Cestovanie

Advent calendar, #16: Budapest

 

Cez víkend sme s Michalom a pár kamarátmi navštívili Budapešť. Síce som tam už bola nespočetnekrát, teraz to bolo prvý raz tak naozaj turisticky. Pred tým sme sa tam chodili s rodičmi kúpať do kúpeľov (ktorých majú naúrekom), alebo nakupovať. Prejsť po meste sme sa boli asi dvakrát (aspoň čo si ja pamätám). Takže tentokrát to bolo celkom iné.
Ubytovali sme sa v hosteli Full Moon v centre mesta, odkiaľ sme to mali všade doslova na skok. Na začiatku sme zostali trošku zaskočení, keď sme zistili, že na prízemí hostela sa nachádza nočný klub, no nakoniec nám to večer vôbec neprekážalo a tiež sme sa šli aj napriek množstvu kilometrov v nohách ešte zabaviť. Hneď sa nám lepšie zaspávalo a hluk nám potom už vôbec neprekážal. Navyše, vstup sme dostali zdarma ako ubytovaní hostia tak by bola škoda nevyužiť to. Ďalším plusom bolo, že sme nemuseli brať so sebou žiadne veci, bundy ani nič, len sme sa mohli v pohode zabávať a tancovať.

Vráťme sa ale k samotnej Budapešti. Oba dni sme nachodili množstvo kilometrov a videli sme kopu pamiatok a krásnych budov. Historické centrum má naozaj veľmi peknú architektúru a aj keď niektoré budovy vyslovene kričia, že by potrebovali zrekonštruovať, aj tak má Budapešť svoje čaro. My sme boli nadšení z každého jedného domu, uličky, metra, ba aj starých električiek. Na kráse mestu pridávali aj samotné vianočné trhy, kvôli ktorým sme tam vlastne tiež išli. Sú rozťahané po celom centre, na každom aj tom najmenšom námestí je kopa stánkov a všetko je nádherne vysvietené. Bola som z toho miestami až v nemom úžase, keďže zatiaľ som zažila trhy tak maximálne v Bratislave a tie, čo si budeme klamať, nie sú žiadna sláva. A hoci som typ, čo takéto akcie príliš neobľubuje – množstvo ľudí, všetci do seba vrážajú a oblievajú sa pivom/punčom čímkoľvek, trhy v Budapešti som si naozaj užila a nasala pravú vianočnú atmosféru. Takže ak sa chystáte navštíviť nejaké trhy v zahraničí a ešte ste sa nerozhodli ktoré, určite odporúčam tie v Budapešti. Stoja za to.

 

PHOTOS BY: NITA, MICHAL, VLADO, MIRO
                                                                                                           

(3) komentár

  1. to máš pravdu, že tie Vianočné trhy v Bratislave nie sú žiadna sláva…keď už za nejakými, tak buď Viedeň, alebo ako píšeš Budapešť…snáď sa tam niekedy dostanem 🙂 je to krásne mesto 🙂
    MakeUpByVeo

  2. V Budapešti som bola aj ja nedávno a úplne s tebou súhlasím, že sa tam rozhodne oplatí ísť! 🙂

    http://www.thefashiontwiins.blogspot.sk/

  3. Určite tam treba zájsť, vo Viedni som ešte na trhoch nebola takže neviem porovnať, ale Budapešť ma naozaj očarila 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *