Nezaradené

Advent calendar, #1: Tips for gifts for her

1. darčeková kazeta rúžov MAC, 2. dámske hodinky Komono, 3. kniha Pred tým ako som ťa poznala, 4. kryt na iPhone, 5. hrnček Keep Cup, 6. kozmetická taštička Sephora, 7. dámska kožená peňaženka Pure, 8. medený fotorámik

Dnes máme prvý december a s ním si otvárame prvé políčko na adventom kalendári. Niekto nájde v tom svojom čokoládu, iný kozmetiku a ďalší možno hračku. No u mňa na blogu nájdete každý deň až do 24. decembra jeden článok. Bude to taká moja osobná challenge a verím, že sa vám jednotlivé “okienka” tohto adventného kalendára budú páčiť.
V prvom okienku sa skrývajú tipy na darčeky pre manželky, maminky, kamarátky, sestry, priateľky či babky, jednoducho pre ženy a dievčatá, ktoré sú vášmu srdcu blízke a chcete im na Vianoce spraviť radosť. Často hlavne muži majú problém vybrať nejaký vhodný darček a napokon siahnu po parfume, spodnom prádle alebo šperku. Jasné, že nejde o darček ako taký, jeho hodnotu alebo veľkosť, ale o to aby bol darovaný s láskou. No ak nejdete na istotu a parfum alebo prádlo kupujete len ako záplatu lebo vám nič iné nezišlo na um nerobte to prosím. Ak to nejaký chlapi čítajú, prosím vás, nekupujte tieto veci ak si ich partnerka sama nevybrala a vy nemáte istotu že jej ulahodíte a ešte aj nebodaj trafíte veľkosť. Parfumérie a predajne spodného prádla sú pred sviatkami plné mužov kupujúcich darčeky a po sviatkoch plné žien, ktoré ich prišli vrátiť alebo vymeniť, lebo im nesadla veľkosť. Nehovoriac o tom, že je to klišé a o originalite sa nedá ani zďaleka hovoriť. Nechcem teraz vyznieť ako nevďačnica, našťastie som sa do takejto situácie ešte nedostala, no vo svojom okolí som pár takých prípadov mala a je to potom nepríjemná situácia pre obe strany. Radšej sa obetujte a keď partnerka pred sviatkami brázdi nákupné centrá jedno za druhým choďte s ňou a načúvajte, sledujte pri čom sa pristavila a zapisujte si. Každá žena to robí, či už vedome alebo nevedome vám dávame tipy, tak to využite a pod stromčekom pri rozbaľovaní darčekov vám bude odmenou tá radosť v jej očiach, zrejme aj sladký bozk. A aké sú moje tipy na darčeky?

1. Darčekové balíčky – V tomto období v každom jednom obchode nájdete darčekové sety. Je to skvelý darček pre kamarátku alebo švagrinú. Sety majú krásne balenia, ktoré ulahodia oku a ich obsah je už na vás. Najobľúbenejšie sú asi kozmetické sety.
Napríklad značka MAC cosmetics má teraz nádherné vianočné sety s tematikou Luskáčika. Či už sú to rúže alebo očné tiene, nad takýmto balíčkom zhíkne nejedna z nás.

2. Hodinky – Tento darček spadá do kategórie tých drahších, preto jeho kúpu treba poriadne zvážiť. Môžu byť skvelý darček pre partnerku alebo dcéru. Treba však starostlivo prihliadať na štýl a vkus ich nositeľky, no ak s  tým nemáte problém, určite zabodujete. A keďže dnes už hodinky plnia aj úlohu šperku, je naozaj z čoho vyberať. Skúste pozrieť značku Komono, ktorá má skvelý výber a prijateľné ceny.

3. Kniha – Knihy sú taký univerzálny darček. Je síce veľa kritérií podľa ktorých môžete vyberať, no aj napriek tomu nie je až také ťažké kúpiť niekomu knihu. Buď si dáte záležať aby ste vybrali obľúbeného autora alebo aspoň žáner obdarúvaného, alebo vyberiete knihu ktorú poznáte a chcete ju dotyčnému odporučiť. Možností je neúrekom a je len na vás, pre akú obtiažnosť pri výbere sa rozhodnete. Najviac asi záleží od toho, ako je vám daná osoba blízka a ako dobre ju poznáte. No knihou nikdy nikoho neurazíte. Je to vhodný darček pre maminu, sestru, kamarátku ale aj partnerku.

4. Obaly na telefón – Ako doplnkový darček alebo len takú drobnosť môžete darovať obal na telefón. Nie je to drahá vec a jediné čo potrebujete vedieť, je typ telefónu na aký obal kupujete. Teraz napríklad veľmi letí mramorový vzor, ale tiež obrázky mopslíkov či francúzskych buldočkov alebo kvetinky. Ideálny darček pre kamošku.

5. Keep Cup hrnček – Idete obdarovať kávičkárku? Viete že bez svojej kávy/čaju nejde z domu alebo počas dňa si jednoducho musí odskočiť na jedno latté “take away”? Kúpte jej tento skvelý hrnček Keep cup. Je praktický, pekne vyzerá a ešte aj šetrí životné prostredie. V kaviarňach doň radi spravia kávu aj čaj a vy aj obdarovaná budete mať dobrý pocit, že ste spravili niečo pre našu planétu.

6. Kozmetická taštička – My ženy so sebou denno denne ťaháme v kabelkách množstvo vecí. Váľajú sa nám tam a keď niečo potrebujeme, zákonite to nevieme vyšmátrať. Preto nás vždy potešia všelijaké kozmetické a iné menšie taštičky, ktoré nám pomôže udržať v kabelke alebo pri cestovaní poriadok. A keď ešte aj pekne vyzerajú, je to radosť dvojnásobná.

7. Peňaženka – Peňaženka už dávno neplní len praktickú funkciu, ale my ženy oceníme keď aj pekne vyzerá. A aj keď peňaženky nemeníme tak často ako kabelky, nová nás vždy poteší. Hlavne pokiaľ je kvalitná a štýlová. Hand made značka Pure, ktorú nájdete na Sashe.sk ponúka krásne kožené výrobky. Sú minimalistické, no zaujímavé a hlavne iné. Podporte lokálnu tvorbu a šikovných ľudí.

8. Rámik na fotku – Toľko ste spolu prežili, máte kopu zážitkov a ešte viac spoločných fotiek. Tak to využite a spravte z jednej takej fotky darček. Spomienky sú to najvzácnejšie čo môžete darovať. Prvýkrát ste ich darovali keď vznikli a druhýkrát ich môžete darovať, keď z nich spravíte doplnok do bytu. Kúpte nejaký pekný rámik, vyberte fotku, ktorá toho toľko hovorí a darček je hotový. A zaručene vyčaríte úsmev na tvári a možno aj nejakú tú slzičku dojatia.

Verím, že vám tento malý sprievodca pomôže na ceste za hľadaním ideálneho darčeka. Budem rada, ak dáte do komentárov aj svoje tipy na vhodné darčeky a pomôžeme si tak spolu pri hľadaní. A zajtra sa môžete tešiť na ďalšie okienko adventného kalendára. Tak sledujte.

PICTURE BY: NITA
                                                                               PODPIS

(2) komentár

  1. Skvelé tipy, kniha je super!:)
    ORLLING

  2. Ja som sa k tejto ešte nedostala, ale mám ju v pláne 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *