Jedlo

Advent calendar, #12: Salty rolls

Dnes mám pre vás pripravený jednoduchý recept na skvelé a rýchle občerstvenie. V piatok sme robili pre vianočný večierok pre pár priateľov a ja som vymýšľala nejaké jednoduché ale chutné maškrty. Klasická pizzová roláda mi už prišla okukaná, no zároveň som nechcela priveľmi špekulovať. Ostala som preto pri osvedčenom lístkovom ceste, no zmenila som náplň. Spravila som lístkové rohlíčky na slano.
Na približne 18 kusov budeme potrebovať 1 balenie kúpenského lístkového cesta, párky, anglickú slaninu, kečup, barbeque omáčku a zmes korenia (ja som použila gyros korenie).
Cesto vyvaľkáme na tenko a narežeme na trojuholníky. Kečup, barbeque omáčku a korenie zmiešame a natrieme na cesto. Rozložíme nakrájanú anglickú slaninu a párky a zarolujeme na rožky. Párky môžeme po bokoch narezať, aby sa pri pečení pekne otvorili ako keď opekáme špekačku. Pred pečením potrieme rozšahaným vajíčkom a pečieme v elektrickej rúre zhruba 20 minút na 170°C.
Ako obmenu môžeme použiť sušenú šunku nakrájanú na kocky a syr, alebo akúkoľvek inú  náplň aká nám len napadne. Či už olivy, klobásku, syry, je to všetko o fantázii.

Po týchto rožkoch sa len tak zaprášilo a mne celá príprava zabrala dokopy asi pol hodinku. Ak čakáte hladošov, spravte aj trojitú dávku a uvidíte, že vás ešte aj pochvália. Je to totiž originálnejšie, ako len vyložiť čipsy a tyčinky 😉

 

 

PHOTOS BY: NITA
                                                                               PODPIS

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *