hodinkami môžete obdarovať ocka alebo partnera. Je to osobnejší a hodnotnejší darček, preto je dôležité vyberať podľa osobnosti a vkusu toho, kto ich bude nosiť. Bude ich mať pri sebe predsa každý deň. Hodinky sa často aj dedia, hlavne tie pánske, preto možno stojí za zváženie vybrať drahší a kvalitnejší kúsok. Môžete na ne tiež dať vygravírovať nositeľove iniciály alebo nejaký krátky výrok, ktorý pre vás oboch niečo znamená. Spravíte ich tak ešte osobnejším a pri každom pohľade na ne si dotyčný spomenie práve na vás.

8. Šál – Farebný šál! Bojujme spolu proti čiernym a sivým pánskym šálom. Kde je napísané, že muži nemôžu nosiť farby? A hoci nie je ešte taký pestrý výber, keď sa posnažíte určite nejaký pekný farebnejší nájdete.

Želám vám pevné nervy a veľa predstavivosti pri výbere toho správneho darčeku pre všetkých mužov a chlapcov, ktorých chcete na Vianoce obdarovať. A budem rada, ak dáte do komentárov aj nejaké svoje tipy na vhodné darčeky pre mužov 🙂

PICTURE BY: NITA

                                                                               PODPIS

 

(1) komentár

  1. Veľmi pekné tipy! Aj tá vianočná výzva sa mi pozdáva ʕ•́ᴥ•̀ʔっ

    * Le blog de la Licorne *

    * Súťaž s Notinom o kupón v hodnote 20€ *

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *